KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Kes Kontráz

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 19, 2012 11:19 am

Név: Kes Kontráz

Kor: 20

Kinézet: Ezüst hosszú haj és ezüst szemek, egyszerű fekete ruha, hosszú vékony test.

Felszerelés: Egy dupla kétélű kard melybe egy farkas lelke van zárva így képes vagyok felvenni a farkas gyorsaságát és erejét. Egy hosszú kétágú jogar melyben egy lacrima van mely megkönnyíti a mágia használatát. Egy tör kés egy kis táska.

Jellem: A tömeget nem kedvelem 3-4 embernél több már zavar és inkább vagyok egyedül mint másokkal.Mély depresszió mely érzéketlenné tesz.



Múlt: Egy messzi szigeten ezelőtt egy kovács és egy amazon egymásba szerettek és egy fiuk született. 3 éves koromig nevelt anyám majd el küldőt egy barátnőjéhez hogy tőle tanuljak. A kihez kerültem az Elfin volt az amazonok legerősebb harcosa. A faluba férfiakat nem engedik be ezért a körüli erdőben egy kis házban lettem elhelyezve Elfin mindennap meglátogatót és hozót enni. Mivel egyedül voltam így az erdőben játszottam, egy szer eltévedtem és egy szörny támadt rám én megijedtem, elkezdtem futni persze rossz irányba, egyenest fel a hegy tetejére egy kiszögelésnél ért utol. Jött felém én hátráltam és egy kőben elestem nagyon megrémültem ekkor egy üvöltés hallatszott, mikor felnézet látszót rajta hogy rémült. Megfordulok és egy alak tűnik elő a barlangból hosszú fej, ezüst szőr, éles karmok és fogak.
- Ez-ez-ez egy ezüst farkas! - dadogtam a félelemtől. A szörny hanyatt homlok menekült én a farkasra néztem ere megszólalt.
- Szégyent hozol a magadra te pondró- mondta keményen és ridegen.
Erre egy árny mögülem elő ugrott és pont köztünk ért földet ekkor vetem észre hogy Elfin az.
- Látom megismerkedtél a tanítványoddal akit ők küldtek–mondta mosolyogva én a lábához rohantam sírva, ö egy erős rúgással a farkas elé lökőt-na én léptem.
És mosollyal az arcán eltűnt.
- Kivagy? - kérdezte ridegen.
- Kes -válaszoltam félve.
- Tudod hogy miért vagy itt és nem a szüleiddel?
- Nem.
- Azért mert te elveszteted a szüleidet és édesanyád egyszer megmentette az életem. Így vállaltam hogy vigyázok rád míg fel nem nősz. Rendben?
- I-igen - dadogtam.
- Ne reméld hogy az én erőmet megkapod, csak a saját erődet fogod irányítani, én tanítalak a fizikai erőre és tudományokra míg Elfin a harcra és fegyverekre. Ha felfogtad amit mondtam akkor gyere be a barlangba.
Én félve de követem és bementem utána bent hatalmas térvolt és kevés fény ép csak látni lehetett emiatt pársor meg is botlottam, majd láttam hogy esik valamit, a hasam jelezte ideje ennem.
Egyél-elém egy pár almát gurított elém megettem, utána elkapott az álmosság és elaludtam. Másnap elkezdődőt a kiképzés először. Apokalion vet kezelésbe azzal a céllal hogy meg tanít a varázslat alapjaira. Először a mágia érzékelése jött, egy apró fémgömb alkotásával. A mit elrontottam.
- Nem úgy hanem így – és már emelte is a mancsát mely mint egy kéz nézet ki és egy fémgömböt varázsolt. Majd így tovább kegyetlen edzése kezdődött sok futással, harccal, majd a fémekről való tanulással.Egy év múlva Elfin a fegyverek használatát és a közelharcot tanította nekem felváltva mindennap harcoltam és edzetem a testem és tanultam a fémek irányítását. Míg 16 éves nem lettem ekkor már elég erős voltam hogy megálljak a saját lábamon. Ekkor Elfin bevitt az amazonok falújába és ott részt vehetem az erdő ünnepén mint a fesztiváli szekér húzója. Ez után már gyakran bejártam a falúba és a falú kovácsától kezdtem el tanulni, fél év után már én voltam ki a fegyvereket és egyéb eszközöket készítettem. Majd másfél évig az amazonok kovácsa voltam és ez idő alatt eltanultan tőlük a fegyverforgatást.
Majd jött 777.07.07. és Apokalion üvöltésé hangzott halál üvöltés. Elkezdtem rohanni a hang irányába, odaérve láttam halott, -megölték vadászok nem ezek mágusok de akkor miért, csaknem sötét varázslók. De igen azok-gondoltam magamban.
- Intézd el szolt az egyik-és mér támadt is rám a másik valami tűz mágiával.
- Rajtam nemfog - ordítottam miközben kikerültem a tűzet és a karmommal átvágtam a torkát. Erre a másik valami homok nyilat lőtt felém, melyet kikerültem, válaszként elővetem a késem és leszúrtam. Már csak egy maradt, a főnök, nekirontok de valami mérges gázt lövellt felém én a késemet hajítottam neki. De a támadásom csak sebzett de nem súlyosan, míg a mérge megbénított. Ekkor futásnak eredt, mert hallotta az amazonok hangját közeledni. Én bénultan feküdtem a földön, csak néztem hogy elfut és akkor láttam meg a tetoválását a karján egy koponya két kaszával. Az amazonok érkezése mentet meg. Meggyógyítottak majd, elmondták hogy támadók a halálkaszái nevű klán tagjai és pénzért bármire képesek. 2 nap alatt talpra álltam, ép indultam volna a falú bejárata felé mikor Elfin azt mondta
- Ezt el is felejtetem boldog szülinapot- és átnyújtott egy könyvet - Ez apádé volt, benne van minden tudása és tapasztalata.Akkor küldte mikor téged ide küldött édesanyád azt akarta hogy a 16. szülinapodon kapd meg.
- Tényleg a szüleim mi lett velük?
- Megölték őket pont azok kik Apokaliont is.
- Értem. Köszönöm - mély depresszió lett úrrá rajtam, magamba zuhantam és csak a bosszú járt a fejemben nincs életem míg bosszút nem állok.
- Mit akarsz tenni.
- Edzeni és utána levadászni az egész klánt.

Ezzel megfordultam és elmentem vissza a szirtre, leültem és kinyitottam a könyvet és az 1. oldalon az állt „Sok szeretettel az egyetlen fiamnak”. Nagyon meghatott és csak sírtam, majd elhatároztam hogy mindent megtanulok és a halálkaszáknak meg mutatom hogy az erőmhöz képest semmik. Elkezdtem tanulni a fémek erejéről és mire észre vettem, 2 év telt el a kezdet óta. 2 nappal a 20. születésnapom előtt Elfin eljött a barlanghoz.
- Jó reggelt.
- Jó reggelt mester.
- látom szépen haladsz.
- Igen köszönöm.
- Sok év telt el mióta ide jöttél és rendesen megerősödtél.
- Igaz is mester lenne egy kérdésem kérdésem mely régóta foglalkoztat.
- Mi az?
- Amikor idejöttem azt mondtad hogy csak azért mert a szüleimnek tartozol és Apokalion is ezert edzet. Mi ez a tartozás dolog?
- Régen a falut megtámadták a szörnyek és anyád mentette meg az amazonokat, ezért az akkori királynő meg ígérte neki hogy ha kell a segítség akkor segíteni fog neki. E miatt tűrünk meg a falúban téged. Apokalion abban a csatában sérült meg és anyád a halálból hozta vissza, ö ezért vigyázott rád.
- Értem.
- Mi a terved a jövővel?
- Elutazom a szigetről a kontinensre ahogy apokalion tanácsolta.
- Az remek mert holnap indul a hajó, de ma még rendezünk egy búcsú bulit neked a faluban.
- rendben ott lesek
Másnap délben indult a hajó sok jó tanácsot kaptam és némi gyémántot az útra hogy legyen miből élnem.
A hajó út csendes volt és 1 nap alatt Fiore kikötőjébe értem.
- Ez lenne Fiore szép egy ország.
És így kezdődik a kalandom.

Kes Kontráz Sesshoumaru_067


A hozzászólást Kes Kontráz összesen 8 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 24, 2012 7:39 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Gray Fullbuster

Gray Fullbuster


Hozzászólások száma : 964
Aye! Pont : 85
Join date : 2009. Oct. 06.
Tartózkodási hely : A céhház ebédlőjében

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 19, 2012 5:39 pm

Értem én a viccet és szeretem is. Elmondom most mit játszunk. Ha te valóban egy egyszerű játszani kívánó ember vagy, akkor kapsz három napot, hogy átolvasd a szabályzatot és akkor látni is fogod mit rontottál el és javítod, illetve elkezded javítani.

Amennyiben viszont tényleg csak egy szánalmasan próbálkozó troll vagy mint az sejthető a három nap leteltével a hozzászólásod törölni a felhasználódat pedig bannolni fogjuk.

Gray Fullbuster voltam.
Vissza az elejére Go down
https://fairytailszj.forumotion.com
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 19, 2012 6:02 pm

Úgy látom közben a kolléga megelőzött, de ha már egy-két órát elszenvedtem a megírásával, csak azért is berakom.

Na hát akkor kedves kes4 nevű felhasználó én értékelném az előtörténetedet. Te aztán jó alaposan rákontráztál itt a dolgokra. Azonban a viccet félretéve váltsuk komolyra a szót, mert lesz itt miről beszélgetnünk. Mindenekelőtt talán megkérnélek, hogy a felhasználó nevedet írd át a karaktered nevére. Lehet furcsának tűnhet, de egy átlagos frpg-n így mennek a dolgok. Ha esetleg nem tudnád hogyan kell mindjárt el is magyarázom. A felső menüpontban láthatsz egy Profil nevű gombot. Megnyomva azonnal megláthatod a felhasználó nevedet, amit egyből át is írhatsz, majd nyomd meg alul az elküld gombot és már kész is. Csak arra figyelj, hogy onnantól kezdve azon a néven is tudsz bejelentkezni. Ezt tisztázva haladjunk is tovább. Ha már a nevet tisztáztuk, jöjjön a kép, mert ugye egy karakternek az is kell. Az rendben van, hogy leírod a kinézetedet, de egy avatárt is be kell raknod, ami legalább hasonlít a karakteredre.
A következő pontban talán a nyelvtani hibáidra térnék rá, ha már magamban az értékelésedet is ezzel kezdtem. Bátorkodtam összeszámolni a hibáidat és egy elég csúnya 394-es szám jött ki. Egy nálam szakavatottabb és szigorúbb ember ennél valószínűleg többet is talált volna, azt halkan azért megjegyzem.
  • Amivel a leginkább hadilábon állsz az a szóköz. Szinte már többször használod rosszul, mint jól. Gondolatjel után szóközt nyomunk. A pontok és vesszők után is szóközt nyomunk. Ellenben eléjük már nem kell.
  • Az írásjelek. A második leggyakoribb hibád a vesszők és pontok hiánya. Rengeteg mondatot fejezel be úgy, hogy nem raksz pontot a végére. Ezen kívül egy halom összetett szerkezetű mondatot használsz, de nem raksz bele vesszőket. Kötőszó elé mindig vessző kell és a hangsúlyozást is ezzel tudod kifejezni.
  • Igeidők. Alapjáraton múlt időben írsz, hisz ez egy elbeszélés. Ennek így is kell lennie, azonban jó párszor váltottál át az írásban jelen időre, ami már helytelen.
  • Személyváltások. Az is előfordult – főleg az elején az adatoknál -, hogy E/3 beszéltél magadról, aztán egyszer csak a mondat másik felét átcsaptad E/1-be. Tessék eldönteni. Vagy ez vagy ez, ne kutyuljuk össze a dolgokat.
  • Egybe írás, külön írás. Idéznék tőled néhány helytelenül írt szót: „ el küldött, meg jelentek, észre vettem”. ezeket mind egybe írjuk. Rengeteg ilyennel találkoztam, de ezek közül jó pár szerintem csak elírás, gondolok itt az „a kihez, egy szer” szavakra. Nem létezik, hogy ezeket így akartad volna, nyílván megcsúszott a kezed.
  • Ékezetek. Számtalan helyen használod rosszul az ékezeteket. Például az ”ö, örült, egyedűl, jőtt, lökőtt, falú”. Ezek mint hibásak. Helyesen így néznének ki: ő, őrült, egyedül, jött, lökött, falu. Ahogy észrevettem a legtöbb gond az ö, ő betűkkel fordult elő.
  • Dátum. Ha már a hónapot 07-nek írod, akkor illik a napot is 0-val kezdeni, tíz alatti számról beszélünk. Elhagyhatod a nullát, de akkor egységesen mindkét helyen. Vagy az egyik, vagy a másik, itt se keverjük.
  • Szóismétlés. Előfordult olyan mondatod, ahol ugyanazt a kötőszót háromszor is felhasználtad és nem sokkal utána újra eljátszottad ezt. Igyekezz választékosan írni, máshogy is ki lehet fejezni, nem csak az „és” kötőszóval.
  • Múlt idő jele a kettőzött t betű. ”jöt” -> jött
  • Jó pár mondatod elég értelmetlen. olyan mintha csak úgy véletlenszerűen dobáltad volna oda a szavakat: ” Jőt felém én hátráltam és egy kőben elestem nagyon megrémültem ekkor egy szikla találta el a szörnyet ere elesett , mikor felnézet látszót rajta hogy rémült .” Eléggé össze van csapva a mondat és úgy kapkodsz az esemény között, hogy én csak rángattam a fejemet, hogy most mi van. Nyugodj meg. szedd össze a gondolataidat. Lassan fogalmazd meg a fejedben és aztán írd le. Nem kell vele kapkodni ráérsz. És ne felejtsd el mindig átolvasni!
  • Végezetül a kedvenc szavaim: „ki irtóták” külön írva, hosszú ó-val és egy t-vel. „okorri” rövid ó-val és dupla r-el.

Hirtelenjében ennyi pontot gyűjtöttem össze. Igazából ha leírnám az összes hibádat még estére sem végeznék az értékeléssel, azonban ha érdekel betudom szkennelni mind a 3 oldalt és elküldhetem.
De akkor térjünk át a történeti hibákra. Ez a hibrid faj, aminek te szerettél volna lenni a képviselője, nos ilyen nem létezhet a Fairy Tail világában. Már a fekete angyalnál megbukik a dolog, ugyanis olyan sincs. Nálunk az angyalok mágiával létrehozott tökéletes lények, melyeket a démonok ellen teremtettek. Hetvenheten voltak, vannak és lesznek is. Se több se kevesebb. És természetüknél fogva egy sem lépne a romlás útjára, ami miatt ki kéne taszítani a többinek. Titán se sűrűn fordul elő, de ebbe most ne menjünk bele mélyebben.
Aztán elfek sincsenek nálunk. Ha már itt tartunk orkok, törpék sem. Ez egy sablonos fantasy világ. Itt is vannak furcsának tűnő fajok, de biztosíthatlak róla, hogy elfek nincsenek.
A sárkányok pedig annyira ritka lények, hogy csak a sárkányölőknek van engedélyük velük találkozni. Különben is a sárkányok többsége nem egy nagy emberbarát. akadnak közöttük kivételek, de többségük tényleg magasról tesz az emberekre.
Egy három éves gyerek elé dobnak egy nyers őz lábat és különösebb hiszti nélkül megeszi? Egy hároméves a normális kaját nem hajlandó megenni dráma nélkül, nemhogy egy állat nyers lábát. Előbb halnak éhen.
Ha már az életkornál vagyunk ez is komoly, hogy ilyen idősen elvárja tőled valaki, hogy egy sziklát fejelj ketté? Félvérség ide vagy oda, azért ez durva. A többi mágus palánta is csak évekkel később kezdett hozzá a mágia tanuláshoz. Csak gondolj bele, te mit csináltál három évesen? Jobb esetben legóztál és a tévét bámultad.
Nálunk a hivatalos pénznem a gyémánt, az animében/mangában valóban ékkövet láthattál, ez nem különösebb hiba, csak említem, hogy tudd és ne legyen vele probléma.
Végezetül pedig Fiore egy ország, nem pedig egy város.

A felszereléseddel kapcsolatban a térmágiával ellátott táska felejtős, a lakrimákhoz nem voltak megemlítve milyenek is.

Valamint a jellemednél ellentmondásba ütköztem. Hogy lehet valaki közvetlen ha nem szereti a tömeget? Lehet én nem tudom felfogni épp ésszel, nincs kizárva.

Összességében azt tanácsolom, hogy szeretnéd megtartani ezt a történetet látogass el egy szabadabb fantasy frpg-re, máskülönben kérlek olvasd el többször is a szabályzatot és az ismertetőket. Ha azok után kérdésed lenne biztos vagyok benne, hogy bármelyik staff tag szívesen válaszol rá és segít neked. Köszöntem a figyelmet.

Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 6:31 pm

Átszerkesztve ellenőrzésre készen áll,lehet írni a kritikákat.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 8:56 pm

Na hát hazafelé vonatúton sikerült is elolvasnom és aláhúzgálni a hibákat benne. Azt kell mondanom, hogy fejlődsz és ezért tényleg le a kalappal. A korábbi 394 nyelvtani hibát sikerült leredukálnod 243 darabra. Ebből pedig 106 a szóköz/space hibájából fakad.
Na de most a változatosságkedvéért utoljára veszem a nyelvtani hibákat és kezdjünk valami mással.
A speciális kardod az megoldható, de úgy fog kinézni, mint egy belső mágia pályázat, ezt majd lent fogom kifejteni, de előreláthatólag nem tudsz vele kezdeni, ellenben később megtudod venni és csak neked lesz ilyened.
Írtad még másik tárgyadnak a kétágú jogart, amibe speciális lakrima van ágyazva. Idáig még nem is lenne baj, de amit a lakrima tud, na azzal már akadnak problémák. Tárolja a varázserőt, amit nem használsz fel és mikor kell kiengedni? Hát amit írtál, ilyen megfogalmazásban olyan nem létezik. Minden mágus testében van egy saját "mágikus tároló". Erről bővebben olvashatsz a Mágia ismertetők topicban. Ezt tényleg ajánlom figyelmedbe, ha nem olvastad volna.
Aztán... *lepislant a papírjára* A szüleiddel történt dolgok nem egészen tiszták számomra. Mikor Apokalion-nal beszélsz azt mondja neked, hogy a szüleidet elvesztetted, de pont édesanyád küldött el tanulni. Jóval később pedig hozzák a hírt a halálukról. Most akkor haltak meg, mint Apokalion, vagy még jóval előtte? Ez kicsit sántít, bár elképzelhető, hogy csak nálam.
Ö... Fém mágiával, hogy idéztek egy fénygömböt? Tudom, hogy nem nagy különbség van a fém és fény között, de ne keverjük a kettőt. A mágia érzékeléssel kapcsolatos dolgokat pedig a Fejlődés szabályzat pontban olvashatod.
"Majd másfél évig az amazonok kovácsa voltam és ez idő alatt eltanultan tőlük a fegyverforgatást és a természeti erők használatát , így gyorsabban visszatölt a varázs erőm." Sajnálom, de gyorsabb mágikus erő regenerációd sem lehet. Bár jelenleg játéktechnikai előnyöd nem lenne ebből, de itt igazából elvekről van szó. Tehát ezt is mellőzzük inkább.
Na már most a mágiáknál az első alap varázslat az tényleg csak alap. Nagyon ritkán van az, hogy ténylegesen használható valamire. Az csak jelzésértékű, hogy az illető belekezdett egy mágiaágba. Te kezdésből vasgolyókat tudsz lő, esetleg még acélkarmokat teremteni, ha megveszed meg azt a mágiát is kezdésnél. Tehát kardot és pajzsot sajnálatosan nem tudsz.
Ellenben megdicsérnélek, hogy nem szálltál el magadtól és nem kapcsoltad be az istenmódot, ahogy sok játékos szokta. A tanítódat legyőzték, akkor persze, hogy nem tudod őket legyőzni, hanem elkalapálnak és csak a szerencsének köszönheted az életedet. Nagyon szép. Ügyes.
De aztán jött a szüleid halálhíre, amit aztán elég könnyen lereagálsz:
"-Tényleg a szüleim mi lett velük?
-Megölték őket pont azok kik Apokaliont is.
-Értem.Köszönöm.
-Mit akarsz tenni,
-Edzeni és utána levadászni az egész klánt."

Egy kicsit több beleélést kérnék. Persze a jelenet után elsírja magát a karakter, szóval elképzelhetőnek tartom, hogy ott csak felöltött magára egy pókerarcot és próbálta leplezni az érzelmeit a rezzenéstelen tekintettel és hanggal. Viszont ilyenkor ezt illik valahogy írásban kifejezni, hogy egyértelmű legyen.

Ezzel akkor végeztünk is, jöhet a nyelvtan.
  • Ha egy mód van rá, akkor illik a számokat betűvel kiírni, kivéve persze a pénzt és a dátumot.
  • Valamint szépen megkérlek figyelj oda, hogy a párbeszédnél a gondolatjel után egy szóközt kell ütni, de ugyanez vonatkozik a vesszőkre és a pontokra is. Eléjük nem kell, de utánuk igen.
  • A mondatot ponttal zárjuk le. Főleg a párbeszédeknél maradt ez le.
  • A múlt idő jele kettőzött "t" betű. (elküldött, jött, látszott, stb...)
  • Kötőszavak elé vesszőt kell rakni. (hogy, aztán, majd, viszont, de, mint, míg, amíg, stb...)
  • Az igekötős igékkel vannak még problémáid. Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybe írjuk (elküldött, megtanít, meggyógyítottak). Ha az igekötő az ige mögött áll, akkor kell külön, de ezzel ha jól emlékszem nem is volt probléma.
  • A falu szór rövid u betűvel kell írni. Elég sokszor használtad ezt a szót és minden esetben helytelenül. De semmi gond, most már tudod, hogyan kell helyesen írni.

Nyilván írásban nem lenne ennyi hibád, hisz ott nem érződik ennyire a szóköz és tényleg ez az, ami nagyon lehúzza. Ezt tényleg úgy lehet csak javítani, hogy szépen lassan és figyelmesen átolvasod, átrágod magad az egészen. Nem tudom használsz-e Microsoft Office Word-öt, ha igen akkor szerencsésebb vagy. Oda bemásolva látni fogsz egy halom zöld, piros aláhúzást. Na az ilyen szavakra jobb kattintás és a felső sorban ki kell választani valamelyik automatikus javítást. Valamikor egyet ajánl valamikor többet és nagyon ritkán hülyeséget is szokott javasolni, de jelen helyzetben az már nem oszt nem szoroz.

Nézd, látom az igyekezetedet és a küzdelmedet és már ez nagyon becsülendő. Az első verzióval feltudtam mérni körülbelül a helyesírásod szintjét és látszik, hogy a tanácsaim többségét megfogadtad és igyekeztél annyi hibát javítani, amennyit csak akkor sikerült. Ha a legközelebbi alkalomra ha hibáid száma 100 alá megy, akkor a nyelvtannal téged nem piszkállak. Ha kijavítod amiket írtam akkor jelentősen le lesz redukálva a hibáid, főleg ha esetleg word-el csinálod. Remélem ez nem szegte a kedvedet és megpróbálkozol újra, én bízok benne, hogy harmadikra már sikerülni fog.

Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeHétf. Júl. 23, 2012 10:25 pm

Köszönöm Natsu a javaslatokat és már javítottam is. A kérdéseidre válaszoltam az elő életbe szerkesztve. A másik kérdésre a válaszom egyszerű csak egy tároló lacrima amibe koncentrálhatod az erődet és így elraktározhatod későbbre mint egy külső tároló. De már át írtam egy egyszerűbbre, katalizátor lacrimára remélem így meg felel. A fegyvereket a kezdő tőkémből fizetném.Még egyszer köszönöm a bő kifejtést és a sok rám áldozott munkát.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeSzer. Júl. 25, 2012 10:49 pm

Na így márt mindjárt más. Sok gyötrelem és munka után végre elfogadhatom. Még szerencse, hogy ilyen kitartó és szorgalmas vagy. Igazából már csak egy kérdés merült fel a felszereléssel kapcsolatban. Írtad, hogy a jogarod, afféle katalizátorként működni. Itt most két lehetőség van, vagy a fórumos katalizátort érted, ez esetben a jogarral egyszer megtudod növelni az erődet, méghozzá szint*200 VE-vel, de ez csak egyszer használatos lenne és a jogarban a lakrima utána kifulladna és egy egyszerű jogar maradna, ráadásul ezért 20.000 Gyémánt levonódna a kezdőtőkédből. A másik lehetőség, hogy úgy használód, mint mondjuk más mágus a botját, hogy azzal varázsol. Teszem azt, mint Brain vagy most Byron az animében. Ez azt jelentené, hogy a jogar egy intésére jönnének létre a varázslataid. Olyan mintha külső mágiának pályáztad volna meg. Ez persze ingyenes, de semmilyen bónusszal nem jár, csak esetleg menőbben néz ki. Ezt kéne már csak eldönteni és utána jöhet a végre annyira várt valóságos (jaj de szeressük az alliterációt) elfogadás.

Ja és ami a kardodat illeti. Először is felmerült bennem a kérdés, hogy értelmezzem a dupla, kétélű kard fogalmát. Most erre vagy erre esetleg ilyenre gondoltál? Ezek persze csak illusztrációk, gondolom érhető mire próbálok kilyukadni.
A konkrét fegyver besorolása így még kérdéses, de a hozzátartozó képesség így nézne ki:

Név: Wolf Soul / Farkas Lélek /
Szint: 2
Ár: 165.000Kes Kontráz Kkszimblum
Leírás: A használó aktiválja a kardba ültetett különleges lakrimát és egy színes farkas kinézetű aura jelenik meg körülötte. A mágus gyorsasága kétszeresére nő, az ereje pedig másfélszeresére.

Tehát a kard kezdésből meg lenne neked, de a hozzá tartozó képességet csak 2. szinten tudnád megszerezni, amint megvásárlod magadnak. Remélem minden érthető és kapok egy döntést, aztán pedig annak fényében el is fogadnám az előtörténetedet.
Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 26, 2012 8:47 am

A kard [img]Kes Kontráz 721927469double_sword_www.kepfeltoltes.hu_[/img]
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 26, 2012 9:17 am

Na hát először is az ilyen google linkeket a fórum nem tudja megjeleníteni. Jobb oldalt a teljes méretű képre kell kattintani és aztán kell kimásolni a linket. Úgy általánosságban, csak akkor másold ki a képnek a linkjét, ha az oldalon csak egy kép van, semmi más.

Akkor lássuk a fegyvert:

Név: Double-Bladed Wolf Sword / Dupla Pengéjű Farkas Kard / (most hirtelen ez ugrott be, nyugodtan adhatsz neki te nevet, hisz a tiéd)
Szint:1
Típus: Special weapons / Speciális fegyverek /
Leírás: Egy speciális fegyver, melynek markolatához mindkét végén egy-egy kiélezett penge csatlakozik. Magába a fegyverbe, pedig egy lakrimát ágyaztak.
  • Név: Wolf Soul / Farkas Lélek /
    Szint: 2
    Ár: 165.000Kes Kontráz Kkszimblum
    Leírás: A használó aktiválja a kardba ültetett különleges lakrimát és egy színes farkas kinézetű aura jelenik meg körülötte. A mágus gyorsasága kétszeresére nő, az ereje pedig másfélszeresére.


A jogarnál sajnos nincs olyanra lehetőség, hogy gyorsabban varázsolj, mint más. Szóval akkor maradjunk annyiban, hogy egyszerűen azzal hozod létre a varázslataidat.
És még valami. Elemi mágus vagy. Persze lehet saját fegyvered és használhatod is, de egy veled egyszintű fegyver mágusnak a nyomába sem érhetsz. Ezt azért tudd.

Céh: - (lehetőleg majd minél hamarabb csatlakozz egyhez)
Szint: 1
Kezdő tőke: 100.000 Gyémánt
Varázserő: 250 VE
Mágiák:
  • Metal Magic / Fém Mágia /
  • Iron Bullet / Fém Golyó /

Készítsd el az adatlapod, illetve a hozzá tartozó karakternaplót és már kezdheted is a játékot! Jó szórakozást!
Vissza az elejére Go down
Kes Kontráz
Elemi mágus
Elemi mágus
Kes Kontráz


Hozzászólások száma : 2647
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 31

Karakter információ
Céh: -
Szint: 13
Jellem: Semleges

Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitimeCsüt. Júl. 26, 2012 5:24 pm

Köszönöm Natsu.
Kard neve Ikerfarkaspenge, Jogar fém jogar csak egyszerűen.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kes Kontráz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kes Kontráz   Kes Kontráz Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kes Kontráz
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kes Kontráz
» Kes Kontráz
» Kes Kontráz
» Kes kontráz
» Kes kontráz

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Előtörténetek :: Elemi mágus-
Ugrás: