KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Anoya De Hielo
Elemi mágus
Elemi mágus
Anoya De Hielo


Hozzászólások száma : 289
Aye! Pont : 1
Join date : 2009. Nov. 13.
Age : 29
Tartózkodási hely : Fairy Tail :P (Kecskemét, Hungary)

Karakter információ
Céh: Fairy Tail
Szint: 8
Jellem: Törvényes Semleges

Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Empty
TémanyitásTárgy: Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?   Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Icon_minitimeVas. Május 06, 2012 11:43 am

A nappalok egyre hosszabbak lettek, az éjszakák pedig egy rövidebbek. Ugyan a nappal szoktam kelni, de most túl fáradt voltam ahhoz , hogy kierőszakoljam magamat az ágyból. Már hajnalban is meleg volt, reggel 10 óra tájékán meg már leírhatatlan hőség tombolt a szobámban. Fülledt meleg telepedett le mindenhova, így nem a Napsugarak vagy az álmatlanság üldözött ki az ágyból, hanem az a borzalmas nehéz meleg. Kikászálódtam az ágyikómból, majd gyorsan kinyitottam az ablakomat. Kellemes hűvöskés szellő csapott meg, kint ezerszer jobb idő volt mint idebent. A virágok és a tenger illata beáradt a szobámban. Csodálatos reggel volt ez. A reggeli szél kitisztította a fejemet, így már álmos sem voltam, viszont éhes annál inkább, így kénytelen volta meglátogatni a már rég munkálkodó Mirajane-t. Szokásos reggelimet kézhez kaptam, majd egy frissítő után sétálni indultam a városban. A város teli volt emberekkel. A Nap szikrázóan sütött, a strandon igazi tömeg alakult ki. Élet zengett mindenütt amerre csak néztem. Visszatérve a Céhhez a küldetésfalhoz igyekeztem, hogy munkát találjak. Igaz a nagy melegben nem szeretek dolgozni, de valamiből meg kell élnem... A falon volt egy nagyobb plakát. Egy férfi írta a felhívást, és egy bizonyos kulcsot kellett megtalálni. Ezzel nem is volt probléma...de amit a felkérés alján láttam...
~ 1.000.000 ékkő?-gondoltam magamban, miközben a szemeim kiguvadtak a hatalmas összeget látván. -miféle kulcs lehet az amit ennyire megfizetnek?-kérdeztem magamban. El sem tudtam képzelni mi lappang a háttérben, de az összeg igazán vonzott, így el is határoztam hogy elindulok. Mirajan-nek megmutattam melyik küldetést vállaltam, el, majd egy kis elemózsiaszerzés után vonatra is pattantam. A vonaton kissé bealudtam, eléggé unalmas volt 4 órán keresztül zötykölődni egy kisvárosba, nyugat felé. A város ahová megérkeztem elég csendes volt, csak pár emberrel találkoztam az utcákon, de nem lehetett kihaltnak mondani. A pontos címet követve megérkeztem egy aranyos kis házikó elé. A tető nádból készült, a falak vályogból voltak, amiről már kicsit potyogott a vakolat.
~Honnan van ennek ennyi pénze erre a megbízásra? Inkább újítaná már fel a házát...-gondatlan. Ahogy bekopogtam egy vén öregemberecske totyogott ki elém.
-Jó napot. A nevem Anoya De Hielo. A küldetésre jelentkeztem.-mutatkoztam be.
- Az én nevem Mr. Higsby.Oh aranyoskám, micsoda öröm hogy ilyen gyorsan ideért valaki. Nagyon örülök neked.-mondta kedves mosollyal. -és miféle mágiát űzöl?
- Jégmágus vagyok.-mondtam.
-Értem. Nos azt hiszem fáradj...-mondta volna de ekkor a hátam mögött felbukkant egy férfi. Lila haja volt, a ruházata elég kirívó, régi stílusú ruhákat hordott.
- Jó napot, az ön által meghirdetett munkára jöttem, mint alkalmazott. - jelentette ki.
- Eh, sajnálom Fiam, de lecsúsztál a munkáról, is ez a páratlan hölgy már megkapta a munkát.
- Páratlan hölgy? Nem igazán értem. Nem lehetne megoldani, hogy osztozzunk? Ketten biztosan gyorsabban megoldjuk, mint egyedül. - vetette fel az ötletet. Az osztozkodás halaltára hihetetlen gyorsan lejátszódott bennem a végkifejlet miszerint mindketten csak 500.000 ezret kapunk, és akkor így már nem is olyan érdekes ez a küldetés...
-A munkára csak egy személy szükségeltetik.-szögezte le az öregúr.
-Amúgy is én értem ide előbb...arról meg hogy osztozzam szó sem lehet...
- Aha, értem, de akkor ez miért nincsen feltüntetve a lapon? Így most sikeresen teljesen feleslegesen jöttem el egy távoli városból, nem ingyen. És egyébként is, majdhogynem egyszerre értünk ide, ugyanolyan jogon pályázhatnék én is a helyre, mint ő.
-Ez már a te szerencsétlenséged... bocs, de a munka az enyém, fogadd el és engedd előre a hölgyeket...
- Legyen, csak aztán ne jöjjön sírva vissza, hogy gyenge karja mégsem bírja a strapát.
-Azt mondod gyenge vagyok?-kaptam fel a vizet.
- Én nem mondtam ilyet, csak próbáltam a sztereotípiákat egy felsőbb szintre emelni.
-Hát hogyne... meg fülesbagoly vagyok éjszakánkét.-közben elővarázsoltam egy jég katanát..-jobb lenne ha visszavennél magadból öcsi...
- Látom nem sikerült felfogni a mondanivalómat, mondjuk ezen nem vagyok meglepődve. De, ha ennyire szeretne ornitológiailag továbbfunkcionálni, ahogyan szeretné. - a fiú a kezeire köböl kesztyűket varázsolt.
~Földmágia?...
- De, ha mindenképpen barbár módon szeretné ezt tenni, azt ajánlom messzebb tágasabb. Szerencsétlen öregúr mindjárt infarktust kap, hogy mégse azt a törékeny tündérkét fogadta fel, mint hitte volna.
-Még hogy törékeny tündérke...azt majd meglátjuk...-mondtam fenyegetően, majd már lendítettem is a kardomat...

Vissza az elejére Go down
http://www.animemangastyle.gportal.hu
Strago Rhelm
Elemi mágus
Elemi mágus
Strago Rhelm


Hozzászólások száma : 306
Aye! Pont : 9
Join date : 2011. Apr. 24.
Age : 33
Tartózkodási hely : tűzhely

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?   Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Icon_minitimeKedd Május 29, 2012 2:28 pm

Most vagy egy felettébb lusta emberrel van dolgom, vagy egy felettébb forrófejűvel. Reméltem, felfogja, hogy nem akarom rommá alakítani az öreg lakóegységét, de ez egy hiú reménynek tűnt. Viszont én még mindig tartottam magam a megállapodásomhoz, és inkább keresztbe felemelt kezeimmel védtem támadását, és megpróbáltam megint keresztüljutni kicsiny agyához, hátha ezúttal sikerrel fogok járni.
- Látom nem sikerült átmennie azon üzenetemnek, hogy kint is le lehetne rendezni az egészet. - Hátrapiruetteztem, majd kinyitottam az ajtót és udvarias férfiként elsőbbséget adtam neki - Csak ön után. -
Nos, ezt úgy tűnik nem értékelte, mert újfent lesújtani készült jégből generált kardjával, így nekem kellett kezdeményezni, és kiugrottam az ajtón, felrúgva az etikett alapszabályát. Szegény ajtó igencsak megsínylette, hogy hűtlenül otthagytam, ugyanis a lány majdnem kettészelte, viszont, míg kirángatta belőle fegyverét, volt időm eldönteni, hogy milyen taktikát használjak. Úgy gondoltam, hogy az A felállás tűnik most a legbiztosabbnak, de megvolt az esélye, hogy gyorsan át kell majd vezetnem a B stratégiára, bár nem lett volna zökkenőmentes. A C-ről meg álmodni sem akartam, még sosem próbáltam ki, és nem is voltam benne biztos, hogy hatásosan fog működni. A D meg egyszerűen túl perverz volt, és ezt legszívesebben Natin próbáltam volna ki, úgyhogy az is felejtős. Igazából nem is volt semmiféle tervem, csak eljátszottam a gondolattal, hogyha én egy ilyen előretervező alak lennék, akkor milyen észjárást kellene követnem.
Időközben kitornázta fegyverét az ajtóból a lány, majd négy jégnek kinéző lándzsát küldött, félreérthetetlen ellenszenvét tükrözve, felém. Ideje volt kipróbálni, hogy legújabb szerzeményem mennyire éri meg a pénzét, lenyúltam a földre, és konkrétan felrántottam azt folyékony formában, így életemet megvédve. Büszke voltam magamra, de ezzel még nem ért véget komplex cselekedetkombinációm: ha már úgyis folyt, legyen ugyanilyen folyós az egész, - Liquid Ground - és már repült is a föld szerencsétlen célpontom felé, akinek volt mersze kilépni a szabadba. Sajnos, számításaim nem igazán jöttek be, jéggé változtatta a földlavinát, nekilendült és pörgősen ette a távolságot kettőnk közt, mintha korcsolyázott volna, és láttam, hogy karmok jelennek meg kezén, nem sok jóval kecsegtetve. Ez csak jó nekem, felemeltem mindkét kezem, és egy sorozatlövést adtam le, húsz darab fémgolyót kilőve a célpontom felé, akinek az volt a szerencséje, hogy megcsúszott és hátsó fertályán folytatta útját, balszerencsémre, most ő csinált összetett mozgássorozatot, mert a karmok eltűntek, mire odaért hozzám, helyette egy íj meg egy nyíl volt nála, amit csak úgy tudtam elkerülni, ha hátravágtam magam. Mindezek ellenére éreztem fájdalmat arcomon, láttam a kifreccsenő vért, és improvizáltam egyet. Úgyis hátraestem, a lány is alattam volt, könyökömet kicsi kiraktam, és párnaként használtam habtestét. A könyököm gyomrába vájása csak hab volt a tortán.
Igencsak kellemes érzés egy lányon heverészni, bár a jelenhelyzet úgy diktálta, hogy mégsem a legideálisabb ötlet, úgyhogy mielőtt túlságosan is nagy kényelembe helyeztem volna magam, hátra bukfenceztem egyet, aminek az lett az eredménye, hogy nemcsak felálltam, hanem a gerincoszlopom végigszántott a köves talajon, és ez felettébb rossz érzés volt. Ellenfelem, akit most már kénytelen voltam komolyan venni, valamit morgott az orra alatt, miközben ő is talpra segítette önmagát, és ismételten támadott, de most rajtam volt a sor, hogy kombináljam a helyzet adta lehetőségeket. Mondjuk, a helyzethez én adtam a lehetőségeket, de ez most mellékes: lényeg a lényeg, egy földoszlop segítségével kiemeltem magam két méterre, ami megtorpanásra késztette a lányt, de még nem állt meg a tudomány: - Water Cane - segítségével elkezdtem körbelőni őt, és védekező állásban várta, hogy eltalálom, de a cél nem az eltalálásban rejlett. Mire felocsúdhatott volna, egy szép kis tavat hánytam köré, és így ő is benne állt, habár csak bokáig, nekem teljesen megfelelt. A trükk meg most következett, nézzétek a kezem, csalni fogok; egy - Lightning Ball - jelent meg mancsomban, eldobtam, ami így vészesen közeledett a tavacska felé. Remélhetőleg nem fog rájönni ellenfelem időben, bizony az egyik vezeti a másikat, és nem a villám a vizet...
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?   Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Icon_minitimeSzomb. Márc. 02, 2013 12:25 am

Nos, majd egy év távlatából azt hiszem, itt is elpárolgott a harci morál. Lezárom a küzdelmet.

Jutalmak:

Anoya: 15 VE
Strago: 20 VE
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?   Strago VS Anoya - Kié lesz a munka? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Strago VS Anoya - Kié lesz a munka?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Selejtező kör: Anoya De Hielo VS Strago Rhelm
» Leena vs. Anoya vs. Reigen - Mindenki mindenki ellen! Kié lesz a fődíj?
» Magánküldetés: Valami lesz!
» Miranda Skyfire gonosz lesz O_o
» Strago Rhelm

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Küzdelmek :: Küzdőtér :: Lezárt küzdelmek-
Ugrás: