KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Thrin

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Thrin
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Thrin


Hozzászólások száma : 130
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. May. 04.

Karakter információ
Céh: -
Szint: 3
Jellem:

Thrin Empty
TémanyitásTárgy: Thrin   Thrin Icon_minitimeSzomb. Május 05, 2012 10:09 pm

Név: Thrin
Nem: Férfi
Életkor: 15
Mágia: Alakváltó (Mythical Soul)
Céh:-

Jellem: Alapvetően nyugodt és vidám személyiségű, de előfordulhat nem ritkán, hogy előjön a gúnyos cinikus vagy kárörvendő oldala is, amivel az emberek agyára megy és ezzel akár ellenségeket is szerezhet. De az így ki alakult problémákat megpróbálja elsimítani mielőtt túlságosan, elmérgesedne a helyzet. Alapvetően mindig a szórakozást keresi a világban akármilyen formában is találja meg megpróbálja kihasználni a lehetőséget.

Kinézet: 170 cm körüli magas a karakter haja rövid majdhogynem kopasz, bőre világos színű mind, ha nem sokat lenne napon. Teste vékony és szíjas izomzatú nem feltétlenül egy erős ember látszatát kelti a kinézete. Ruhái könnyű és bő darabok és szinte mindig visel egy köpönyeget, de az rajta múlik, hogy éppen milyet. Ruhái látványos kinézetével próbája meg bepótolni a fizikai megjelenésének esetleges hiányosságait ezért ruhái általában különböző színűek és rikítóak.

Felszerelés: A karakter minden alkalommal magával visz egy rikító színű köpönyeget és egy sötét tölgyfából készült vándorbotot is melynek teteje csavart szarvban végződik és szép díszes faragások díszítik. Mindig hord magánál bizonyos mennyiségű pénz, és egy oldaltáskában az alapvető felszerelést, mint a váltás ruha és az 1 napi élelem. És az oldalán hord egy folyondár mintával díszített hüvelyben lévő tőrt (kb. 30 cm).

Története:
Kis koromban egy a nyugati tenger mellett húzódó erdőségben éltem Momoicsi nagyapival és testvéremmel, Daniellel. Mivel a környékbeli emberek valami miatt nem akartak Momoicsi nagyapival és velünk sem érintkezni ezért a társadalomtól távol nevelkedtünk fel mind a ketten, de a nagyapi az erdőben is elvárta, hogy úgy éljünk, mint ha a városban kéne élnünk, mert tudta, hogy egyszer kénytelenek leszünk elmenni és nem akarta, hogy kilógjunk a többi ember közül. Nem voltunk gazdagok, de szegények, sem mert mindig megvolt az, amire szükségünk volt. Az erdő eltartja a lakóit, ha szorgosan tevékenykednek érte mondogatta mindig a nagyapi. Emellett sokat jártuk az erdőt vadásztunk, halásztunk, és ha nem volt más, akkor az erdő növényeit is fogyasztottuk. Így egyébként is ragadt volna ránk valamicske tudás, de nagyapi különös hang sújt fektetett ezekre a tevékenységekre, hogy akár nélküle is eltudjuk majd végezni, ha esetleg betegeskedik, vagy ha meghal.

Testvéremmel mindig jól kijöttünk egymással bár gyakran - főleg idősebb korában mikor már el-eljárogatott máshova is – kezdett a személyisége kicsit sötétebbé válni egyre kevesebbszer vett rész a közös szórakozásokon és többször is meddő vitákba bonyolódott nagyapival az emberekről. Nem szerette az életet és sokszor mondogatta, hogy megölne egyes embereket, ha éppen olyan kedve van. Nem tudtam megérteni, hogy miért vált ilyenné az évek folyamán, de nem is igen érdekelt, mert úgy gondoltam, hogy biztos nyomós oka van és tiszteltem annyira, mint idősebb testvért hogy kerüljem vele ezeket a témákat és fenntartsam a békét.
Mikor elértük a megfelelő kort a nagyapi felfedte előttünk, hogy mágikus képességekkel rendelkezik és tanítana is minket, ha úgy érezzük. Én nem is utasítottam vissza a felajánlást, de a testvérem egyre nagyobb ellenszenvvel viseltetett a nagyapi mágiájával szemben. Több alkalommal is kijelentette, hogy nem érdekli, és hogy mást szeretne tanulni, de a nagyapi csak ezt tudta nyújtani.

Aztán egy nap egy veszekedésük már annyira elfajult, hogy kijelentette Daniel, elmegy és keres magához való mestert. A nagyapi egy beszélgetésre invitálta meg bizonyára azért, hogy visszatartsa, de valószínűleg nem sikerült, mert mikor kijött kiabált és köszönés nélkül a cuccait összepakolva elrohant. Nagyapi kicsit szomorú volt, de mint mondta az élet megy tovább.

Miután elment a testvérem azután a nagyapi még többet tudott tanítani nekiem a mágiájáról. Sokat sétálgattunk aaz erdőben és sokat mesélt a mesteréről és arról hogy neki milyen volt tanulnia. Egy idő után az állatokat kezdtük el tanulmányozni, és sokat meditáltunk a nagyapival azt mondta hogy ez segít abban, hogy elképzeld magad amint véghezviszed a varázslatot és majd könnyebb lesz a gyakorlat is. Mikor már ezen is túl jutottunk megmutatta hogy ő mivé tud alakulni, egy nagy méretű barnamedvévé tudott. Sokat mesélt az alakváltók specializációjáról és nekem legjobban a mítikus lényekké való alkulás tetszett mindközül. Lassan kitanított az általa használt alakváltó mágia rejtelmeire. Mikor már sikerült az alapvető varázslatokat elsajátítani, mint az alakváltás úgy hogy nem lehetett hibát találni benne és az állati alakváltás – erre a célra egy az erdőben élő igen nagyméretre is meg megnövő (10-14 m) sötét pikkelyekkel borított nem mérgező, hanem hatalmas testi erejét felhasználó kígyót választottam – akkor a mester közölte beszélnie kell velem. Azt hittem, hogy valami fontos beszélgetés, amelyen minden ifjú mágusnak át kell esnie, de nem az volt. Még most is emlékszem szavaira:
- Fiam, van valami amit már rég elkellett volna mondanom neked - szólt és nagyot sóhajtott.
- Miaz nagyapi mond csak nyugottan - feleltem óvatosan.
- Emlékszel amikot a testvéred elment?
- Igen.
- Azért ment el mert ezt elmondtam neki is. Fiam talált gyerek vagy mikor még kicsi voltál egy hajóban találtunk téged a másik fogadott fiamal.
- Mi? - kérdeztem döbbenten és felpattantam.
- Megudod bocsátani nekem fiam? - kérdezte nagyapi.
- Mármint hogy hazudtál ennyi éven át? - kérdeztem kicsit dühösen.
- Igen de csak azért mert még nem értetted volna meg és rosszúl érezted volna magad. - mondta szomorúan.
- Természetesen megbocsátok feleltem nevetve. - és megszorítottam az öreg vállát.
- Köszönöm. - rebebegte könnyes szemmel.
- De a nagyapit már nem vakarod le magadról válaszoltam nevetve és tapintatosan félre fordultam amíg megtörülte a szemét.
Ezután a párbeszéd után nem is beszéltünk erről.

Egy napon kijelentette, hogy menjek el világot látni, mert nem azért tanított ki hogy ott öregedjek meg mellette az erdőben. Hanem azért hogy ez segítsen nekem a világ megismerésében. Ezzel a kezembe nyomott egy botot és egy tőrt a tőr egy körülbelül 30 cm hosszú folyondár mintákkal díszített hüvelyű vadásztőr volt. A bot egy sötét tölgyfából készült darab volt szép vésetekkel és csavart szarvat formázott a teteje. Átvettem megköszöntem és útnak indultam, hogy megszerezzem a mester által említett tudást a Mythical Soul nevezetű alakváltás titkát. Melyet választani szerettem volna a mester által említett specializációnak. És persze jogot szerettem volna kapni hogy tagja lehessek egy céhnek és ezzel öregbítsem a mesterem nevét.


A hozzászólást Thrin összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 10, 2012 11:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Thrin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thrin   Thrin Icon_minitimeKedd Május 08, 2012 10:54 am

Nya szóval! Előszöris szerbusz, másodszor van egy két dolog az előtörténeteddel kapcsolatban, amin javítanunk kellene mielőtt elfogadlak! Előszöris az irományod sok helyen nyelvtani vagy stilisztikai zsákutcába szalad, kérlek nézd át még egyszer-kétszer az előtörténetet, és itt-ott javítsd. De nem ez a legfőbb gondom. Az előtörténeteddel, vagyis annak tartalmával nem lenne probléma, de mégis nagyon szűken ismertetted a megkívánt információkat. Volt mestered, tanulótársad, oké, de hogy zajlott le a tanulás? Mit tanultál? (Oké, fent leírtad, de az előtörténetben is fejtsd ki, hogy miért pont ezt). Hiányolom a párbeszédet! Nem halálos bűn, ha nincs, de lehet nem lenne rossz egyes jeleneteket párbeszédesen megírni! Azt meg ugyebár ne felejtsd el hogy majd szinezni kell!
Végül de nem utolsó sorban a bot és a tőr érdekel engem! A tőr még rendben van, a bot viszont érdekelne, hogy mi célt szolgál! Ha csak a karakter hangulatához és imidzséhez tartozik mint díszítő elem, akkor nincs több kérdésem, ellenben ha van játéktechnikai funkciója, tehát harcolnál vele, lenne képessége, ilyesmi, akkor az már más tészta! Erről tudni szeretnék, hogy mit gondoltál a bottal.
Ezeket javítsuk ki közös erővel, és elfogadlak, addig viszont az előtörténetet jelenlegi állapotában elutasítom! Csak egy kis csinosítás, és garantáltan elfogadlak!
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Thrin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thrin   Thrin Icon_minitimeSzer. Május 16, 2012 11:10 am

Bár még itt-ott bele lehetne kötni az előtörténetedbe, de már van olyan állapotban, hogy azt mondhassam: Elfogadom! Értelemszerűen először az alap Alakváltást kapod meg, a Mythic Soult majd később tudod kitanulni! A jelenleg megnevezett tárgyaid díszítő elemek a karakteredhez, képességeik megpályázásához majd a megfelelő helyen pályázz!
És most elkészítheted az adatlapod!

Szint: 1
Kezdő VE: 250
Kezdő tőke: 100.000 Gyémánt
Kezdő varázslataid: Transform, Animal Transform
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Thrin Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thrin   Thrin Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Thrin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Thrin
» Thrin
» Thrin
» Thrin
» Szivárványviadal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Előtörténetek :: Alakváltó mágus-
Ugrás: