KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)

Go down 
+30
Yoru
Yorumi Tsukiko
Nati Teina
Adelus Morningway
Hwarug Zhor
Mateus Grandus
Kevin McBride
Kato Brightmore
Imolatus
Petersen Ruw
Rouuro Kao
Lidérc
Raelae Xing'ke
Gildarts Clive
Natsu Dragneel
Happy
Igneel
Glen Ordway
Den Starkiller
Fried Justine
Atsui Orestes
Firmus Kakte
Bonnie
Tabuchi Metarikku
Itachi Sadamesu
Eigo Haruki
Reigen Hawkins
Gabriel Caradhel
Jonathan McWilliams
Ovan Sandinger
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Dec. 02, 2012 10:43 am

Kicsit ironikus volt ez a mi vagyunk a Halak, úgyhogy most elpusztítunk titeket, de a gyengeségük a víz - ennek ellenére ők maguk is vízzel harcoltak természetesen. xD
Vissza az elejére Go down
Dere




Hozzászólások száma : 11
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeSzomb. Jan. 05, 2013 5:08 pm

Már meg lehet tekinteni az Fairy Tail 313. mangát: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/313/
Hatodik oldal legvégén a bal oldali képen Natsu keze érdekes helyre tévedt Very Happy.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeSzomb. Jan. 12, 2013 8:57 am

Nos ez félig ide tartozik félig meg nem. Bebizonyosodott, hogy Mato (a tökfejű kabala) az nem más, mint a király. Na amiből ez leesett az a nem ide tartozós, mert az animéből derült ki, persze nem közvetlenül. A király a mai részben elég sokat beszélt magához képest és feltűnően ismerős volt a hangja, de éreztem, hogy nem más anime miatt, szóval utánanéztem a dolognak. Ééés a szinkronszínész egyezik a két karakternél, ami a Fairy Tail esetében közel sem véletlen, hisz már korábban is volt rá példa. Grandine és Porlyusica esetén. Ráadásul ha belegondolunk Mato a második napon hiányzott és a harmadik napon jelent meg ismét, amikor bocsánatot kért, hogy azelőtti napon nem tudott részt venni, ám magyarázatot nem adott. A király pedig csak a második napon jelent meg az arénában, amikor Mato hiányzott. A jelenlegi cselekménynél, pedig a palotában a hercegnő főnökösödött, ergo a király nincs az épületben (legalábbis valószínű). Most ennek valamennyire örülök, mert egy korábbi nagy rejtély összefoglalómból, most egy sort így kihúzhatok így. Persze ez újabb kérdéseket vet föl még pedig a miértet? Talán a tipikus eset, amikor a királynak elege lesz a fényűzésből meg a nagy felelősségből és kicsit szórakozni akar, anélkül, hogy bárki is tudná ő a király? Vagy jó szokáshoz híven valami sötét tervben mesterkedik? Amikor Lucy-t majdnem kivégezték eléggé kétségbe esett. Aggódott csupán vagy valamihez kellett volna a későbbiekben neki? A lány tisztában van az Eclipse projekttel, vajon a király is? Tudom imádni, mikor egy kérdés megválaszolódik és a helyébe lép vagy hat új. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Dere




Hozzászólások száma : 11
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Dec. 18.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Jan. 13, 2013 2:53 pm

A mostani 314. Fairy Tail mangában epic gyorsasággal intézték el Erzat, eszméletlen, azt hiszem még nem láttam ilyet. Mindig volt olyan, hogy felkel és akkor új tervel rukkol elő, ami mindig segítette a győzelemben. Ám most esélye sem volt rá, és bár láttam többen reménykednek hogy valaki közlépet és ő végzett a katana-s csajjal. Van aki azt mondja Erza vére az.
Ám a kard elég érdekesnek mondható, kihúzássakkor a penge ragyogni kezd, miközben a test maga "sötét jelenés"sé válik. Érdekes, hogy legyen valami véleményem is róla Very Happy. Az viszont tény, hogy eléggé erős ellenfelet kapott Erza, szerintem olyan céh mester szinten lehet.
Szóval érdekes rész volt most Smile. Újfent a bosszú volt egy másik történet későbbi alkotó része. Ej, ej Smile.
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Jan. 13, 2013 3:47 pm

Ez egy "Red Herring" effect is lehet akár. Végülis nem láttunk semmit. A vér, meg akár olaj is lehet ( a manga fekete-fehér Wink )

Szóval valszeg Erza él és virul, valaki megmentette, vagy mást vágtak le, vagy csak képkockányi élő közvetítés volt egy menstruáló leányzó fürdőszobájából xD
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimePént. Jan. 18, 2013 11:13 am

Aki még nem olvasta a mangát az gyorsan tegye meg, mielőtt ezt folytatja. *várakozó zene* Csak nekem nem jött most be ez a fejezet? Jó szeressük Erzát és kemény meg minden, de Kagura egy kard tokkal törte szét erza legerősebb védelmét, aztán mikor kihúzza a kardját és azzal lesújt Erza egy közönséges karddal blokkolja? De azért maga a csapásnak a lökés hulláma az végig megy a városon. De Erza blokkolja! Egy sima karddal! Ez lenne Titánaia? Egy tokkal sz*rrá verik, de ha karddal mennek ellen esélytelenek? De legalább azt megtudtuk hogy Rosemary Village-ből származik Erza. Az ilyeneket szeretem, már csak azt kéne megtudni, hol is helyezkedik el. Amúgy mibe fogadunk, hogy amint kijön magyarul a manga azt lefordítják Rozmaringra?
Vissza az elejére Go down
Imolatus
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Imolatus


Hozzászólások száma : 79
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 11.
Age : 34
Tartózkodási hely : Úton, vagy a Golden Phoenix épületében

Karakter információ
Céh: Golden Phoenix
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimePént. Jan. 18, 2013 11:44 am

Egyet kell értenem veled, Hiro Mashima mostanában képtelen normálisan kijátszani Erza küzdelmeit. Ez az "érzelmeim erőssé tesznek, és vert helyzetből felállva egy csapással legyőzöm ellenfelem" fordulatot már eléggé elkoptatta. Ikarugánál (az amúgy nem Pintyet jelent?) még okés volt, Azumánál viszont már a fejem fogtam. Itt egyenesen nevetséges volt. Ha én egy ilyen fordulatot írnék a történeteimbe, a mesélőm minimum hat hetes szobafogsággal egybekötött regényolvasásra ítélne.

Ami az angol meg japán nevek lefordítását illeti, én azt vallom, hogy igenis meg kell próbálni, ne nyüzsögjenek a külföldi kifejezések a szókincsünkben! Persze nem a gagyi tükörfordításra gondolok most, hanem arra, hogy valami frappáns és hasonló tartalmú ötlettel rukkoljanak elő. Kedvenc példám a Harry Potterből (a pártállást most tegyük félre, a név fordításáról van szó, nem az ízlésedről) Professzor McGalagony, ami angolul McGonogall volt. Egzotikus hangzású, mégis közelebb áll a magyar nyelvet beszélőkhöz.
Vissza az elejére Go down
Den Starkiller
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Den Starkiller


Hozzászólások száma : 393
Aye! Pont : 40
Join date : 2010. Dec. 02.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Soaring Gryphon
Szint: 14
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimePént. Jan. 18, 2013 12:42 pm

Hm.... hmm... Hát, a pozitívum, hogy legalább ott folytatta Mashima, ahol abbahagyta. Ennek ellenére elég gyenge volt szerintem is. Az Erzás részre igazából számítottam már, a Grimore arc alatt még háborogtam a hasonlókon, azóta beletörődtem. Ebben a mangában van a messze legerősebb "plot armor", elég egy kis érzelemtabletta, és bármilyen körülmények közt győzelemre jutnak a tündérkék, ez már tudományos tény.
Viszont, amit Minerva művelt... ha fordulatnak szánták, elég szomorú. Teljesen kiszámítható volt, hogy hátbatámad majd valakit, ráadásul még "királyi harcmodorként" hirdeti mindezt. Sokkal inkább gyáva, számító kis féreg, mint király. Szívesen megnézném, ha mondjuk Gil a Fate/Zero-ban leművelt, "uralkodói filozófia" után felvilágosítaná a kis ribit. Bár a büntetését úgyis elnyeri Erza által, aki hamarosan felkel, és milliónyi sebből vérezve elveri őt, a bosszúvágytól fűtve.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeHétf. Jan. 28, 2013 3:25 pm

Nem vártam volna, hogy Mashima ilyen korán bedobja a sárkányokat, mindenesetre ütött, mikor megláttam azt a dupla oldalt, ráadásul mikor kiderült, hogy mennyien jönnek. Valamint, ha ez csak egy támadó sereg, mekkora lehet a sárkányok össznépessége? Ha számba vesszük, hogy a sárkányoknál két "frakció" alakult ki. Az úgymond emberpártiak és akik csak kajaként tekintenek rájuk. Nem hiszem, hogy a két fél egyenlően oszlott volna el. Ha így történt volna az emberpártiak nem folyamodtak volna ahhoz, hogy embereket tanítsanak a mágiájukra. A régi időkben egy olyan 20-25 ezer sárkány szerintem lazán élhetett. Számba vesszük, hogy egymást is irtották. Az emberek is irtották őket. Acnologia is ölte őket. Most sem kereken tízezer sárkány jön, hanem több, mint tízezer. Elképzelhető, hogy fel fog bukkanni a másik frakció az ember pártiak és elkezdődik egy II. Sárkány Háború? A jövőbeli Lucy állítása szerint végig lent volt a tömlöcben, így a konkrét fejleményeket nem láthatta. Bár ez a következő fejezetben ki fog derülni. Azt viszont már tudjuk, hogy nem az országon belül voltak, hanem valahol messzi földeken. Bár ez talán nem olyan meglepő. Mi vonzhatta őket újra Fiore Királyságába és mi köze lehet a július 7. dátumhoz?
A kinézetük alapján tényleg jó sok féle sárkány van, bár egyikről se tudnám kitalálni, hogy mi lehet az eleme. Egy-kettőnél még tippelgetnék, de azok főleg kőzetek lennének, legalábbis a külseje valami olyasmit sugall számomra. A jobb fölső sarokban lévőről valahogy a gránit jut eszembe.
Más fórumon olvasgattam a fejezetről szóló elmélkedéseket és némelyiken jót nevettem, például, amikor valaki az erőviszonyokat latolgatta és elméleti síkon szembe állította egymással a két sereget. A srác azt vette alapul az elméletének, hogy melyik mágus milyen erős, hol áll a ranglétrán és esetlegesen mennyire erős Natsuhoz képest. Itt Gildarts-al példálózott, aki csak kieresztette a mágikus erejét, amitől Natsu majdnem összeroppant. Nos az elmélete az alapoknál bukott meg. A Crocus-ban tartózkodóknak esélyük sincs a sárkányok ellen, még ha csak mondjuk 100 jönne, akkor se. Szerintem még Jura sem bírna el egy sárkánnyal. Miért? Nos az ok igen egyszerű. Nem firtatom Jura erejét, az ország legerősebb mágusai közé tartozik, de egy sárkányt akkor sem tudna legyőzni. Egy sárkányt, csak egy sárkányölő képes megsebezni, vagy épp egy másik sárkány. A sárkányölő mágia erről szól, hogy egy sárkány erejét és képességeit adja a használónak, amivel képessé válik egy sárkány legyőzésére. Más mágiával ezt nem lehet elérni. Különben a sárkányok nem tanították volna meg az embereket a saját mágiájukra, hanem csak segítséget kérnek tőlük, vagy inkább szövetkeznek, Az jobb szó. Tehát jelenleg a városban csak hat ember képes megsebezni a sárkányokat, vagy hét ha Lucy-nek lenne annyi esze, hogy használja Gemini. Wendy-t még talán le tudná másolni, bár nem biztos.
Vélemény? Esetleg cáfolat?
Vissza az elejére Go down
Sorov Mazjef
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Sorov Mazjef


Hozzászólások száma : 106
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 12.
Age : 31

Karakter információ
Céh: Grimmoire Heart
Szint: 2
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeKedd Jan. 29, 2013 10:02 am

Én azon gondolkoztam, hogy ugye vannak a sárkányölő lakrimák. Ha meg királyi fenség tud a sárkányok jöveteléről, akkor nem lenne logikus lépés beszerezni néhány ilyet? Biztos vannak kapcsolatai.
Vissza az elejére Go down
Imolatus
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Imolatus


Hozzászólások száma : 79
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 11.
Age : 34
Tartózkodási hely : Úton, vagy a Golden Phoenix épületében

Karakter információ
Céh: Golden Phoenix
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeKedd Jan. 29, 2013 11:11 am

Látom magam előtt, ahogy a király egy lakrimakereskedővel boltol. "Vigyed el, drága testvérem, vigyed el! Minőségi áru, sorozatgyártással készültek, alig használtak, Era-beli özvegyasszonyok használták tűzgyjújtásra! Garanciás, még a fólia is rajtuk van! A király maga hitelesítette! Jah, hogy te vagy a király?"
Egyébként meg biztos van valami oka annak, hogy a sárkányok így betámadtak, és pont most. És köze lehet a jelenlévőkhöz. Szerintem meg tök mindegy, mi fog történni, Natsu-ék úgyis megváltoztatják a történéseket egy időutazással.
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 9:11 am

Hogy a hat sárkányölő lenne csak képes sárkányokat ölni? Szerintem jóval több. A sárkányölő mágia szerintem csak megkönnyíti a dolgokat e téren, de szerintem vannak még páran, kik képesek lennének harcba szállni pár sárkánnyal. Meg biztos vagyok benne, hogy nem az összes sárkány Acnologia szintű. Szerintem az S osztályú mágusok le tudnának foglalni egyet egyet. Meg akkor ilyen erővel ott van még a két istenölő is a játéktéren, a mágiájuk erősebbnek tűnik, mint a sárkányölőké. Meg saját vélemény, de egy Wendyt az utolsók közé tennék, hogy sárkányt tudna most ölni.
Szóval kérdéses számomra, hogy ki tudna sárkányt ölni jelen pillanatban.

Másik hozzászólás, vajon a sárkány szülők megjelennek most? Igneel és a másik kettő és vajon melyik oldalra állnak? Lehet, hogy az embereket nem kedvelik, de Natsuékat is bántanák, esetleg engednék, hogy a többiek bántsák őket?

A Gazille és Rouge harcra kíváncsi leszek. Számomra az utolsó képkockákon nagyon úgy tűnik, hogy Rouge egy különleges erőt kap az árnyékától és ez nagyon gáz lesz. Gazille megint gyengében fog tűnni, úgy mint a szigeten...
Vissza az elejére Go down
Imolatus
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Imolatus


Hozzászólások száma : 79
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 11.
Age : 34
Tartózkodási hely : Úton, vagy a Golden Phoenix épületében

Karakter információ
Céh: Golden Phoenix
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 10:19 am

Lehet, de vegyük figyelembe azt, amit Jellal mondott: hogy ez a jövőbeli Lucy-s dologgal valami bűzlik. Végtére is ők a kezdetektől fogva érezték rajta Zeref "bűzét". A jövőbeli Lucy meg ugye elméletben nem csinált mást, mint átlépett az időkapun, nem említette, hogy összefutott volna Zereffel. Tehát vagy maga az időgép és az azt feltöltő játékok is Zeref műve (ő találta ki régen, és játéknak álcázta), vagy Lucy hazudik/ő nem Lucy.
Személyes véleményem szerint ez az egész egy nagy átverés, az az izé nem is időgép, és az egészet arra akarják felhasználni, hogy feltámasszák a sárkány temető sárkányait. Na így lenne 1000 sárkány!
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 11:49 am

Én is valami ilyesmin agyaltam. :-) szerintem is gyanus ez a jövőből jött Lucy
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 5:22 pm

Nem is tudom... Hiszen ott van még Levi levelei is. Nem ő kérte meg a jövő Lucy-t, hogy segítsen nekik a "múltban"? És mi van Charle látomásával, miszerint a mágiajátékok folyamán meg fog semmisülni a palota és közben Lucy énekelni fog valamit? Az én felfogásom még nem elég fejlett az ilyenek kiagyalására Very Happy
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 7:31 pm

Jelenleg ott tartunk, hogy 2 Lucy van - bőven sok volt néha egy is - szóval bármelyik lerombolhatja a palotát, meg énekelgethet. Meg ugye az időutazás egy elég vicces és bonyolult dolog, szóval ebből sok mindent ki lehet hozni egy kis kreativitással Very Happy
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeHétf. Feb. 04, 2013 5:06 pm

Engem még továbbá érdekelne, hogy hova lett a jövőbeli Lucy jobb keze. Mivel az valamilyen oknál fogva nincs neki. Amikor korábban láthattuk írni, azt is bal kézzel tette és a szájával szerencsétlenkedte fel a kupakot. Most is amikor lehúzta a csuklyát bal kézzel tette és a rohadt ruhája miatt teljesen takarásban van. Ha tényleg az, akinek mondja magát akkor talán a kapu használatnak ez lett volna az ára? Vagy még előtte vesztette volna el? Mindenesetre Carla látomásában Lucy-nek még megvan mindkét karja, legalábbis könyökig megvan. De slusz poén, hogy ugyanaz a ruha van rajta, mint, ami most.
Amin meg szakadtam, mikor megláttam, az Gerard kijelentése volt. "Kettő lehet: Nem mond igazat, vagy ő egy csaló". Bakker mert ez a kettő annyira ellentétes mi? Ha csaló akkor nyilván igazat mond és ha kamuzik nem lehet csaló. Jaj Gerard ne legyél már ennyire genius.
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeHétf. Feb. 04, 2013 7:28 pm

Engem még az érdekelne, hogy mi lett Rouge árnyékával, tiszta olyan szeme van mint Zerefnek. Amúgy ez a Jövő Lucy tényleg gyanús (most, hogy láttam a kapitány emlékét), valamiért furcsa.
Vissza az elejére Go down
Imolatus
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Imolatus


Hozzászólások száma : 79
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 11.
Age : 34
Tartózkodási hely : Úton, vagy a Golden Phoenix épületében

Karakter információ
Céh: Golden Phoenix
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeHétf. Feb. 04, 2013 8:03 pm

Én viszont a királyon agyalok. Az ugye már tisztázódott, hogy álruhában ő a tök-ember. Viszont úgy vélem, ő is többet tud a kelleténél. Miért? Először is, megtévesztésből butábbnak tetteti magát még a lánya és Pinokkió kapitány előtt is (emlékezzetek, Elfman azért harcolt Erza helyett Bacchussal, mert a király nem emlékezett teljesen a nevére; mint a küzdelmek bírája, minden bizonnyal ismeri a mágusokat). Biztos ő is ismeri a sárkánytemető titkát, az időkaput, és a játékok energiaelnyelő funkcióját, hiszen ő a király, és amilyen belső infóhoz a lánya hozzáférhet, ahhoz ő is (mert nem hülye). Tehát azért adja a tökfejet, mert szemmel akarja tartani az eseményeket. Biztos vagyok benne, hogy neki is van a tarsolyában néhány trükk.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Feb. 07, 2013 11:41 am

Elég sok apró figyelemfelkeltő dolog volt a mai korán érkező mangában, valamint egy brutálisan nagy. Nem gondoltam volna, hogy ilyen korán kijön ráadásul ennyi extra oldallal. Kezdjük az elejéről. Már a borító meggyönyörködtetett. Egyszerűen imádom Mashima rajzolását ráadásul a ruha dizájnjai is fenségesek.
A jövőbeli Lucy hogy meglepődött a Királyi Hadsereg felbukkanásán. Szegény kiscsillag bizonyára nem hallott még a pillangó hatásról. Mindenesetre mikor haladtak a folyosón és mutatta nekik az utat akaratlanul is a Edolasi részek jutottak eszembe, amikor Carla tett ugyanígy. De nem biztos nem lövi el kétszer ugyanazt a poént, hogy a jövőbeli Lucy akaratán, illetve tudtán kívül lenne áruló/csaló.
Kíváncsi vagyok Archadios és Yukino merre léptek le. a hosszú nózijú már az előző fejezetben is elég lesújtottan gubózott ott a székben mikor hallotta Lucy beszédét. Valószínűnek tartom, hogy a sárkányok elleni védekezést ment elintézni. Talán pont az Eclpise-t izzítja be. Amúgy csak nekem tűnik úgy, hogy kísértetiesen hasonlít Azumára? (Archadios vs Azuma)
Rouge árnyéka továbbra is érdekel. Remélhetőleg a következő fejezetben ki derül, hogy mi is pontosan. Vagy nem. Mindenesetre én nem elégszem meg az egyszerű "Árnyék" magyarázattal. Vagy ez is olyan lesz, mint az ötödik elemben? Az über mindenható gonosz, akinek a fedőneve Árnyék? Amúgy az a tetkó ami megjelent Rogue karján eléggé emlékeztet Acnologia mintájára (Rouge karja és Acnologia mintája)
Valamint itt elgondolkodtam valamin. Talán véletlen és csak én képzelem bele, talán nem. De a két sárkányölő közül az egyikük sárkánya Viselogia névre hallgatott és ha jól rémlik nem derült ki, hogy melyikőjük sárkánya. Aztán van Acnologia nevezetű híres neves sárkány. A One Piece-esek már nylíván kiszúrták azt a közös szót, amirá ráakarom vezetni a népet még pedig a logia. Véletlen lenne vagy szándékos, esetleg Mashima túl sok gyümölcsöt zabált OP nézés közben?
Aztán Gerardék megint kiszúrták a sötét és gonosz mágia kibocsátását. Micsoda véletlen, hogy pont a Rouge jelenet után, de azt mindenki tudja, hogy épp ezért nem ő lesz az, pont ahogy sherry sem volt az előző ilyennél. Az túl mainstream lenne.
Jó volt látni, hogy a Királyi Hadsereg rendelkezik egy anti-mágikus osztaggal is. Sejthető volt egy ilyen, biztosabb az ember, amikor látja is, hogy tényleg létezik.
És a végére jön a legjobb a Vas Árnyék sárkányölő. Sokan meglepődtek bár nem tudom miért. Natsu után teljesen sejthető volt egy ilyen, mármint inkább úgy fogalmazok, hogy utána semmi meglepő nincs ebben. A villámló tűzsárkányölőség után már sejtettem, hogy az első generációs sárkányölők képesek az úgymond továbbfejlődésre. De ezt a 3. generációsok is bizonyították, akikben egy lakrima van. Ami már igaz, hogy noha fejben elrendeztem, hogy igen lehetséges ilyen nem gondoltam volna, hogy más sárkányölőnél is lesz ilyen. Gondoltam, hogy Natsu a főszereplő és Mashima egyik nagy kedvence, akkor csak nála lesz. Az is elképzelhető ám, hogy csak úgy vagy olyan elemet képesek megenni másodlagosnak, amit már ismernek illetve közelibb viszonyban vannak vele. És igen rosszul fogalmaztam megint, mert nem az elemmel, hanem a gazdájával. Ha jól vágtam le Gazille az igazi nevéről ismeri az árnyék sárkányölő ifjút és tényleg a tanítványa volt neki, még ha az előző fejezetben el is bizonytalanodtam ezzel kapcsolatban. Natsu pedig jól ismerte Laxus-t hisz céhtársak valamint korábban is próbálta megenni a villámait csak akkor nem jött össze. Nyilván nem volt elég erős hozzá akkor még.
Vissza az elejére Go down
Imolatus
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Imolatus


Hozzászólások száma : 79
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Aug. 11.
Age : 34
Tartózkodási hely : Úton, vagy a Golden Phoenix épületében

Karakter információ
Céh: Golden Phoenix
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Feb. 07, 2013 12:48 pm

Mint mindig, most is igen aprólékos megfigyeléseket tettél. Rouge-on azokat a jelzéseket én speciel nem vettem észre, mert ezerrel tekertem a vas sárkányölős részhez.
Ami az Achnologia Viselogia összefüggést illeti, én inkább a Vise, azaz Al (Vise Admireal, Al-admirális) szóra hívnám fel a figyelmet. Mintha ez a sárkány Achnologia harmadrangú beosztottja lenne. Nekem kezdetektől fogva az volt a gyanúm, h Sting és Rouge Zeref/Achnologia parancsára lett kitenyésztve. Miért? Mert az a hagyomány, amit Igneel és társai kezdtek el (egy lelenc embergyereket családtagként nevelni és mágiára oktatni) az egyetlen módja annak, hogy az emberek és sárkányok békében éljenek egymás mellett. Nos, ennek a hagyománynak a megcsúfolása az olyan sárkányölő, aki a saját "szülőjét" megöli. Az, hogy Sting-ék tényleg megölték-e a sárkányukat, vagy azok csak úgy tettek, mintha le lettek volna győzve, kérdéses.
Gajeel, mint árnyék-vas/ vas-árnyék sárkányölő? A kép alapján baromi menőn néz ki. Az számomra sem volt kétséges, hogy ő is beújít magának egy új elemet, de eredetileg arra gondoltam, hogy Cobra eleme lesz az (a gyakorlási ideje alatt meglátogatja, és a megreformált bűnöző vezeklésként odaadja neki). Ez azért is lett volna életképes, mert mind Laxus, mind Cobra 2. generációs sárkányölő, Natsu és Gajeel első generációs, ergó az elem elnyelésével harmadik generációssá avanzsáltak volna. De nem így lett. Azt azért kétlem, hogy Wendy is továbbfejlődne, ő nem annyira harcos.
Vissza az elejére Go down
Reigen Hawkins
Elemi mágus
Elemi mágus
Reigen Hawkins


Hozzászólások száma : 4479
Aye! Pont : 517
Join date : 2009. Oct. 11.
Age : 32
Tartózkodási hely : Quatro Cerberus

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 17
Jellem: Semleges Jó

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeCsüt. Feb. 07, 2013 10:53 pm

Hoppácska! Ácsi-ácsi! Az a titokzatos Zerefre emlékeztető mágikus erő nem a jövőbeli Lucy-től eredt. Igazából ez már néhány fejezettel ezelőtt egyértelművé vált, csak akkor elfelejtettem leírni (azok a fránya sárkányok elkalandoztattak). Már három éve folyamatosan érezték Gerardék azt az erőt. A jövőbeli Lucy pedig csak nem rég érkezett meg. ráadásul, mikor gerard először megpillantja a mágikus erő forrását, az egy rövidebb tüsis hajú alak volt. (A bizonyíték) Nem úgy néz ki hátulról, mint Rouge? Pár hozzászólással ezelőtt az egyik játékos kolléga említette, hogy az árnyék emlékezteti Zerefre. Valamint, most amikor az árnyék előtört Gerardék ismét érezték a sötét mágikus erőt. Először azért csaptam le a labdát, mert túl egyértelműnek tűnt, de most már azért több érv is szól mellette.
Vissza az elejére Go down
Raelae Xing'ke
Sárkányölő
Sárkányölő
Raelae Xing'ke


Hozzászólások száma : 182
Aye! Pont : 8
Join date : 2011. Jul. 21.
Age : 34

Karakter információ
Céh:
Szint: 5
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimePént. Feb. 08, 2013 11:48 am

Én arra hívnám fel a figyelmet, hogy mikor Rogue árnyéka dumálni kezd, és az fejezet utolsó képkockájában kapunk egy close-up-ot, ott eléggé látszik, hogy gyűrűk vannak a szemében (a lá Rinnegan)... és akkor most valaki linkeljen egy képet Zeref szeméről, köszönöm.
Mondjuk az árnyéknak inkább egy spirál van a szemében, nem olyan gyűrű, mint Zerefnek, de azért ne hagyjuk figyelmen kívül.
Ezeken felül én azt is hozzátenném, hogy Sting és Rogue a Yin és a Yang (fény és sötétség). Míg Sting Szent fényt használt, addig Rogue-ot megszállta egy ördögi gonosz. Mikor először lépett Zeref képernyőre eléggé barátságos volt (fény), aztán pár epizóddal később már nem volt épp olyan, akit szívesen látna az ember a házibuliján (sötétség). És mikor kérdőre vonták, azt mondta, hogy mindvégig ébren volt. Mondjuk konkrét dolgot én ebből nem tudok leszűrni, de remélem Kao majd olvassa, és mond nekünk valami szépet ^^
Vissza az elejére Go down
Petersen Ruw
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Petersen Ruw


Hozzászólások száma : 519
Aye! Pont : 6
Join date : 2011. Jul. 27.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Raven Tail
Szint: 6
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimeVas. Feb. 17, 2013 10:07 am

Egy igen csak vad ötletem támadt Rouge árnyékával kapcsolatban. Mint ahogy Raelae is említette, beszélt és nekem úgy tűnt, hogy amolyan fura mód, de megszállta őt. Nos, a Raven Tailnél van az a kis fekete macskaszerűség, kit nem tudtak elkapni és amint elhagyta azt a maszkos testet, az összezuhant, mintha egy bábú lett volna. Arra gondoltam, hogy annak volt ilyen ereje, megszáll másokat, legyen az ember, vagy bábú. És ezért sem akarta Ivan, hogy kiderüljön, hogy milyen mágiája van. És minthogy korábban benne volt Gazille a Raven Tailben, most meg akarta őt ölni, egy egyszerű okkal, hogy áruló.

Szerk.: És talán ő szívta el Lucy és Wendy mágikus erejét is, mi van, ha adni is tud erőt, nem csak elvenni? Mint jelen esetben. Egy ilyen taggal, nem kicsit tűnne erősebbnek a Raven Tail.

Szerk.: És azért választotta Rouge, mert most a mangában ő talán a legbizonytalanabb tag, a legbefolyásolhatóbb.
Vissza az elejére Go down
Mateus Grandus
Gealdor
Gealdor
Mateus Grandus


Hozzászólások száma : 151
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Apr. 24.
Age : 29
Tartózkodási hely : Skype

Karakter információ
Céh: Dragon Fang
Szint: 3
Jellem:

Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitimePént. Márc. 08, 2013 1:57 pm

Erős spoiler, a Fairy Tail manga 322. fejezetéig:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)   Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!) - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fairy Tail manga (spoiler veszély!!!)
Vissza az elejére 
8 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Fairy Tail AMV-k
» Fairy Tail Demotiváló
» Facebook Fairy Tail Club
» A Fairy Tail világa
» V. Fairy Tail Tábor!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Off :: Csevegő-
Ugrás: