KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Az utolsó gumibogyószörp legendája

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeHétf. Feb. 18, 2013 1:40 pm

Az utolsó gumibogyószörp legendája


Helyszín: A Magnolia mellett elterülő keleti erdőségek
Küldetés nehézségi szintje: D rangú
Jutalom: Szint és teljesítményfüggő
Résztvevők és a küldetés alatt érvényes VE számlálóik:
- Mimasuya Miliko : 680 VE
- Layla Trumbel: 250 VE
- Juro Chiba: 550 VE
- Shiro Fukuboku: 350 VE
- Yoru: 1610 VE

Leírás:
- Céhesek:


Mint kezdő mágusok, képességeiket csiszolása elsődleges feladat mindennapjaitokban. Ha pedig mindehhez egy kis pénzszerzési lehetőség is társul, ugyan miért is mondanátok nemet? Bizony, a céheitek küldetésfalán pihenő cetlik ilyesfajta előnyökkel kecsegtetnek, egy csipetnyi veszély és kihívás ellenében. Nézzük például ezt:

Tisztelt mágusok!

Öreg, meggyötört asszony vagyok, kit betegsége a végletekig legyengített. Nem önsajnálatom veti papírra, hogy bizony legvégső éveimet taposom. Ám mielőtt visszatérnék elhunyt férjem oldalára, meg kell birkóznom egy utolsó, de annál nagyobb feladattal. Ehhez kérném minden kalandéhes varázstudó segítségét. Ha bárkinek is sikerült elnyernem szimpátiáját, keressen fel a Magnolia melletti erdőségek nyugati oldalán. A házamat bizonyosan fel fogják ismerni.

Gronn anyó, a Gumibogyószörp kizárólagos forgalmazója!


A felkérés kissé szűkszavú, ám jelenleg ez az egyetlen a falakon, amely nem tűnik számotokra lehetetlenül nehéznek. Mestereitek még bátorítanak is, mondván, az anyóka talán a receptjét szeretné továbbadni egy arra méltó mágusnak, amely bizony hatalmas bevételekhez, és energiaforráshoz juttatná az adott céhet. Nincs más hátra, pakoljatok össze, és irány az erdő.

- Juro:

A fentebb írt levél a rúnalovagokhoz is eljut, akik az akadémiájukon olvassák fel az adott sorokat. Hangsúlyozzák, hogy az ital receptje nem kerülhet illetéktelen kezekbe, ezért az egyik ígéretes hallgatónak meg kellene szereznie azt, így ők elzárhatják, és törvényes keretek közt felhasználhatják a nedűt. Sajnos a vizsgájukat elnyerő, teljes körű lovagok túl nagy feltűnést keltenének egy hasonló ügynél, ezért kérnek fel titeket a feladatra. Ne habozz magadra vállalni a megbízást, és az azzal járó elismeréseket!

- Yoru:

Téged Charlotte kér meg, hogy tégy látogatást egy régi, ám egyre gyengülő barátjánál. Elmondása szerint van egy megérzése, miszerint nagy szüksége lehet a segítségedre. Neki pedig jók a megérzései...
Kapsz egy térképet is, amelyet Charlotte a Magnolia melletti erdőségeknél teljesen összefirkál, útvonal néven. Bogozd hát ki, és irány a természet!

- Közös:

Ahogy megpillantjátok a fák sűrű, és sokszínű uradalmát, már tudjátok, hogy jó helyen jártok. Ám miután beértek az első tölgyesek közé, egy apró, tövisekkel tarkított bokor különös mozgásba lendül lábaitok árnyékában, majd egy élénk színű, lila lény ugrik ki belőle. A teremtménynek csak a hátát látjátok meg, és menten el is iszkol. Ez az eset valamennyiőtökkel eljátszódik. Döntsétek el, hogy a lény nyomába szegődtök-e, vagy inkább haladtok tovább az eredeti útvonalon. A postjaitoknak ez a döntés legyen a záróakkordja.

Aki szeretne, az találkozhat a többiekkel, ezt rátok bízom. Nem kötelező mindenkivel, kisebb csoportokba is szegődhettek, vagy akár egyedül is haladhattok. Mint mondtam, ez teljes mértékben rajtatok áll.
Egyedül Yoru-t kérném meg arra, hogy ő mindenképp külön menjen.

Határidő: Mivel nem volt kikötésetek ezzel kapcsolatban, én egy átlagos, két hetes határidőt szabok ki kezdésképp. Sokan vagyunk, így arra kérek mindenkit, hogy ezt tartsátok be, hisz a ti érdeketek is a gyors haladás. Nem fogok kegyelmezni az indokolatlanul későknek...




A hozzászólást Gérard Fernandez összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2013 7:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Feb. 24, 2013 4:50 pm

Megint azok a magas, idegesítő hangok… újra ki akarnak lökni engem az álmomból… ne, csak még öt percet…
- Hé, hé Yoru! Kelj fel, kérlek! Kelj már fel! - A szavak agresszívan törtek utat az elmémbe, miközben én még épp, hogy csak ébredeztem. Percekbe tellett felfogni a szavak jelentését, és azt, hogy ki mondja, továbbá, hogy a testem miért rázkódik. Charlotte beszélt hozzám, és ő rázott fel a vállamnál fogva, hogy magamhoz térhessek.
- Csak egy kicsit még… - Nyögdécseltem unottan, és felszívtam a számból kicsorduló nyálat, mielőtt elcsöppent volna. A csipa nem engedte, hogy kinyissam a szemem. - Pár… perc… - Azonnal visszamerültem az álomvilágba, ahol pónik között ugrándoztam, és szivárványt falatoztam. Nem tartott sokáig a képzelődés, mivel a nő újra felrázott.
- Jól van már… - A fejem lekókadt, mire azt éreztem, hogy Charlotte a karjába vesz, és visz valahová. Tudtam, hogy ez nem jelenthet jót, ám semmit se tettem, hogy megakadályozzam a dolgot.
Fél percen belül a hóban landoltam, én pedig visítva ugrottam fel, még a szemem is kipattant, majd dörömbölni kezdtem az ajtón, hogy nyissa ki. Tanítóm rendületlen mosollyal nyitotta ki a nyílászárót, én pedig beiszkoltam a szobába, levetettem vizes ruháim, és meleg pólóra, polár anyagból készült pulóverre és farmerre cseréltem azokat. Megráztam magam, és leültem a rozoga kandalló elé, majd gyilkos tekintettel néztem a nőre.
- Mi annyira sürgős, hogy megszakítsd a cuki, egyedi álmomat? Végre nem rémségek kísértenek, mikor alszok, és te azt se hagyod, hogy ezt kiélvezhessem! - Mondtam durcásan, és keresztbe tettem a karjaimat. Próbáltam átszúrni tekintetemmel őt, de Charlotte csak ártatlan, szelíd mosollyal leguggolt elém.
- Tudod, én sok embert ismerek szerte a világon, de még többet is, Fioréban. - Na, pont akkor nem hiányzott, hogy meséljen, de azért próbáltam érdeklődve figyelni, amit mond. - Ez nem is annyira fontos információ, ám van egy barátom, akit régóta ismerek, s most segítsége lenne szüksége. - Magyarázta hevesen bólogatva, én pedig kétségbeestem. Pont az hiányzott, hogy én segítsek valami haverján. Lehet, hogy valójában egy állat, vagy ilyesmi. - Úgy érzem, hogy segítségre van szüksége, mégpedig rád! Na és ugye tudjuk, hogy nekem általában elég jók a megérzéseim ahhoz, hogy hallgass rám… - Vigyorodik el.
- Ööö… és… miért nem te mész ahhoz a régi barátodhoz? Engem nem is ismer, neked pedig biztos örülni fog! - Bad pokerface Válaszoltam erőltetett vigyorral, ami mindig le akart hervadni. Tudtam, hogy ezt a feladatott már megkaptam, és nem beszélhetem le róla.
- Nekem nagyon, nagyon sok dolgom van a… ház körül! - Húzta le a száját „sajnálkozva”. - Hé, az emberek úgyis szeretnek világot látni! Tessék, egy kis segítség, hogy oda találj! - Nyomta a kezembe a térképet, amin Magnolia és a mellette található erdőségek voltak rajta, ám én az erdő helyén körülbelül csak egy nagy tintapacát láttam.
- Hát ez… szuper. - Sóhajtottam lemondóan, majd a kabátom után nyúltam, és a kitömött táskámba beletettem a tojást, majd ételt. Charlotte vidám tekintettel integetett nekem, mikor én kiléptem az ajtón, és belekezdtem a túrámba…

- Ez lehetetlen! - Vinnyogtam magamból kikelve, miközben a térképet ide-oda forgattam. Balra, jobbra, jobbra, előre, hátra… eh… mindenfelé mentem már, csak a jó fele nem. - Hülyeség az egész. - Temettem kezeim közé az arcomat, és megint vinnyogtam egyet. Már kész voltam egy ingerült visításra, mikor megláttam az erdőt. Fák, fák mindenütt. Legalább ennyi sikerem volt.
Lehámoztam magamról a rám sült kabátot, és beletuszkoltam a táskába. A tojásra lestem, aki nehezítette a csomagomat. Nem tudtam, miért akarom egyáltalán mindenhová magammal cipelni?
Amint visszavettem a hátizsákot, befutottam a fák közé, és elmerültem a kellemes, hűs levegőben, de mielőtt még tovább mehettem volna a térképen kijelölt útvonalon, a mellettem lévő bokor megrázkódott.
Bár el akartam könyvelni, hogy bizonyára csak egy idióta nyúl az, aki megijedt lépteimtől, egy lila színű lény ugrott elő belőle – időm se volt, hogy jobban szemügyre vegyem, már el is iszkolt.
A térképre néztem, majd a futó lényre, majd vissza. Vagy a lila izé után kellett mennem, vagy az útvonalon.
- Charlotte az mondta, kell a segítség... – Vontam meg a vállam unottan, és próbáltam a továbbiakban kibogozni az értelmetlen firkálmányokat.


A hozzászólást Yoru összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 28, 2013 9:23 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mimasuya Miliko
Elemi mágus
Elemi mágus
Mimasuya Miliko


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Dec. 11.
Age : 30
Tartózkodási hely : Itt, ott, amott

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Feb. 26, 2013 11:54 pm

A mai reggel is még hűvös egy kicsikét, de már nem annyira, mint eddig volt. Tudom, hisz lenge öltözékemben igen csak megérzem az enyhült időjárást. Mint minden nap ma reggel is a mágiámat gyakorlom a céh épület előtti tisztáson. Mágiáim tárháza ugyan még nem túl nagy, sőt szinte nincs is ám ettől még nem hanyagolhatom el őket, ráadásul, ha sokat gyakorlom őket még talán ezekkel is sokra vihetem. Persze nem feledkeztem meg a könyvről melyben a mesterem által leírt mágiák vannak, ám mivel még ma szeretnék valami munkát is elvégezni így most nem szeretnék túl sok mágikus erőt elfogyasztani. Gyakorlásom közben katanám is előkerül, melyekkel különféle csapásokat hajtok végre a levegőben. Az ütéseket később már mágiámmal is tarkítom ezzel különböző kombókat alkotva. Szemem néhány csapást követően a céhépület bejáratához vezető lépcsősor tövében heverő köpenyemre irányul azon belül is főképp a belebugyolált tojásra. Mióta csak hozzám került kovácsian várom, hogy mikor kel ki, kisebb izgatottságot kelt bennem mintha csak a gyermekem – ami persze még nincs – születésére várnék.
Gyakorlásom végeztével aztán felkapom a holmim és visszaindulok az épületbe, hogy egy meleg teát követően nekileselkedjek végre egy munkának. Már jó ideje nem voltam így hát nem árt, ha kinézek egyet magamnak. Később miközben csészémből szürcsölöm az ízletes teát, a Kérések fala előtt álldogálok és egy megfelelő, számomra is elvégezhető feladatot keresek.
Keresésembe maga a mester is besegít, jobban mondva utalást tesz egy vénasszony kérésére, aki valamiféle gumibogyószörp tulajdonosa. Igen a szemem nekem is megakad rajta, így úgy döntök, hogy elfogadom, agy le is tépem a falról a papirost, majd visszasétálok a pulthoz, hogy lerakhassam a csészét és felvehessem az oda lerakott köpeny és tojást.
- Elmentem… – szólok vissza a bejárat előtt állva, majd a fejemre húzom a kapucnim és elindulok a felkérés helyszíne felé. Jó hosszú utat kell megtennem, így 100 méterenként mindig meg-megajándékozom magam egy csoki ízesítésű Pocky-val. Néha-néha még jobb kezemet a tojáskára is ráteszem, hogy ellenőrizzem meg van e még. Táska híján ugyan is csak ama nagyobb kendőben bízhatok melyet Bob mester adott nekem - és mellyel rögzítettem nadrágom egyik jobb oldali övtartójához – indulás előtt. Állta lában nem fogadok el semmit férfiaktól, ám most mégis megtettem, Nem tudom talán nőiesnek ható sminkje a ludas, amiért nem úgy viselkedem a mesterrel, mint más férfiakkal? Ki tudja.
Hosszúra nyúlt sétám végül a vége felé közeledik, amint elérem Fiore erdejének határát. Komolyan mondom, mikor ránézek ezekre a fákra el is felejtem, hogy még éppen, hogy csak tünedezik a tél. Beljebb haladva ez még inkább nyomaté kosul bennem, ám nem csodálhatom sokáig őket ugyan is alig haladok valamit befelé máris mozgásra leszek figyelmes. A jól fejemre húzott kapucnit kissé megemelem miközben a mozgolódó bokor felé tekintek. Ekkor abból egy kicsin lilás… valami ugrik ki és kezd el iszkolni én, meg mint a macska prédájára vetem magam utána, miközben jobbommal a kardom markolatára fogok.

Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeCsüt. Feb. 28, 2013 3:41 pm

Egy újabb nap, amit a céh épületben töltöttem a küldetések falát bámulva. A napjaim általában így kezdődtek, amióta csatlakoztam a Golden Phoenix-hez. Hosszas nézelődés után nagy sóhaj kíséretében ballagtam ki az épültből egy kis gyakorlásra adva a fejemet.
Másfél óra gyakorlás után aztán újra csak a fal előtt kötöttem ki és erősen szemezgettem az egyik lappal, amit egy öreganyóka írt.
- Látom, komolyan fontolgatod, hogy elindulsz egy küldetésre. – szólalt meg mögöttem egy férfi hangja. Meglepetten pördültem sarkon, mivel felismertem a hang tulajdonosát. A Mester volt az. – Nagyon helyes legalább szerzel egy kis tapasztalatot. – mondta és továbbállt.
-„Hát igen. A Mesternek igaza van. Nem ártana némi tapasztalatot szereznem.” Még egyszer átfutottam a küldetések falát, de mivel úgy tűnik más - számomra teljesíthető – feladat nincs, a falon némi hezitálás után úgy döntöttem, elindulok a küldetésre. Amint kiléptem, a céh épületéből átjárja testemet a hideg késő téli szél, tehát úgy döntöttem, fölveszem a kabátom és így indulok útnak.
Az elég hosszúra nyúlt séta úgy látszott jót tett a kedvemmel. Bár ez nem csoda, hiszen a természetben mindig is jobban éreztem magam, mint a városban, vagy egyéb más helyen. Az erdő egész kellemes helynek tűnt és hamar megszoktam a körülöttem meg-megrezzenő faágakat, bokrokat. Itt általában nem találkoztam senkivel – már mint az erdőben általánosságban – és kicsit jól esett a magány, bár eddig inkább az emberek közelségére törekedtem, de a sok évi elszigeteltség úgy tűnt rendesen rám nyomta a bélyegét ezzel. Úgy látszott körülöttem a környezet már javában készült a tavaszra és ez nagyon felvillanyozott. „Lehet – gondoltam vidáman -, hogy nemsokára már minden virágban fog pompázni.” A tavasz a kedvenc évszakom, így nem meglepő, hogy örülök a közeledtének. Jókedvűen sétálgattam és közben észre sem vettem, hogy halkan dudorászni kezdetem azt a régi tavaszköszöntő dalt, amit még anyukám tanított nekem. „Ah, abba kéne hagynom, különben ha találkozok, valakivel még a végén azt hiszi, hogy bolond vagyok.” – gondoltam és gyorsan be is fejeztem a dudorászást.
Tíz percig sétáltam néma csöndben, az erdőben. Kicsit idegesített, hogy nem történik semmi. Ahogy kigondoltam egyből történt is valami. Az egyik közelemben lévő bokor hirtelen zörögni kezdett és egy furcsa lila… hát nem is tudom mi, ugrott ki elém az útra. De ahogy kiugrott olyan gyorsan tűnt is el. Egy pillanatig hezitáltam, hogy kövessem-e vagy folytassam tovább a – már amúgy is dögunalmasnak ígérkező – utamat. Úgy határoztam, hogy engedem a kíváncsiságomat győzni és követem a furcsa kis lényt.

Előtörténet Adatlap


A hozzászólást Layla Trumbel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 01, 2013 3:33 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Juro Chiba
Gealdor
Gealdor
Juro Chiba


Hozzászólások száma : 47
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Dec. 04.
Age : 32

Karakter információ
Céh: Újraszervezett Mágus Tanács (Rúna Akadémia)
Szint: 2
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeCsüt. Feb. 28, 2013 7:02 pm

Legújabb szokásomhoz híven a szabad ég alatt, pontosabban az Akadémia udvarán álló fák közül a legnagyobb alatt feküdtem, és csak az eget bámultam. Kedvemre való volt az idő, a lágy szellő simogatta az orcámat, a napfény sem vakított el teljesen, úgy éreztem, egy kóbor lélek sem zavarhatta meg békés pihenésemet. Nem is kellene mondanom, mint oly sokszor, most is csalódnom kellett. Néhány rúnalovag érkezett, ami persze nem volt szokatlan, és mindenkit összehívtak az egyik nagyterembe. Általában kedveltem ezeket a szobákat, de most a hatalmas tömegtől, és a morajló zajtól nagyon kényelmetlenül éreztem magam. A vendégek vártak még egy kis ideig, majd csendre intették a társaságot és az egyik belekezdett mondandójába.
- Azért hívattunk ide mindenkit, mert egy fontos küldetésre keresünk egy önként jelentkezőt. Mi, lovagok, sajnos nem vagyunk alkalmasak a feladatra, így valaki olyan személyre van szükségünk, aki nem kelt túl nagy feltűnést. – egy kis szünetet tartva megtörölgette a homlokát, megmozgatta a nyakát és rögtön folytatta – Térjünk is rá a lényegre! Ha megengedik, felolvasnék önöknek egy levelet.

„Tisztelt mágusok!

Öreg, meggyötört asszony vagyok, kit betegsége a végletekig legyengített. Nem önsajnálatom veti papírra, hogy bizony legvégső éveimet taposom. Ám mielőtt visszatérnék elhunyt férjem oldalára, meg kell birkóznom egy utolsó, de annál nagyobb feladattal. Ehhez kérném minden kalandéhes varázstudó segítségét. Ha bárkinek is sikerült elnyernem szimpátiáját, keressen fel a Magnolia melletti erdőségek nyugati oldalán. A házamat bizonyosan fel fogják ismerni.

Gronn anyó, a Gumibogyószörp kizárólagos forgalmazója!”


A helyzet a következő. Nem engedhetjük meg, hogy a szörp receptje rossz kezekbe kerüljön, mindenképen nekünk kell megszereznünk, hogy eltárolhassuk, és mindenki javára felhasználhassuk.
–az utolsó szavait lihegve ejtette ki, mivel a beszéde vége felé egyre jobban növelte a tempóját, és levegőt is ritkábban vett.
Figyelmesen végighallgattam, és felmerült bennem néhány dolog, ami zavart egy kicsit, és egy aranyos kis gondolatmenetet indított el bennem.
~ Miből gondolják, hogy a receptet mi, vagyis a lelkes mágusok, is megszerezhetjük? Mi van akkor, ha csak a rég eltűnt örökösét kell megkeresnünk, aki egy sötét, esős napon szívódott fel? Ha így lenne, és megtalálnánk azt a személyt, hogy hozhatnánk magunkkal azt a dokumentumot?
Jelentkeztem is, hogy a kérdéseimre választ kaphassak, de félreérthették a szándékaimat, így sajnos én lettem a kiválasztott.
- Meg is van a bátor jelentkező! Gratulálok, a többiek elmehetnek, önnel még van egy kis beszélni valónk!
- De én nem is… - nyögtem zavartan, de hiába. Nem is figyeltek rám. A kis csevejnek sem volt semmi értelme, hiszen csak a saját szavaikkal mesélték el újra a levél tartalmát, aminek a lényegét alapból megjegyeztem. Próbáltam lemondani ezt a kiruccanást, de már lehetetlen volt, mennem kellett.
~ Hihetetlen, hogy mindig ilyen, vagy ehhez hasonló helyzetbe kerülök. ~ morgolódtam, miközben készülődtem az útra. ~ Kit érdekel az a fránya szörp sorsa? Nem is szeretem a gumibogyót! Legalább kajszibarack lenne!
Befejeztem az előkészületeket, célba vettem Magnoliát. Az út nem volt valami izgalmas, sőt, halálra untam magam, de végül sikerült feltámadnom egy helyi vendéglátói kisipari egységben, majd frissen és erőtől duzzadva belevetettem magam a küldetés következő fázisába. Alig pár perce botorkálhattam az erdőben, egy tüskés bokor elkezdett mozogni, amikor elmentem mellette. Kíváncsian visszanéztem, hátha egy nyúl az, vagy valami hasonló, de helyette egy élénk, lila teremtmény ugrott ki belőle, ami rögtön menekülésbe is kezdett.
Pislogtam egy kicsikét, és már el is könyveltem magamban, hogy valamit keverhettek az italomba, amitől hallucinálni kezdtem.
- Ennél nagyobb gond ne legyen. - vontam meg a vállamat – Ha szerencsém van, hamar elmúlik! – mondtam bizakodva, majd folytattam az utamat a szörpösnéne háza felé.
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Márc. 03, 2013 6:20 pm

Nemrég kaptam Shiro-tól egy üzenetet, amelyben jelezte, hogy mégsem szeretne részt venni a küldetésben. Tapasztaltabb kollégáim elé vetettem a kérdést, miszerint ilyen esetekben is jár-e büntetés, a válasz pedig igen volt. Bár lehet amúgy sem szerettél volna újabb megbízást vállalni egy ideig, így nem fog érinteni a megrovás, ám én arra kérnélek, hogy legközelebb ne jelentkezz úgy mesélésre, ha már az első köröd megírásában sem vagy biztos.
A mai napról kezdve három hétig nem vállalhatsz újabb küldetést.

Egyéb megjegyzések, tanácsok: Miliko, neked azt javasolnám, hogy legközelebb ne spórold ki a párbeszédeket a hozzászólásodból, hisz azok jóval színesebbé teszik a leírásaidat. Nem piszkálásból mondom ezt, csak remélem, a hozzáfűzéseim által nem csak a karaktereitek erősödnek majd a történet alatt, hanem a ti írásaitok is megacélosodnak kicsit.
Volt még egy kisebb gyakorlati bökkenő, amelyben szinte valamennyien fennakadtatok, mégpedig a gyaloglás kérdése. Tudjátok, a Keleti Erdőség nincs olyan közel hozzátok, hogy egy kellemes kis sétával letudhatnátok, mint ahogy azt leírtátok. Elmondásotok szerint több száz kilométert gyalogoltatok így le, miközben a vonatozás is rendelkezésetekre állt volna. Az ilyenekre tessék majd odafigyelni.


És akkor a folytatás:

Juro:

Döntésed alapján, te nem veszel különösebb tudomást a kis lényecskéről, hanem inkább eredeti célod felé haladsz tovább. Nem is kell már sokáig bolyonganod, mikor megpillantod két hatalmas tölgyes keretében a faházikót, amelyen büszke céhtábla hirdeti a következőt: "Gronn anyó varászlatos üzeme"
Bekopogtatva egy alacsony termetű, görbehátú anyóka nyit ajtót a számodra, kezében szikkadt járóbotot szorongatva.
- Á, na végre! - Kurjant rád lelkesen. - Ránézésre te csakis egy mágus lehetsz. Te vagy az első, aki jelentkezett a hirdetésemre. Gyere csak be! - Invitál be lakhelyére.
Odabent a levegő különböző növények, s émelyítő szerek szagától súlyos. Mindenfelé üvegcséket, iratokat, és mindenekelőtt bogyókat látsz, de az anyóka nagy nehezen előkerít neked egy széket, egy csésze tea kíséretében. Miután helyet foglalsz, elmondhatod neki miszerint te nem mágus, sokkal inkább egy rúnalovag vagy, aki a receptet szeretné biztonságban tudni. Persze, füllenthetsz is, egy legális céh mágusának vallva magad. Bármelyik utat is választod, Gronn válaszát éles dübörgés szakítja félbe.
A bejáratot hatalmas tenyerek döngetik, ha pedig kinézel, féltucatnyi trollal találod szemben magad. Mit teszel? Megtámadod őket, vagy máshogy közelíted meg a problémát? Dönts, és írd végig az azzal járó következményeket. (Értsd.: Ha pl. nekik rontasz, írd végig a harcot.)

Miliko, Layla:

A lila lényecskék, akiket követtek, ugyanazon üreghez szaladnak, majd lecsúsznak rajta. Ezután természetesen megpillantjátok egymást, ahogy ott álltok az üreg szájánál. Tessék bemutatkozni a másiknak, majd közös döntés alapján csússzatok le ti is.
Ahogy a vájat végére értek, több tucatnyi apró mackóval találjátok szembe magatokat. A szivárvány minden színe fellelhető köztük, és nem csak ilyen téren eltérőek. Akadnak soraikban izmosak és vékonyak, kicsik és viszonylag magasak, ruházatuk pedig teljesen eltérő. Lakhelyükben hozzájuk méltó, alul méretezett berendezési tárgyak sorakoznak.
Hatalmas hangzavar fogad titeket, hiszen valamennyi teremtmény elmondja a magáét, miután feltűntök előttük. Végül egy izmos testalkatú, fémpáncélban tündöklő mackó lép elő, vértezetén medvemancs szimbólummal.
- Kik vagytok, és mit kerestek itt? - Kiállt rátok.
Válaszra ugyanakkor már nem marad időtök, hiszen mögöttetek a fentebb illusztrált trollok csúsznak be az épületbe, husángaikkal hadonászva. A mackók tüstént nekik ugranak. Ti mit tesztek? Segítetek nekik, vagy máshogy közelítitek meg a helyzetet? Döntsetek, és írjátok le annak következményeit.

Yoru:

A térképet követve, majd a teljes erdőséget végigbolyongod. Végül egy roskadozó, rossz állapotban lévő fogadó árnyékában lyukadsz ki, amely a "Rozmársaláta" nevet viseli. Más választásod nem lévén, szerencsét próbálsz a kétes külsejű épületben.
Odabent zongoraszó, és sokat sejtető, éhes pillantások fogadnak. Akad itt mindenféle népség; kiöregedett vadászok, zsoldosok, banditák, zord kalózok, és ki tudja még mifajta csőcselék. Mégis, térképed jelölései alapján, itt valaki ismeri Charlotte-t. Tessék hát kérdezősködni. A fantáziádra bízom, hogy melyik alaktól, mit kérdezel, szóval ezen a ponton nyugodtan elkápráztathatsz. Smile
Végül, az összegyűjtött információmorzsáid alapján egy sötét képű, zord kisugárzású öregemberhez jutsz, ki az egyik sarok magányát élvezte mindeddig. Ha közlöd vele szándékaidat, így felel ápolatlan szakállával motyogva:
- Á, szóval az a Charlotte kölyök küldött ide. - Ritkán szólítják kölyöknek "mestered", ő mégis megteszi. - Ő és a megérzései... háh!
Mielőtt folytathatnátok az eszmecserét, a tekintetek újfent a bejáratra szegeződnek, melyen ezúttal egy troll lép be. Reagálsz erre valamit?

Határidő: Ezúttal is két hét, de ha korábban írtok, én is hamarabb folytathatom a történetet.
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeCsüt. Márc. 14, 2013 4:29 pm

Hát a lila valami csak nem engedte, hogy megfogjam, de követni azért még tudtam. Itt-ott megjelent néha a lila bundácskája, tehát nem veszítettem szem elől. Legalábbis egészen addig, amíg le nem csúszott valami üreg félén. Ekkor vettem észre, hogy nem csak én találkoztam ilyen lényecskével, mert egy másik lány is ott álldogált az üreg szája előtt. Szép rózsaszín haját két copfba kötötte, és a jobb szeme alatt lévő jelből egyből megtudtam, hogy a Blue Pegasus céhhez tartozik. A ruhája elég lengének tűnt az évszakhoz képest, amit egy szép vörös lángokkal díszített csuklyás köpennyel fedett el, a hátán pedig katanát viselt. Nálam magasabb volt és úgy néztem egy pár évvel idősebb is.
Félénken rámosolyogtam, majd bemutatkoztam.
- Szia, engem Layla Trumble-nek hívnak. Én a Golden Phoenix tagja vagyok, örülök a találkozásnak. – hát talán egy kicsit formálisra sikeredett, aminek nem túlzottan örültem, de hát ezen nem igazán tudtam segíteni. Miután ő is bemutatkozott megint az üreget kezdtem bámulni. „Kíváncsi vagyok, vajon hová vezethet, és mik is voltak azok a lények.” – morfondíroztam magamban, majd szinte automatikusan megszólaltam:
- Nincs kedved megnézni velem, hová tart ez az üreg? – kérdeztem, mikor rájöttem, hogy kicsit talán tolakodó voltam. Miután válaszolt – feltételezem – együtt csúsztunk le az üregbe. Eléggé élveztem, ahogy lecsúsztunk, csak az volt a kár, hogy túl rövid ideig tartott. „Jó régen volt már, hogy csúszdáztam, de úgy tűnik ebből soha nem nő ki az ember.” – gondoltam vidáman. Az már egy kicsit kevésbé volt vidám, ahogy fogadtak minket. A helyiségben hatalmas volt a ricsaj. Ugyanis az üreg egy viszonylag elég nagy helyiségben végződött. Ahogy körülnéztem mackók voltak, amerre a szem ellátott – na, jó most egy picit túloztam -, viszonylag kicsik voltak és az összes színes volt, és mondta a magáét. Mindenféle színben voltak és a ruházatuk is más volt, de kétségtelenül pici mackók voltak.
Ahogy megérkeztünk egy izmos medve vált ki a sorból, akin – hozzá méretezett - ezüstösen csillogó páncél volt, mellvértjén medvemancs alakú szimbólummal. Mikor megszólalt az összes többi medve elhallgatott. Már a megjelenésén is látszott a mackón, hogy ő valamilyen szinten a többiek fölött állt.
- Kik vagytok, és mit kerestek itt? – kiáltotta mély medve hangján. Megválaszolni a kérdést ugyanakkor nem jutott már nem jutott időm, mivel mögöttünk egy csomó furcsa… nem is tudom, hogy írjam le őket. A testük leginkább valami szőrös óriásra hasonlítottak páncélban. Noha egyáltalán nem voltak emberiek, a fejük nagyjából olyan volt, mint a békáké, csak nem nyálkés volt, hanem bőr borította, ami a fa kérgéhez hasonlított. Ezekből, ha jól láttam két, vagy háromszínű volt: lila, zöld és narancssárga.
Ahogy a mackók meglátták a lényeket egyből nekik estek. Úgy tűnt pont egy háború kellős közepébe csöppentem. Néhány pillanatig hezitáltam, hogy mit kéne csinálnom, de aztán úgy döntöttem megyek és segítek a mackóknak, hiszen épp most törtünk be az otthonukba. Az a legkevesebb, hogy segítek nekik. Viszont úgy döntöttem mágiát még nem használok - nem mintha olyan nagyon tudtam volna egy ilyen helyen - ezért inkább megragadtam a tőröm és annak segítségével próbáltam megsebezni a szörnyeket.
Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeCsüt. Márc. 14, 2013 10:10 pm

Tikk-takk... kevesebb, mint három napunk maradt a határidőig. Megkérném a többieket, hogy írjanak, hiszen én vasárnap este mindenképp kiírom a folytatást. Hogy pontosan kiknek, az már rajtatok múlik.
Ez nem megrovás, hiszen még van idő a két hétből, csak egyfajta emlékeztető.
Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeSzomb. Márc. 16, 2013 6:10 pm

A térképet sokáig forgattam magam előtt; néhol a gubanctól eltérve ki volt emelve, hogy melyik fa mellett menjek el, merre forduljak, melyik buckát érdemes kikerülnöm, és melyiket nem. Újabb fél óra telt el, és mikor már harmadszorra találkoztam ugyanazzal a jellegzetes, öreg tölggyel, kezdtem úgy érezni, hogy vagy eltévedtem, vagy már sokadszorra végigjártam az erdőt.
- Reménytelen… – Mormogtam magamban elégedetlenül, és belerúgtam egy kavicsba, ami fele akkorra volt, mint a lábfejem. Ám a kis méretű kő nem repült odébb – a helyén maradt, jelezve, hogy része egy, a föld alatt lapuló hatalmas sziklának. Fájdalom nyilallt az ujjaimba, és sziszegve kezdtem el egy helyben pattogni, remélve, hogy ez elvonja a figyelmemet.
Kis idő után már képes voltam egyhelyben maradni, és megráztam a lábamat, hogy a maradék szenvedés is eltűnjön belőle. Felsóhajtottam, és megugrottam, hogy a hátizsákom szíjai a helyére pattanjanak. A tojás is csak nőtt, nőtt szüntelenül, és egyre nehezebb lett, ami nem könnyítette meg a dolgomat…
- Eeeh! – Toppantottam egyet a lábammal, újra el kezdtem vizsgálgatni a térképet. Ahogy jobban megfigyeltem, olyan volt, mintha kezdenék kijutni a káoszból; útnak indultam tehát, valami reménnyel, azzal kapcsolatban, hogy hamarosan eljutok valahová.
Nagyjából másfél perc további, önfejű séta után baljós zajt hallottam meg magamtól balra; verekedés zajai, zongoraszó, hangosan nyikorgó ajtó…
Egy normális ember egyből tovább ment volna, mintha nem is hallott volna semmit, épp ezért én elindultam a –vélhetően- kocsma irányába. Nem kellett túl sok fát kerülgetni, míg felbukkant előttem egy teljesen lepukkant, roskadozó épület, ami inkább hasonlított valami vén néni hat generáción át örökölt viskójára, mint bármiféle kocsmára. Oldalához deszkák voltak szögelve, sejtetve, hogy nagy szerepet játszanak abban, hogy áll még a tákolmány.
Ajtaja felé egy korhadó tábla volt felszögelve, melyet ki tudja, hanyadszorra raktak vissza a helyére, és hányszor festették újra rajta a „Rozmársaláta” feliratot. Rozmársaláta… nem tudom, miért, de megmosolyogtam a nevet, valahogy illett a rozoga viskóra a név.
Nagyot sóhajtottam, és mielőtt döntésre jutottam volna, mélyebbre csomagoltam a tojást, és csak azt követően nyitottam be a fogadóba – nem akartam, hogy még ezt is kilopják.
Ahogy bevágtam az ajtót, a zongoraszó hirtelen abbamaradt, a férfiak cseveje elhalkult, a pultos megállt a korsó eltörlése közben. Még a gazdáik vállain ülő kalózszerű papagájok is rám szegezték gyilkos, átfúró tekintetüket.
- Jó napot… – Nyöszörgöm zavartan, majd becsukom az ajtót. Még pár másodpercig méreget engem a tömeg, aztán, mintha mi sem történt volna, visszafordultak beszélgetőpartnerükhöz, a pultos újra elkezdte kiszolgálni az ügyfeleket, és újra hallani lehetett a muzsikát, néha meghatározhatatlan irányból.
Rajtam volt a sor, hogy végignézzek a tömegen: nőket nem lehetett látni, csak néhány olyan személy volt, akikben nem voltam biztos, hogy férfiak, mivel erőltetetten öblös hangjuk volt, mellükön szoros kötés pihent, és hosszú, rasztázott hajuk volt, arcukat rögtönzött kosz takarta el. Ezek a beszámíthatatlan nemű személyek nagy általánosságban a kalózok táborát erősítették, akiknek, kicsit sem klisés módon, szinte mindig volt egy papagáj vagy kakadu a vállukon. Amelyiküknek nem volt, úgy tűnt, hogy még ki is vannak közösítve.
Egy másik asztalnál több állati prémbe és bőrbe burkolózott, robosztus férfi is ült, akik hatalmas sörös korsóikat egy-egy nyelésre kiürítették, és utána recsegős röhögéssel hátba veregették egymást, miközben régi történeket meséltek egymással. Banditák, tolvajok méregették egymást gyanús tekintettel, nézve, hogy mit lophatnának el, vagy éppen szerezhetnének vissza.
Elégedetlenül lestem rá a térképre, amin a kibogozhatatlan vonalak egy megrajzolt ház felé vittek, bizonyára ide. Csodás.
Zavartan mentem hozzá az első banditához, ám mielőtt még hozzá zóltam volna, szorosan ráfogtam a kulcsaimra.
- E…elnézést… ismer maga… bizonyos Charlotte nevű nőt? Tudja, azt mondta, hogy… – Csak egy lopó pillantást vetett rám, aztán már szinte rögtön el is tűnt a férfi, bizonyára meglátott valami prédát…
Remegve sóhajtottam egyet, és a következő férfi felé léptem, aki széltében is kétszer akkora volt, mint én hosszában, a magasságáról nem is beszélve. Úgy tűnt, a hegyekből jött vadász, azok szoktak így kinézni.
- Uram, úgy tűnik, maga sok mindent tud itt… – Szólítottam meg, mire rám emelte tekintetét, ami úgy kezdte el nyomni a lelkemet, mint a mázsás súly. Kefeszemöldöke alatt meglapuló szemei mélyen az enyéimbe fúródtak, gyanúsan méregetett. – Esetleg nem ismer bizonyos… Charlotte nevű… – Végig se tudtam mondani, ő már felnevetett öblös hangján, szemeiből eltűnt a fenyegetés, aztán megpaskolta a hátamat, olyan erővel, hogy meg kellett kapaszkodnom az asztallapban, nehogy elessek, vagy lefejeljem azt.
- Hát édesanyádék nem tanították meg, hogy ne beszélj idegenekkel? – A háta mögül a többi vadász is felröhögött. - Üdvözletem! A nevem Ferl Stegalkin. A medve törzséből. – Büszkén a mellkasára csapott, a mögötte üők ugyanígy tettek. A medvebundájuk rázkódott az ütéseiktől.
- A nevem… ehm… Yoru…
- Yoru? Yoru! Srácok, ez a csaj a Csillagszemű Bölcsasszony kölke! – Ámult el a férfi. Ilyen gyorsan terjedne a hír? Nem csak az állatok hívják őt Csillagszemű Bölcsasszonynak…?
- Szóval, igen, ehm, ő küldött, a Bölcsszemű Csillag, vagyis hát, Charlotte. Nem tudják, hogy melyik barátja szorulhat nagy segítségre? – Egyáltalán miért ismeri őt mindenki, és neki miért barátja mindenki?
- Hát, kicsi barátom, nem hinném, hogy tudnék erről! Van itt egy zsémbes, akinek információi szoktak lenni az ilyenekről, de többet nem tudok. Ha bármiben segítsék kell, a medvék törzse rendelkezésedre áll! – Köszönetképp biccentettem egyet, és tovább mentem.
A következő megállóm egy zsoldoshoz vezetett, akit bizonyára nem fizethettek túl jól – páncélinge rozsdás volt, lyuk rajta annyi, mint a rosta, a lándzsájáról nem voltak rendesen lekapargatva a vér maradványai.
Bizonyára halhatta, hogy miről beszélek, mivel ahogy egy méternél közelebb léptem, felmordult, és a pultos felé bökött. Gondolnom kellett volna rá előbb is – ő szolgál ki mindenkit, és neki sírták el elsősorban bajaikat a részeg csavargók.
- Üdvözletem. – Nyögtem, ahogy felküzdöttem magam a rozoga, magas székre. A pult szinte egy magasságban állt velem.
- Mit parancsol? – Meg se lepődött a külsőmön, és az se nagyon érdekelte, hogy mennyire végigmérem őt; róla még kevésbé lehetett megállapítani, melyik nembe tartozott. Az arca férfias volt, de több sminket kent magára, mint bármelyik nemesi nő, akit valaha láttam az utcákon flangálni. Ruházata és egész külseje furcsán absztrakt volt, így mire magamhoz tértem, annyit vettem észre, hogy fintorgok.
- Egy pohár vizet, legyen szíves. – Feleltem elhűlve.
- Vizet nem tartunk.
- Oh… őőő… Van itt valami zsémbes, aki „tud mindenről”?
- Van itt valami férfi… valami zsémbes. – Rám kacsintott, amitől kirázott a hideg. - De nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem. – Ennél gagyibbat el se tudnék képzelni…
Oda szórtam elé párszáz gyémántot, amit ő örömködve beleszórt a kis erszénykéjébe.
- Ott a sarokban ül, és bizonyára megint a kis kupicáját iszogatja, mint mindig. Esténként mindig mesél ezt-azt, ki tudja, igazat, vagy hamisat… de ő tud itt a legtöbb mindent. – Az információt megköszönve bólintottam, majd leszenvedtem magam a székről, és az egyetlen üres sarok felé indultam meg, ahol csodák csodájára egy négy személyes asztalnál egyedül ült valaki. Az aurája szinte fekete volt, s bár fejét nem takarja csuklya, a kelleténél nagyobb homloka árnyékot vetett egész arcára, s ápolatlan szakálla baljósságot sugárzott. Mindenki furcsán mért végig, ahogy oda lépdeltem hozzá, de ha már eddig nem tántorodtam meg, nem pont most fogok.
- Unom már, hogy folyton a szavamba vágnak, szóval… – Rátenyereltem az asztalra. - A mesterem, Charlotte, vagy Csillagszemű Bölcsasszony, ahogy tetszik, ide küldött, mert azt mondta, van egy barátja, aki segítségre szorul. Jöttem, hogy segítsek. – Hadartam el a mondanivalómat.
Kis ideig habozott a válasszal, és gondolkodva hümmögött, majd megszólalt.
- Á, szóval az a Charlotte kölyök küldött ide. Ő és a megérzései... háh! – Épp szólásra nyitottam a számat, mikor újra elhallgatott mindenki, és csak az ajtó nyikordulását lehetett hallani – egy hatalmas troll lépett be, habár úgy tűnt, a kocsmázókat nem nagyon hatja meg a dolog. Kicsit összébb húztam magam, de úgy döntöttem, ha ő nem kezd el galibát csinálni, akkor nem én fogok kezdeményezni…
Vissza az elejére Go down
Mimasuya Miliko
Elemi mágus
Elemi mágus
Mimasuya Miliko


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Dec. 11.
Age : 30
Tartózkodási hely : Itt, ott, amott

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Márc. 17, 2013 12:09 am

- Ejha, te aztán gyors vagy! Na állj már meg, nem bántalak! – szólok a kis lila izé után ami egyre csak gyorsabban fut félő hogy nem is tudom majd tartani vele a az iramot. Amint mondom a „… nem bántalak…” szavakat elengedem a katana markolatát így azon kis rész is, ami kivillant visszacsúszik a helyére. Az üressé vált jobbomat így pedig már az oldalamon rögzített tojásra tehetem, így, mikor gyorsabb fokozatra váltok futás közben, nem eshet ki. Azonban kiderül, hogy nem kell sokáig futnom, ugyan is a kis lény méterekkel később a szemem láttára tűnk el egy üregben.
- Fuh… na szép, most… *mély levegőt vesz, majd kifújja*… tényleg elnyelte a föld. – mondom nagy levegővételekkel kipihenve a futás okozta energia vesztést. Kezeimet a térdeimre helyezve görnyedek előre, egyrészt hogy pihenjek, másrészt a lyuk kémlelése miatt. Ám ahogy így teszek, egy újabb kis lila lény tűnik fel pár pillanatra és csúszik le a vájatba.
- Mi a… – nézek újfent a lyukra. Még utána kapni sem volt időm és már nem is látni, majd hirtelen egy hang is megszólít, mire feltekintek rá. Meglátva a lányt, hamar ki is egyenesedem és hamar egy mosoly kúszik ajkaimra, mikor meghallom a félénk hangját.
- Szia Layla! Az én nevem Mimasuya Miliko és a Blue Pegasus tagja vagyok. – mutatok céhem nevének kimondásakor a szemem alatti jelre, amit már valószínűleg akkor észrevett, mikor végigmért köszöntése előtt. Persze ez nem zavar – amíg nő az illető – hisz tényleg elég feltűnő egyéniség vagyok a lenge öltözékemben habár nincs az a kifejezetten strandidő!
- Nos, most hogy így kérdezed, miért ne… – felelem egy vigyorral az arcomon, míg jobbomat a derekamra teszem, balommal pedig a tarkómat simogatom.
Miután aztán lecsúszunk a csúszdán első dolgom ellenőrizni a kis fehér útitársamat megvizslatni hogy nem e esett baja míg leértünk, majd csak ezután pillantom meg a kisebb seregnyi szín kavalkádot.
- Eh? – nézek kissé haragosan az alacsony medve képződményre, mikor kilép a tömegből és cseppet sem kedvesen hozzánk szól.
~ Naná, hogy ez is pasiból van… jellemző…~ mérgelődöm magamban ám alig, hogy megszólalnák, a medvesereg megindul, de nem nekünk, hanem a mögöttünk feltűnő két… hát azt hiszem a megnevezésük az, hogy troll (de nem vagyok benne biztos^^’). Na, mindegy, szóval ennek a két trollnak mennek nekik és kezdik el őket püfölni, majd látom, hogy a mágus lány is elő kap egy tőrt és támadásba lendül.
Jómagam persze még megvakarom egyszer a tarkóm és ez idő alatt elgondolkozom azon, hogy segítsek e nekik az után, hogy az egyikük oly módon szólt hozzám, de aztán megint csak Layla-ra tekintek. Végül pedig úgy döntök, hogy csak nem hagyhatom a lányt egymaga küzdeni.
- Wind Blast! – ejtem ki halkan a mágia nevét, majd a levegőbe ütve küldöm az egyik troll (amelyiket Layla épp nem támadja) irányába a széllöketet majd előrántom a jobb kezemmel a katanám várva, hogy mit reagál a szörny.

Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Márc. 17, 2013 7:29 pm

Nos, a két hét lejárt, és bár akadtak későn érkezők, nem sikerült mindenkinek időben postolnia. Juro-t kizárom a küldetésből, hisz semmilyen módon nem jelezte hiányzását. Bár gonosznak tűnhetek, de a határidők szigorú betartatásával csak a ti haladásotokat akarom elősegíteni.
Nem véletlenül fagy be annyi küldetés... nos, az enyémek nem fognak.

A folytatást pedig hamarosan kiírom...
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Márc. 17, 2013 11:55 pm

És akkor a folytatás:

Lányok: Ti a harc mellett döntöttetek. Egyre több és több troll csúszik alá a járatokon, míg végül számuk a tucatnyit is meghalladja. Fejenként körülbelül 80-100 VE-nyi erővel bírnak, így igencsak nagy bajban lennétek a túlerejükkel szemben, de nem maradtok magatokra. A korábbihoz hasonló, páncélos mackók sietnek a segítségetekre, hogy közös erővel legyőzzétek a betolakodókat. Itt kérnék egy harcjelenetet, melynek végeztével a szörnyek elmenekülnek - már ha engeditek nekik. Ellenfeleitek nem használnak mágiát, ugyanakkor nagy fizikai erővel bírnak, és husángjaikat, valamint buzogányaikat is meglehetősen jól forgatják.
A kis lényecskék nagyon örülnek a diadalnak, s azt követően már jóval barátságosabban kezelnek titeket. Meg is invitálnak egy győzelmi lakomára, amelyen megtisztelő helyeket foglalhattok el. A vigadás alatt kiderül, hogy ezeket a trollokat nem mást, mint Gronn anyó küldte rájuk, hisz neki dolgoznak. Elmondásuk szerint a bokraikat is rendszeresen lekopasztják, vagy rosszabb esetben el is pusztítják. Ezeket az információkat az asztalnál ülve gyűjthetitek be, miután beszélgetésbe elegyedtek pár medvével. Ha akarjátok, megígérhetitek nekik, hogy segítetek a harcukban, de máshogy is lereagálhatjátok az elhangzottakat. A postjaitok ezzel a párbeszéddel, és a döntéssel érjenek véget.

Yoru: Te tétlen maradsz a lény feltűnésekor. A következő jelenet játszódik le:
- Szevasz Józsim. - Köszön rá a pultos a jövevényre.
- Üdv, Gonosz Mostoha. - Feleli öblös, együgyű hangján, majd körbepillant. - Vége a műszaknak, jól esne egy ital. - Azzal oda is sétál a sörcsaphoz.
Talán megilletődsz mindezen, bárhogy is, beszélgetőpartnered hamar visszavonja magára a figyelmed, egy mély horkantás segítségével.
- Ne törődj vele, ártalmatlan. - Húzza meg kupáját. - Hol is tartottunk? Ó, igen, Charlotte. Feltételezem jól megy sora, ha egy puszta megérzés miatt ideküldi a tanoncát. - Hallgatásával jelzi, miszerint szívesen venné, ha többet mesélnél mestered soráról. Miután befejezted, a távolba mered, s így szól:
- Már az én időmben is eljöttek egyszer. Most pedig elölről kezdődik... - Ismét meghörpinti italát.
Ha faggatni kezded a részletek miatt, rámutat a tényre, hogy még nem bízik benned teljesen, ezért nem teregeti ki neked az aggályait. A segítségedet mégis igénybe venné, hiszen ezért jöttél. Megkér, fejtsd ki neki a mágiádat, azok erősségeit, és gyengeségeit, hogy az alapján vegye hasznod. Elmondja még, miszerint a feladatod végeztével már nőne az irántad érzett bizalma, és nem félne rádbízni ügye részleteit.
Hála mindennek, bizonyára érdekelni fog, miből is állna ez a "próba". Mikor ezt szóvá teszed, a férfi kimereszti fekete foltoktól rothadó, foghíjas mosolyát, majd rákérdez:
- Féltél te már valaha úgy istenigazából, kislány? Érezted úgy, hogy az ereidben jéggé fagy a vér, a csontjaid megmerevednek, a tested hervadó virágként összefonnyad, te pedig csak arra bírsz gondolni, hogy legyen már vége. He? - A köröd a válasszal végződjön.


Határidő: 2 hét.
Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Márc. 19, 2013 7:04 pm

A troll szívott egyet az orrán, és átdübörgött a kocsmán, egyenesen a pultoshoz. Még egyet szívott, majd horkantott, és köpött egyet, ami egy alacsony, de meglehetősen vastag fickón landolt, aki úgy nézett ki, mint egy törpe. Az áldozat először ingerülten lecsapta a söröskorsóját, majd felgyűrte cserzett kabátjának ujját, de amint meglátta, kivel van dolga, egyből visszatért nyugodt, magányos iszogatásához.
- Szevasz Józsim. – Köszöntötte rekedtes hangján a túlméretezett szépséget. Egyik szemöldököm a magasba szaladt, mert senki más nem felelt az üdvözlésre, csak a troll.
- Üdv, Gonosz Mostoha. – A másik szemöldök követte az előző példáját, hála meglepődésemnek. - Vége a műszaknak, jól esne egy ital. – Végigkövettem, ahogy a lény megkapja az üdítő nedűt, és közben értetlenül csóváltam a fejem. Talán meg se kellett volna lepődnöm egy ilyen helyen.
A vén, akinél az asztalánál üléseztem, bizonyára nem vette jó néven, hogy a figyelmemet valami elvonta, így horkantott egyet – kicsit úgy hangzott, mintha ő is épp köpni akart volna, de hála istennek megkímélt ettől, miután rögtön visszafordultam felé.
- Ne törődj vele, ártalmatlan. – Mintha meg kellett volna mutatnia, hogy nyugodt maradhatok, ivott az italából. Az üledéket nézve, ami a korsó aljára úszkált, nem lehetett túl minőségi lötty. - Hol is tartottunk? – Gondolkozott el egy pillanatra, miközben meglötyögtette az italát, bizonyára a sűrűjét kémlelte. - Ó, igen, Charlotte. Feltételezem, jól megy sora, ha egy puszta megérzés miatt ideküldi a tanoncát. – Sokat sejtetően elhallgatott, de csak akkor esett le, miért, mikor kérdő tekintetét rám meresztette. Hátborzongató szempárja volt.
- Jól… aha. – Egy kicsit megálltam, és gondolkodtam. - Valójában, épp a Hakobe-hegyen él, és kutatásokat végez az ott élő növényekkel és állatokkal kapcsolatban, meg ilyesmi… de meg van mindene, és nem szenved hiányt semmiben. – Zavaró volt, hogy egy idegennel ilyen nyíltan kellett beszélgetnem. Nem tudhattam, hogy tényleg ő-e az emberem, vagy csak jól tájékozódott az információkból, és épp át vert engem. Furcsán kiszolgáltatottnak éreztem magam.
Híreimen mérlegelve az öreg elgondolkodóan a távolba meredt, olyan volt, mintha hirtelen elaludt volna, annyira mereven nézett előre. Persze nem kellett sok, míg hirtelen kitért ebből az állapotból, s újra megszólalt.
- Már az én időmben is eljöttek egyszer. Most pedig elölről kezdődik... – Újra ivott az italából, és már kezdett úgy tűnni, hogy több a korsóban az üledék, mint a sör.
~ Kik, mik? Mégis, miért küldtek engem ide, valaki elmondaná?
- Elnézést, de… mégis, mit ért ezalatt? Banditák, katonák, idegenek? Valami mutánsok?
– Próbáltam tippelgetni, hogy nagyobb belátást nyerhessek az ügybe, mert egyre inkább csak fúrta az oldalam, hogy mégis mire vállalkoztam, és nem segítettek rajtam az öreg fél válaszai.
- Kicsi lány, alig két perce kezdtünk el diskurálni, így nem mondhatok el mindent. – Megrázta a fejét, és kiürítette a korsóját. Amint meglátta, hogy már nincs az alján iható dolog, rosszallóan megint csóválni kezdte a főjét, és szívott egyet a fogán, aztán újra rám nézett. - Ennek ellenére, nem küldhetlek el, hiszen azért jöttél, hogy segíts, amit igénybe is vennék. Jó lenne, ha tudnám, mégis milyen mágiával foglalkozol, és, hogy miben is vagy erős, vagy épp gyenge. – Fürkészve körülnézett az asztalon, hátha hozott magával még egy korsó sört, de mivel nem így tett, felkiáltott. - Gonosz mostoha, még egy kört!
- Csillagmágus vagyok… – Zavartan néztem körbe. Rossz érzés volt kiteregetni a legféltettebb dolgaimat. - Az erősségem… eh… azt hiszem, az, hogy nem kell közvetlenül részt vennem a csatában, így nagy esély van rá, hogy nem sérülök meg… hátrányok… könnyen harcképtelenné válok a kulcsaim nélkül. – A férfi hevesen bólogatott, majd mikor kézhez kapta a sört, egyből nagyokat kortyolt belőle, majd elégedetten csettintgetett a nyelvével.
- Bizonyára, ha elvégeznél egy feladatot, jobban meg tudnék bízni benned. – Utalt arra, hogy így jobban beavatott volna a dologba, mellyel kapcsolatban túl nagy kételyeim maradtak hátra, én pedig elég kíváncsi voltam.
- Érdekelne, hogy mi ez a… feladat, amit meg kéne tennem. – Néztem felé zavartan, mire ő újra kortyolt, aztán lecsapta a korsót az asztalra, és rám villantotta páratlan mosolyát. Úgy gondoltam akkor, hogy örökre a retinámba ég a rothadó, fekete és sárga fogak tengere, és még sokáig érezni fogom álmaimban is a szagot, ami olyan volt, mintha egy hulla bomlana hetek óta.
- Féltél te már valaha úgy istenigazából, kislány? Érezted úgy, hogy az ereidben jéggé fagy a vér, a csontjaid megmerevednek, a tested hervadó virágként összefonnyad, te pedig csak arra bírsz gondolni, hogy legyen már vége. He? – Már magától a nézésétől is kirázott a hideg, hát még attól, ami hirtelen átjárta a gondolataimat. A több évvel ezelőtt történtek, mikor családunk mészárosa rám talált, és addig kínzott, amíg ébren voltam. Nem hagyta, hogy elájuljak, mindig belém rúgott, hogy eszméletemnél maradjak. Az elmémbe égett a tompa hang, mikor hús püföli a húst, mikor a csontok úgy törnek el, mintha száraz faág lenne. Láttam magam előtt a képet, ahogy a vérem úgy csordult ki a fűre, mintha a virágok bíbor színben bimbódznának. Csak azt akartam, hogy végre eldobjam magamtól a tudatomat, csak azt, hogy soha többet ne ébredjek fel.
- Igen… – Néztem rá komoran. - Azt hiszem, igen.
Vissza az elejére Go down
Mimasuya Miliko
Elemi mágus
Elemi mágus
Mimasuya Miliko


Hozzászólások száma : 44
Aye! Pont : 0
Join date : 2011. Dec. 11.
Age : 30
Tartózkodási hely : Itt, ott, amott

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeVas. Márc. 31, 2013 2:11 pm

- Hááááá-yá! – sújtok le a következő trollra, majd a következőre. Egyre csak jönnek az alagútból, ráadásul, mint kiderült nem is olyan gyengék. Bár igaz csak fizikai, nem mágikus erővel támadnak, mégis ha így folytatják és csak egyre többen lesznek, legyűrhetnek minket.
- Wind Blast! – kezdek, neki az újabb széllöketek küldésének mellyel egyenként terítem le négy ellenfelemet is. Persze ez csak ideiglenes ám addig is legalább foglalkozhatok a többiekkel. És ha már többiek, eszembe jut, hogy nem is egyedül harcolok. Tekintetem így egyből Laylára irányítom, miután leverek egy trollt, majd egy másik bunkójával összeakasztom a katanám pengéjét.
- Hé, um… Layla, minden rendben? Szólj, ha segítség kell… – majd fordulok is vissza ellenfelem felé, ami immár egy fővel látszik bővülni.
- Flight! – könnyítem meg testem a repülésre használandó varázslattal, így amint a kardommal a bal oldalam felé ellököm a bunkósbotját, bal lábam a lény gyomorszájába mélyesztem miközben a jobbal a vállára lépek és innen adok a fejének egy Wind Blast-ot majd röppenek tovább a következőre. Persze a repülést eztán hamar be is szüntetem az alacsony belmagasság miatt amúgy is csak fölöslegesen pazarolnám a mágikus erőm, ami már, így is jócskán megfogyatkozott a sok ellenfél ellen való küzdelem során.
De szerencsénkre érkezik a segítség. Hátam mögül ugyan is csatakiáltás hallatszik, majd páncélos macik érkeznek és vetik magukat a husángos támadókra. Így szerencsére sikerül füléjük kerekednünk és a trollok menekülni kényszerülnek. Ám… nem eszik olyan forrón a kását! Újra aktiválom a Flight varázslatot ezzel megnövelve az ugrás távolságom. Elrugaszkodva pedig a földtől az egyik menekülő troll hátára vetem magam és a kardom markolatával úgy fejbe kólintom, hogy eszméletét vesztve esik össze.
- Hé, hozzatok kötelet és gyorsan kötözzetek meg! – szólok az alacsony páncélosokra.
A harc után a furcsa színű medvék meginvitálnak minket egy kellemes kis lakomára ahol már sokkal barátságosabbak. Bár én inkább örülnék egy pihentető meleg vizű forrásnak, de kétlem, hogy itt találok egy olyat. ^^’ Na, mindegy… ölembe ültetem a tojáskámat majd nekikezdek a lakomának.
Időközben persze fülembe jut egy igen meglepő dolog.
- Hogy Gornm anyó? – ezen nagyon meglepődöm, hisz ha ez igaz, akkor az azt jelenti, hogy most épp az ellenkezőjét teszem, mint ami a feladatom lenne? Vagyis, igazság szerint azt sem tudom, mi lenne a feladatom de…
- Nos, nem kétséges, hogy igazat mondotok, de sajnos az sem elhanyagolható, hogy inkább ti vagytok a tolvajok. Minden esetre az én megbízásomat a hölgy adta, így nem időzhetek itt sokáig… majd ott kiderül, hogy igazat mondatok-e… és te? – fordulok a lány felé. - Gondolom te is pont ugyan azért vagy itt, mint én… mi a véleményed?

Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Ápr. 02, 2013 11:42 am

Úgy láttam a másik lány is a harc mellett döntött, csak ő ellenben velem úgy döntött használja a mágiáját. Idő közben a szörnyek száma elég sokkal gyarapodott, így én sem maradhattam mágia nélkül. Gyorsan belemártottam az ujjam a vizes kulacsomban és elkiáltottam magam:
- Water Snake! –ahogy kimondtam kirántottam az ujjam a kulacsból, és hagytam, hogy a levegő egy részéből is gazdagodjon a víztömeg. Ezután a vizet ostorként használva a szörnyekre támadtam. Miközben szorgosan próbáltam elgyőzni a monstrumokat észrevettem, hogy a macik sem tétlenkedtek, ők is harcba szálltak. A lények varázserejét elnézve, valószínűleg Milikoval nagyon megszorultunk volna, ha nem segítenek. Az ostorom az egyik troll – vagy mi – nyakára tekeredett, és közben próbáltam a kettőnk közti távolságot minél jobban lecsökkenteni. Végül sikerült olyan közel kerülnöm hozzá, hogy a tőrömet belevágtam a lábfejébe. Gyorsan ki is húztam, és ahogy az „oszlop” legörnyedt a lábához a hátán keresztül gyorsan a szomszédja nyakára ugrottam, aki épp egy csapat páncélos macit igyekezett összezúzni. A meglepetéstől, és a hirtelen súlytól kicsit megtántorodott hátrafelé, minek köszönhetően jól bevertem a fejemet az üreg tetejébe. A káromban csak az vígasztalt, hogy a troll még nálam is jobban vágta be a fejét és úgy elszédült, hogy majdnem elesett. Így kaptam az alakalmon és gyorsan leugrottam a hátáról, majd jól fenékbebillentettem. Még föl sem eszmélek, mire egy másik óriás megtámad. Ennek a bunkóját, már kénytelen vagyok a tőröm pengéjével kivédeni, ami elég nehezen ment, tekintve, hogy a másik kezemmel közben meg kellett tartanom az ostoromat. De azért csak sikerült – bár ideiglenesen -, ekkor hallottam Miliko kiáltását:
- Hé, um… Layla, minden rendben? Szólj, ha segítség kell… - „Milyen kedves.” - gondoltam, miközben újra fojtogatni kezdtem a rám támadó trollt, majd a kígyó segítségével földhöz vágtam – najó nem teljesen földhöz, csak neki a sziklának. – „Még egy iylen csata közepén is képes másokért aggódni.”
Ezután nem sokkal a csata véget is ért és a monstrumok iszkolva szaladtak ki a barlangból. És a medvék – Miliko tanácsát követve – megkötözték a bent maradt óriásokat. Utána pedig nagy lakomát csaptak, ahol minket, mint díszvendégeket láttak vendégül. A lakoma közben mindenki beszélgetett, így gondoltam megkérdezek valamit a hozzám legközelebb ülő mackótól, ami már egy ideje fúrta az oldalamat.
- Mondd csak, elárulnád nekem, hogy kerültek ide az előbbi trollok? – kérdeztem halkan, mire a medve nagy felháborodással ezt válaszolta:
- Az az átkozott Gronn anyó tette! Mindig csak bajt hoz ránk, ahogy a legtöbb ember! – ennél azért próbáltam nem megsértődni. – Állandóan ellopják a bokraink termését, de attól sem riadnak vissza, hogy akár el is pusztítsák őket, ha a kedvük úgy tartja! – ennél teljesen megdöbbentem. – „De hát nem Gronn anyó volt a megbízónk? Ezt nem értem. Miért árt ezeknek a medvéknek, ha ők csak élik az életüket és nem tettek neki semmi rosszat? De az sem kizárt, hogy a medvék csak el akarnak téríteni minket attól, hogy elérjük a küldetésünk célját. Mindenesetre én most már teljesen biztos vagyok benne, hogy el kell jutnom az öreg hölgyhöz, aki a megbízást adta, különben nem derül ki semmi.” – gondoltam határozottan, közben úgy láttam Miliko is értesült a dologról, és hasonló véleményen van, mint én. Ó hangosan kimondta, amit gondolt, így nem kellett azon gondolkoznom, ő mit gondolhat, neki viszont meg kellett kérdeznie engem.
- Nos, nem kétséges, hogy igazat mondotok, de sajnos az sem elhanyagolható, hogy inkább ti vagytok a tolvajok. Minden esetre az én megbízásomat a hölgy adta, így nem időzhetek itt sokáig… majd ott kiderül, hogy igazat mondatok-e… és te? – fordult felém. - Gondolom te is pont ugyan azért vagy itt, mint én… mi a véleményed?
- Én is hasonló következtetésre jutottam, mint te. Muszáj lesz Gronn anyót is meghallgatnunk erről az egészről, de ha a medvéknek van igaza nem árt az óvatosság. – feleltem komolyan.

Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Ápr. 02, 2013 11:36 pm

Ejnye Layla, igencsak kicentizted a határidőt. Smile
Igazság szerint már tegnap hajnalban lejárt, de a Húsvétra való tekintettel úgy gondoltam, adok még egy napot, és ma este írom ki a folytatást. Szerencsére éltél ezzel a lehetőséggel. Smile
Remélem többet azért nem kerül sor hasonlóra. Tudom, hogy ti közös szálon haladtok, ami kissé nehezíti a munkát, de nem kell megvárnotok a másik hozzászólását. Elég, ha PÜ-ben megbeszélitek a dolgokat, vagy esetleg megadjátok egymásnak egyéb, internetes elérhetőségeiteket, ahol körülbelül öt perc alatt át lehet tárgyalni egy-egy ilyen kört.
Azért is szoktam két heteket adni, hogy az egymás közt való kommunikációra is jusson elegendő idő.
No de, elég a szócséplésből, jöhet a folytatás:


Lányok:

Szóval akkor Gronn anyó felé indultok. A medvék kissé szomorúan ugyan, de tudomásul veszik, hogy ezúttal magukra hagyjátok őket, és elbúcsúznak tőletek. A trollokat persze nem engedik szabadon, rájuk a mackó méretű börtönök várnak.
Az erdőben bolyongva sok furcsa lényt megpillanthattok, míg végül megtaláljátok két tölgyes rejtekében a házikót, melynek céhtáblája a következőt hirdeti: "Gronn anyó varászlatos üzeme"
Ha bekopogtok, egy alacsony termetű, görbehátú nénike nyit ajtót, kezében szikkadt járóbotot szorongatva.
- Ó, nézzenek oda, két eltévedt kislányka. - Recsegi érces hangján. - Gyertek be kedveskéim, akad itt étel és ital a számotokra.
Odabent a levegő különböző növények, s émelyítő szerek szagától súlyos. Mindenfelé üvegcséket, iratokat, és mindenekelőtt bogyókat láthattok, de vendéglátótok kerít nektek pár széket is, egy-egy csésze tea kíséretében.
Ideje hát elmondani neki, hogy miért is jöttetek. Kezdhetitek azzal, hogy mágusok vagytok, és a megbízásra jöttetek, mire az anyóka fellelkesül. Ám ha közlitek vele a mackók vádjait, hangulata borús fordulatot vesz.
- Azok a nyamvadt kis medvék! Azt hiszitek, ők az erdő barátai, én meg a gonosz boszorkány volnék, aki lopkodja a termésüket, háh? - Horkantja. - Igen, felbéreltem pár trollt, hogy segítse a munkámat, ezt elismerem. De itt nem én vagyok az, aki árt az erdőnek, háh. Menjetek csak kissé beljebb, pár mérföldnyire a házam mögé, akkor majd ti is láthatjátok... Utána gyertek vissza, és ítélkezzetek felettem, ha úgy tetszik.
Ideje döntést hozni. Hallgattok a szavára, és elindultok a megadott irányba, vagy inkább csak tovább faggatjátok, mondván, nem bíztok benne. Hozzászólásaitok ott végződjenek, ahol egyértelművé válnak szándékaitok.
Megjegyzésként pedig mondanám, hogy fagyos mesélői szívem bizony örülne, ha láthatna egy szép, kidolgozott párbeszédet. Smile

Yoru:
- Helyes. - Vigyorogja az agg, majd egy újabb kupával rendel "remek" söréből. - Akkor nem fog meglepetés érni az elkövetkezendőkben.
A továbbiakban kifejti, miszerint az erdő egy mélyebben rejtőző, öregebb pontjára kellene menned, ahol nemrégiben elhagyta a kését. Megfogod ismerni, feltűnő darab, elefántcsont berakással, s hatalmas, smaragd markolatgombbal.
Nincs mit tenni, ha a bizalmába akarsz férkőzni, meg kell keresned a tőrt; ezt nyomósan a tudtodra adja. Kell neki az a darab, ha visszaszerzed, készségesebben beszél majd veled. Eredj hát...
A fák birodalmába egyre csak beljebb, és beljebb sétálsz, amikor szörnyű látvány fogad. A dús növényzetnek, s színes állatvilágnak ott már nyoma sincs. Leégett fák, kiszáradt tavacskák, s elszáradt bokrok rettenetes összképe fogad. A levegőben halál terjeng...
Öröm az ürömben, hogy egy ilyen tájon hamar fellelheted a keresett tárgyat. Egy Korrigan játszik vele, de természetesen nem adja oda a szép szóra. Vedd hát el tőle... Ó, még valami. Amikor veresége elkerülhetetlenné válik, a kis lényecske lenyeli a tőrt. Sok sikert. Smile

Határidő: 2 hét

Korrigan

Előfordulás : Főleg erdőkben, de bárhol máshol, ahol nagyobb növényzet nő
Megjelenés : egyedül nagy ritkán csapatokban
Immunitás : -
VE : 500 - 1000
Alakváltással szerezhető :
  • Mythical Soul : Korrigan /Mitikus Lélek: Korrigan /

Jellemzés: A korriganok erdők vagy dús növényzetű helyek lakói. Előszeretettel bújnak meg a fák odvaiban vagy pihennek a bokrok tövében.
Teste apró és emberszerű. Magasságuk csak ritkásan éri el az egy métert. Bőrük színe a zöld bármely árnyalatában pompázhat.
Kéz-, és lábfeje arányosan nagyobb. Fejük szélesebb, az idősebb egyedek pedig arcszőrzettel is rendelkeznek. Fülük 10-15 centi hosszú és elálló, elég jól hallanak vele. Fejük tetején egy kis fára hasonlító fejfedőt hordanak, mely a mágikus erejük kulcsa.
Az utolsó gumibogyószörp legendája Korrigan
Amíg az a fejükön van képesek mágikus úton manipulálni a növényeket. Általában az ágyékukat eltakarják különféle bőrdarabokkal, növényekkel, de akadnak olyanok is, akik lopnak maguknak nadrágot.
Az emberek, akik ismerik már eme megátalkodott kis lényeket, igyekeznek minél távolabbról elkerülni őket. Igazi bajkeverők, ahol csak tudnak galibát okoznak. Az útjelző táblákat megfordítják vagy összetörik, az utazókat meglopják vagy halálra ijesztik. Esetenként kisebb településre is betörnek és különféle gyerekes csínyeket követek el.
Szinte mindig egyedül látni őket, mivel nem nagyon jönnek ki egymással. Persze egy-két különleges esetekről számoltak már be az emberek, amikor egy egész hordányi korrigant láttak. A szóbeszédek szerint ők felelősek a hajdani Kyoshi falu rejtélyes elpusztulásáért.
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Ápr. 16, 2013 7:18 pm

Miután a mackók tudomásul vették a döntésünket – bár szomorúan de – utunkra engedtek bennünket. Ahogy az erdőben sétáltunk több furcsa lényt is észrevettem, akik kis rejtekeikről figyeltek minket. Aztán végre rátaláltunk az anyóka házára, aki feladta a hirdetést. A cégérről nem volt különösebben túl nehéz leolvasni a mi szépen ívelt betűivel ezt hirdette: Gronn anyó varázslatos üzeme. „Nahát, képes voltam eltévedés nélkül idetalálni!” – csodálkoztam és gondolatban meg is veregettem a vállamat, amiért ilyen ügyes voltam. Bár azért feltűnt, hogy ha idegen van a közelben és nem akarok nagyon beégni, akkor a furcsaságaim némiképp felszívódnak.
Kicsit bizonytalanul közelebb léptem az ajtóhoz és kopogtam rajta. Néhány pillanat múlva az ajtó kinyílt és egy alacsony görbe hátú nénike nyitott nekünk ajtót, egy kissé öregnek tűnő botot szorongatva. Ahogy megpillantott minket barátságosan ránk mosolygott.
- Ó, nézzenek oda, két eltévedt kislányka. – szólt a néni kissé recsegő hangján. – Gyertek be kedveskéim, akad itt étel és ital is számotokra. – recsegte újra és kedvesen betessékelt minket. Odabent a levegő nehéz volt és mindent fűszerszag árasztott el. A hirtelen szokatlan keverékek betódultak az orromba és éreztem, hogy nemsokára hatalmast fogok tüsszenteni. Ez számításaim szerint be is következett. Szerencsére épp sikerült elő-halásznom egy zsebkendőt és abba tüsszenteni. Illendően elfordultam az alatt az idő alatt, míg kifújtam az orrom, majd eltettem a zsebkendőt.
- Elnézést kérek. – szóltam zavartan és valószínűleg elpirulva. Mélységesen szégyelltem magam a faragatlanságomért – na, nem mintha annyira az én hibám lett volna, hogy zavarta az orrom a fűszerek illata, de végső soron sem az anyó sem a növények nem voltak hibásak, így illőnek gondoltam a bocsánatkérést.
Mire befejeztem a kis magánszámomat az anyó már elő is kerített nekünk néhány széket. Csak most néztem igazán körbe. Több irat, növény és bogyó volta házban, mint amit eddig ilyen kis helyen életemben láttam. „Micsoda rendetlenség.” – gondoltam, mivel a hely a legcsekélyebb jelét sem mutatta annak, hogy valamikor is takarítva lett volna – legalábbis az elmúlt egy napban biztos nem.
Miután leültünk a sietve kerített alkalmatosságokra az anyó a kezünkbe nyomott egy-egy csésze, forró teát.
- Elnézést Gronn anyó – szólaltam meg kissé tétován, de sikerült rátalálnom a határozottabb hangomra. – Mi ketten mágusok vagyunk, és a felkérés miatt vagyunk itt. Idefele jövet találkoztunk néhány kis medvével, akik azt mondták, hogy maga rendszeresen kihasználja és pusztítja a bokraikat. – mondtam és alig fejeztem be, az anyó fölcsattant.
- Azok a nyamvadt kis medvék! Azt hiszitek, ők az erdő barátai, én meg a gonosz boszorkány volnék, aki lopkodja a termésüket, háh? – mondta, majd beismerően kissé bólogatni kezdett. - Igen, felbéreltem pár trollt, hogy segítse a munkámat, ezt elismerem. De itt nem én vagyok az, aki árt az erdőnek, háh. Menjetek csak kissé beljebb, pár mérföldnyire a házam mögé, akkor majd ti is láthatjátok... Utána gyertek vissza, és ítélkezzetek felettem, ha úgy tetszik. – mondta az anyó és fölállt a körünkből, hogy eltűnjön a ház valamely zugában. Nekem úgy tűnt az anyóka és a macik kicsit úgy viselkednek, mint az óvodások, akik - miután nem bírtak megegyezni valamiben - összeverekedtek, és most azt mondogatják, hogy a másik volt, aki kezdte. Lemondóan sóhajtottam és – nekem hála - kissé csöndes barátnőm felé fordultam.
- Szerintem meg kéne néznünk, mit mondott az anyó. – majd kicsit halkabbra vettem. - De azért nem árt óvatosnak lenni. Valamiért frászt kapok ettől az egész helyzettől. – mondtam és idegesen körbepillantottam. Nem bíztam az anyóban. Szó se róla, nem volt ellenszenves, csak rossz érzésem volt vele kapcsolatban. Ennyi az egész.
Megvártam míg Miliko is döntést hoz és – vagy vele, vagy nélküle – elindultam az anyóka utasításai szerint a háza mögé.

Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Ápr. 16, 2013 8:54 pm

Válaszomra ő újra rám villantotta rohadó fogsorát, és szívott egyet az egyik lötyögő feketén, ami majd’ kiesett a szinte fehér ínyéből.
- Helyes. – Vigyorgott, és miután lefűzte nyelvét az érintett fogról, kortyolt újra a sörből. Hirtelen kidülledt a szeme, majd lecsapta az asztalra a korsót, és a mélyére nézett. Újra rám vigyorgott: már nem volt ott a foga. - Akkor nem fog meglepetés érni az elkövetkezendőkben.
- Mégis, mik várnak rám? – Kérdeztem, és nem tudtam uralkodni a grimaszomon. Akaratom ellenére is megborzongtam, olyan képet vágtam, mint aki citromba harapott. Ez nem kislánynak való hely, hát miért küldött ide Charlotte?
- Nem régiben, „csak úgy kirándultam” a közeli erdőbe’. Hát ottan olyanok voltak, hogy majdnem elhagytam azt a maradék fél tucat fogamat is. Lényeg a lényeg: elhagytam a késemet, mélyen az erdő mélyén. Feltűnő egy bicska az, én mondom: elefántcsont berakás, és olyan smaragdkő a markolatgombja, hogy meg fog rajta akadni a két szép szemed. – Röhögött egyet, a hasára csapott, majd hamarosan a kocsmáros új adag sört hozott ki neki. Csodálkoztam, miért nem imbolyog már: de bizonyára a szűrlet minőségéhez lehetett köze.
- Szóval, gondolom vissza kéne hoznom ide. – Ennyi erővel egy öregasszonyhoz is küldhetett volna: neki legalább gallyakat kellett volna hozni a mezőről, nem pedig egy kést a világvégének az erdejéből.
- Úgy ám: s ahogy megszerzed a kést, úgy a bizalmamat is. – Rámenősen bólogatott, én pedig sóhajtottam, majd leugrottam a székről, és ellenőriztem a táska tartalmát. Csodálkozásomra csak két dolog hiányzott belőle: a fiola, ami olyan italt tartalmazott, mely megakadályozta, hogy fázzak; és egy palack víz. Beletörődtem a dologba, hogy ezek csak azt lopják el, amire ráfoghatják a szeszt. Legalább a kabátom és a tojás a helyén volt, és ez számított.
Visszavettem a hátizsákomat, és elindultam hát: bebattyogtam az erdőbe, most valamivel céltudatosabban. Egyenesen a közepe felé törtem, reménykedve abban, hogy úgy könnyebb a haladás, ha nem kötnek le holmi térképek és utasítások, akkor majd odatalálok.
Egyre beljebb törtem az erdő mélyébe, ám amilyen hamar feltűntek a sűrű lombozatok, úgy el is kezdtek ritkulni a fák: könnyebben mozogtam, és végre nem csak félhomályban láttam, hanem néhol rám sütött a nap vakító, meleg fénye.
Beleakadtam egy mérges szömörce bokorba: össze-vissza csípett volna, de hála istennek tetőtől talpig fel voltam öltözve –még a kesztyűt is magamon hagytam, megszokásból- így csak az arcomra került néhány vörös csípés. Ami aggasztóbb volt, hogy egyre jobban belegabalyodtam, míg már egészen belepett. Dühödten téptem ki magam a bokor szorításából, és ahogy az üres tisztáson landoltam, a növény szinte azonnal levált rólam.
Felálltam, leporoltam magam, és körülnéztem: majdnem kitátottam a számat meglepetésemben. A dús erdőnek nyoma sem volt, egy hatalmas körben, mely előttem terült el, mintha mindenhez eljött volna a halál. Néhol állattetemek, azok közül, akik nem menekülhettek el a hirtelen csapás elől, de rajtuk kívül még eldőlt, kiszikkadt fák, összeszáradt bokrok, száraz bemélyedések is voltak ott, melyek egykoron még tavak lehettek.
Bár nem volt új nekem az élettelen táj, hála a jeges csúcson való élettől, mégis: itt régen úgy serkent ki az élet az erdő minden pórusából, hogy teljesen természetes volt. Most pedig…
Tovább lépdeltem, hogy jobban ráláthassak az egykori tisztásra, és neszelést hallottam meg: itt még volt élet!
Gyorsan a kiszikkadt fa mögé léptem, ahonnan a zajt hallottam. Egy ronda, zöld lényecske vigyorgott rám, és a kezében az öreg által emlegetett késsel játszott.
- Hé, kishaver. – Próbáltam minél kedvesebben megszólítani, annak ellenére, hogy szinte öklendeztem a jelenlététől. - Ideadnád nekem a kést? Egy kedves barátom hagyta el itt. Nagyon hiányolja. – Hívogatón felé nyújtottam kezemet, és magam felé integettem az ujjaimmal.
Ő Csak konok mód megrázta a fejét, és magához szorította a kést.
- Na, kérlek! Mind a ketten jól járunk. Nézd? Itt egy szép kulcs helyette. – Gúnyosan lecsatoltam Andromeda kulcsát, habár nem nyújtottam oda neki.
Habozott, de újra megrázta a fejét.
- Ám legyen… Andromeda kapuja, tárulj fel előttem! Androméda! – Tartottam magam elé a kulcsot, és fénylő alakjában kirajzolódott előttem Androméda: kecses, nőies alak, szép és meglehetősen bosszús arc…
Undorodva a lényre nézett, majd rám, és újra vissza a zöld izére. Egy pár másodperc után meglepett O-t formázott a szája.
- Hirtelen azt hittem már, hogy kettő van belőled, vagy mi. – Szólalt meg.
- Kell az a kés… – Mutattam rá durcásan. Bevallom, azért ez elég mélyen megsértett.
Androméda, sajátos humorán mosolyogva egy lánccal odacsapott a lénynek, majd még egyszer, de ő furcsa hangokat hallatva arrébb ugrott. A harmadik lánccsapás után már én is előkotortam a pisztolyomat, és sorozni kezdtük őt: hamarosan pedig sikerült úgy bekeríteni, hogy kétségbeesetten nézzen ránk.
Megvonta a vállát, és lenyelte a kulcsot: épp ezután vágta fejbe Androméda, így el is ájult.
- Azt azért ne várd, hogy ki is szedem. – Hamarosan szerte is foszlott az alakja, én pedig megrökönyödve álltam a lény előtt.
Rászorítottam egy másik kulcsomra: ki fog meríteni, de ha ez a kis dög ilyen áhítatosan védte a drága kis kését, na majd most megfizet!
- Véső kapuja, tárulj fel előttem! Caelum! – A gömb sok apró fényrészecskéből formálódott meg előttem, majd lebegni kezdett, lesve a parancsaimat. - Izé… te olyan éles vagy, az a bigyó meg lenyelt egy kést, szóval… – Nem tudtam, hogy neki vannak-e érzései, elvégre egy gömb volt: de az biztos volt, hogy ért a szóból, így egy apró mozdulattal felmetszette a lény bőrét –kénytelen voltam hát elfordulni- és a következő fél perc után a kezembe ejtette a kést. Visítva fogtam meg a gyomorsavas, piszkos pengét, de legalább volt rajtam kesztyű.
- Köszönöm. – Biccentettem neki, mire ő eltűnt. Már csak vissza kellett vinnem…
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimePént. Ápr. 19, 2013 6:12 pm

Nos, a határidő lejárt, és nem láttam sehol hiányzás bejelentését. Pedig még vártam is három napot ráadásként, hátha...

Layla:

Miliko nélkül folytatod kalandod, hallgatva hát az öreg néni szavaira. Mérföldeken át haladsz a háza mögött húzódó ösvényen, utadat sűrű faerdő, és állatkák szegélyezik. Ám egy pont után ez tüzetesen megváltozik.
A zöld árnyalatai szürkébe züllenek, s már csak a halál jár ott, hol az életnek kellene burjánzania. A hatalmas fenyveseknek már csak lepusztult törzsei éktelenkednek előtted, a bokrok kiszikkadtak, a patakok kiszáradtak. Rovarokon kívül az állatoknak már nyoma sincs... Borzalmas egy látvány ez.
Ám ezen a kopár tájon sem maradsz sokáig izgalom nélkül. Páncélos gumimacik járőröznek ugyanis a környéken, s nem fogadják örömmel a jelenléted. Egy kisebb csoport rád is ront, körülbelül féltucatnyian lehetnek. Mivel jóval többen vannak még a közelben, felesleges volna harcolni ellenük. Nem marad más választásod, futnod kell.
Egy üldözési jelenet formájában rázd le az apró lényeket, s meg se állj, amíg meg nem pillantod Gron anyó házikóját. Köröd itt érjen véget.

Yoru:

Megvan hát a tőr, nincs más hátra, mint visszajutni vele a jogos tulajdonosához. Ez könnyű feladatnak ígérkezik, ám hamar kiderül, hogy korántsem az... A lepusztult környék túl egysíkú, és mindeközben már be is esteledett, így a sötétség csak tovább rontja az ítélőképességed.
Miközben a visszautat keresgéled, különös hangokat hallasz, melyek akár állatoktól is származhatnának... ám ezen a halott vidéken nincsenek állatok. Bőrödet néhány alkalommal durva tapintások érik, mintha csak a fák ágai karmolnának... ám itt elpusztult az összes fa. És egyébként is... nem sötétedett be egy kissé túl hirtelen? Különös egy helyzet ez, mely nem kevés félelmet táplálhat benned. És ez még korántsem minden. A homályban látomások formálódnak egésszé. A kezdetiek nem jelentősek, de az utolsó jócskán túlszárnyalja őket: Megtébolyodott édesanyád tart feléd, lassú léptekkel, a holdfényben holtkóros ábrázatával. Látványa megdermeszt, hiába futnál, nem bírsz megmoccanni. Földbe gyökerezett lábakkal kell végignézned, ahogy egyre csak közelebb ér hozzád, majd ujjait a válladra fonja. Ekkor a káprázat megszűnik, s a fogadóban megismert vénember tekint vissza rád.
- Ezért kérdeztem, hogy állod-e a félelmet. - Kérdés nélkül visszaveszi a tőrét, majd feltöri a markolatgombként ékeskedő drágakövet. A vörös kavicsból különös por szabadul ki, melyet az öreg vízben old, majd lehörpinti. - Áh! Ez a legjobb pia alapanyaga. Kövess, sok megbeszélnivalónk van! - Válaszra sem várva elindul.

Határidő: 2 hét
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Ápr. 30, 2013 4:33 pm

Nos, úgy láttam újdonsült barátnőm inkább amellett döntött, hogy visszamegy a céhéhez, így egyedül folytattam utamat, ami ki vezetett Gronn anyó kunyhójából. Ahogy a szűk kis ösvényen haladtam nem vettem észre semmi furcsát. Sőt néhol meg is pillantottam egy-egy állatkát, akik kerek, ijedt szemekkel figyelték a lépteim. Komoly erőfeszítésekre volt szükségem, hogy nehogy megpróbáljam magamhoz csalogatni őket, de végül sikerült erőt vennem magamon, és tovább menni. Fogalmam nem volt róla mennyit gyalogolhattam, de már kezdett elegem lenni belőle, és már majdnem arra gondoltam, hogy visszafordulok, mikor a táj egyszer csak megváltozott. Az eddigi – elég színes – erdőt fölváltotta a kopárság, mintha erdő-tűz pusztított volna. A fák helyén csak csonkok álltak, szinte már a fű is szürkének tetszett. Folyóknak, vagy akár a legkisebb rovarnak sem láttam még az árnyékát sem. Természetbarát révén ez a látvány teljesen elszomorított, annyira, hogy még egy könnycseppet is ki kellett törölnöm a szememből. Aztán zajra lettem figyelmes, és egy csapat járőröző ki medvét vettem észre. Ugyan olyan fényes páncélt viseltek, mint azok, akik megmentettek minket a föld alatt.
- Akkor mégis csak ti voltatok, akik nem mondtak igazat! Pedig én még bíztam is bennetek! - fakadt ki belőlem a dühödt kiáltás. Ennek csak az volt az eredménye, hogy a macik rám támadtak, azzal a feltett szándékkal, hogy végezzenek velem. Ahogy elnéztem nem voltak egyedül, így nem ajánlkozott bölcs ötletnek a harc tehát szégyen szemre el kellett futnom a kis macik elől. „Ez, már de ciki! Komolyan nem hiszem el, hogy nincs erőm szembeszállni még az ilyen ki teremtmények ellen sem.” – gondoltam és az arcom némi kép elkezdett égni a szégyentől. „Ha ezt most az unoka testvéreim látnák, szakadnának a röhögéstől.” – a zavarom már inkább dühbe csapott át ennek gondolatára. Mivel a macik egyenesen követnének az anyó házáig úgy tűnt nincs más választásom, mint kerülő úton visszajutni. Egy darabig haladtam az ösvényen, aztán az egyik fánál gyorsan befordultam az erdőbe. Úgy tűnt némileg sikerült lehagynom a macikat, így amilyen gyorsan csak tudtam fölkapaszkodtam az egyik fára és vártam, amíg elmennek alattam. Lélegzet visszafojtva figyeltem, ahogy az utolsó mackó is hallótávolságon kívül-re ér, majd amilyen csöndben csak tudtam lemásztam a fáról, és sprinteltem vissza az anyó kunyhójához
.
Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeCsüt. Május 02, 2013 11:43 pm

Boldognak nyugtáztam, hogy sikerült megszerezni a kést, még ha nagy áron is; így rögtön elhatároztam magamban, hogy amilyen gyorsan tudok, visszamegyek… ám ez koránt sem ígérkezett ilyen könnyűnek; időközben rám esteledett, így az egysíkú pusztaság ijesztőbbnek hatott.
- Az előbb még tök világos volt, nem? Vagy átkot szórt rám az a… goblin és most gyorsabban telik az idő? - Magamban találgattam, nagyobbnál nagyobb hülyeségeket kitalálva. Persze, egyik se volt valószínű, de gyermeteg fejjel ezt fel se foghattam volna.
Hátrafordulok, és elindulok a kihalt pusztán – de hisz ezt a halott területet nemrég egy teljesen egészséges erdő övezte, nemde? Hát eltévedtem volna? Badarság.
Megráztam a fejemet, tovább lépdeltem, s a levegőbe huhogás szerű sivítás harsant; rögtön összerezzentem a hirtelen hangtól, ám nem láttam sehol se a gazdáját. Hisz nincs itt se madár, se más élőlény, de…
Rekedt, magas hangú vonyítás szakította félbe elmélkedésemet, én pedig megint összerezzentem. Akármilyen sebesen és tüzetesen is néztem át a terepet, nem találtam élőlényt, csak a kiszáradt tetemeket.
Megvontam a vállamat, és mentem, keresve a kiutat a bizarr erdőből. Néha megütötte a fülemet egy-egy vernyákolás –most már ritmikus ütemben jöttek a hangok, így nem ijedtem meg a meglepetéstől –, és még mindig nem értettem, honnan jöhetnek a hangok.
Elléptem egy furcsa árny mellett –mi vet ezen a sík vidéken árnyakat? – és úgy éreztem, mintha kérges ujjak marnának az karomba; ám nem volt sehol egy fa, melybe fenn akadhattam volna, ruhámon nem volt bemélyedés, bőrömön egy karcolás se esett.
Sóhajtottam, és kezdtem kétségbeesni azt illetően, hogy mégis miért nem találtam még meg a kiutat. Ennél sokkal kisebb volt ez a halott terep, és kifejezett határai voltak; a döglött állatok nem adtak ki hangokat; a nem létező fákban nem akadtam fenn…
Egyre csak vonogattam meg a vállamat, ahogy kezdtem belefásulni a jelenségekbe. Egy-egy még így is a frászt hozta rám, hisz ez az egész ellentmondott a valóságnak, de láttam már ilyet, és hallottam már hasonlót, így annyira nem szabadott volna meglepődnöm…
De mégis csak egy tini voltam, akinek végig remegett a térde, és úgy vert a szíve, hogy azt hittem, menten kiszakad a bordáim mögül.
Újabb sivítás, immáron mögöttem, és éreztem, hogy valami elsuhant, a hátamba mélyesztve karmait, majd tovalökve magát rajtam. Ám amint hátrafordultam, még csak nyoma se volt a képzelődésemnek.
Kezdtem belegondolni, hogy lehet, az a manó vagy mi álmot szórt rám, és most jót nevet rajtam, ahogy forgolódok álmomban…
Ellenőriztem a kést, melyet a kezemben szorongattam. Egyáltalán, hogyan tellett annak a vénnek egy ilyen, egészen szép darabra? Nem értettem.
Ahogy visszanéztem magam elé, egy farkast láttam magam előtt: ugyanazt, aki kivezetett engem a hóviharból. Most folyt a nyála, a szemei vörösen és vérre vágyóan izzottak, szőre borzolt volt és itt-ott hiányzottak belőle csomók. Na és persze engem akart.
Nekem ugrott, ám szinte azonnal szertefoszlott a levegőben, és kezdett irritálni, hogy túl sokan mindent beképzelek magamnak. Ez a „világ” már egyáltalán nem vallott arra, amit magam mögött hagytam; akkor, mégis, mi történt?
Amikor a hallucinációk különféle változatai suhantak el mellettem – nálam is nagyobb ezüstkulcsok, és törpe csillagszellemek, bizarr teremtmények… - már képes voltam kizárni a fejemből a badarságokat, és teljesen bemagyaráztam magamnak, hogy álmodok, és az a lény jót kacarászik rajtam, és ha felkelek, megverem. De elterveztem!
Aztán a látóterembe robbant egy csapzott nőszemély, aki hetek óta nem fürödhetett, csorba körmei alatt kosz éktelenkedett, arca groteszk grimaszba torzult, haja zsíros volt és szanaszét állt. Őrültségtől megszállott szemeivel pedig engem fürkészett.
- Gyerünk, hát, add a tested Zerefnek… igen, kicsikém… még apró vagy és gyönge… de tökéletesen tiszta… – Minden egyes szavánál megakadt, krahácsolt, és folyamatosan csoszogott felém. Én pedig mozdulni se tudtam – talán a félelemtől, talán a döbbenettől, vagy mástól.
- Hé, anya, állj le. Minden rendbe jön… – Próbáltam csitítani, ám ő áthidalta a köztünk lévő távolságot, és a vállamra fogott, majd tébolyultan felvisított…
Mire feleszmélek, a vénember szorongatta a vállaimat.
- Ezért kérdeztem, hogy állod-e a félelmet. – Nyomban kikapta a kezemből a kést, s a markolatgombként szolgáló drágakövet feltörte, majd… a port, ami kiszállingózott belőle, vízben oldotta fel. - Áh! Ez a legjobb pia alapanyaga. Kövess, sok megbeszélnivalónk van! – Elindult, a testem pedig magától mozdult, mert az elmém még mindig nem fogta fel, mi is történt…
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Május 07, 2013 2:07 pm

Ügyesek vagytok lányok, csak így tovább. Sok megpróbáltatást tartogatott ez a küldetés, három társatok áldozatává is vált mindennek, de ti tartottátok a határidőket, ez pedig dicséretes. A küldetésnek már több, mint a felét magatok mögött tudhatjátok, hamarosan elkezdenek összefutni azok az érthetetlennek tűnő szálak is. Kitartás hát, már nincs olyan sok hátra jól megérdemelt jutalmaitokig. Smile

Layla:

Gronn anyó már vár téged egy adagnyi, forró teával, s pár édességgel az asztalán.
- Láttad hát, amit látnod kellett. - Néz bele ijedt szemeidbe. - De tudnod kell kedveském, hogy mindez nem pusztán a mackók hibája. Őket csak a sötét körülmények kényszerítették sötét módszerekre.
A továbbiakban kifejti, miszerint pár hónapja egy idegen költözött az erdőbe, aki egy erődöt emelt maga köré. Jelenléte mindent megváltoztatott, és trolljai már az erdő tizedét legázolták, valamiféle tárgy után kutatva. A trollok alapvetően nem rosszindulatúak, ő is foglalkoztat párat, de ez az egyén harcra és erőszakra képezte sajátjait.
Elmondása szerint a mackók bokrai mindig is káros hatással bírtak a közvetlen környezetükre, de ezt mind a medvék, mind ő figyelembe vette, ezért nem ültettek túl sokat. Nem úgy az idegen, aki százával tenyészti ezeket a növényeket, hogy felerősítse troll seregét és gyorsabb munkára hajszolja őket. A mackók annyiban vétkesek, hogy az elszaporodott bokrok irtása helyett inkább csak lopkodnak róluk, és megpróbálnak kisajátítani maguknak párat.
- Ezért adtam hát fel a hirdetésem. Mágusokat akartam, akik elűzik ezt az idegent az erdőnkből, és visszaállítják a természet egyensúlyát. De csak te maradtál. - Sóhajtja fáradtan. - Légy a vendégem az éjszakára gyermekem, hamarosan sötétedik. Pihend ki magad, holnap reggel pedig közöld velem a szándékaidat. Megküzdesz a betolakodóval, vagy inkább hazamész. Én nem kényszeríthetlek semmire.
Köröd másnap reggel érjen véget, a válaszoddal.
Ha további kérdéseid is vannak Gronn anyóhoz, írd le azokat PÜ-ben, és válaszolok rájuk.

Yoru:

A férfi szótlanul vezet a kietlen pusztaságban, mígnem egy sziklaerőd körvonalazódik előttetek.
Az épület udvarán sokszínű trollok tucatjai gyakorlatoznak husángokkal, és hasonló, ormótlan fegyverekkel. Vezetőd ugyanakkor nem hagy sok időt a nézelődésre, sebes léptekkel egy kisebb szobában köttök ki, hol aztán hellyel kínál.
- Mint láthattad, különös dolgok történnek az erdő bizonyos részein. Sötét erők léptek működésbe, amelyeket egy ősi ereklye felbukkanása táplál. - Kisebb szünetet tart, míg az egyik troll bort tölt nektek. - Te igencsak jónak bizonyultál az eltűnt tárgyak megtalálásában. Azt szeretném, ha megtalálnád nekem azt, amit ezek a szörnyek hiába keresnek már hónapok óta. Ez az a feladat, amiért Charlotte is ideküldött téged. - Régi, elbarnult tekercset teker szét a kettőtök közti asztalon, amely egy aranynyakláncot ábrázol, legnagyobb medálján egy szemet formáló szimbólummal. - Ezt kell megtalálnod nekem. Holnap reggelre előkészítek neked egy tucatnyi kísérőt, akik elvezetnek majd azokra a helyekre, ahol nagy eséllyel rálelhetsz erre a nyakékre. Addig jobb lesz, ha kipihened magad.
Könnyen meglehet, hogy lesznek kérdéseid az öreg irányába. Ez esetben tudod, hol találsz.
Köröd reggel érjen véget, amikor az agg elé állva, megadod válaszod a felkérésére.

Határidő: Bár ezen a ponton már senkit sem szeretnék kizárni, a tempó fenntartása miatt örülnék a két hét betartásának. Smile
Vissza az elejére Go down
Layla Trumbel
Elemi mágus
Elemi mágus
Layla Trumbel


Hozzászólások száma : 17
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Jan. 13.
Tartózkodási hely : valahol Fiore-ban

Karakter információ
Céh: Goldn Phoenix
Szint: 1
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Május 21, 2013 6:05 pm

Épp hogy csak sikerült beesnem az ajtón. Zihálva dőltem neki a faajtónak. A sport sajnos sohasem tartozott az erősségeim közé és ezt - most úgy éreztem – eléggé megszenvedtem. Ahogy kissé kifújtam magam odatántorogtam az asztalhoz, ahol az anyó már teával és süteménnyel várt. A forró tea meglehetősen nyugtatóan hatott megviselt idegeimre.
- Láttad hát, amit látnod kellett. – szólt az anyó saját csészéje fölött elég költőien, majd folytatta. - De tudnod kell kedveském, hogy mindez nem pusztán a mackók hibája. Őket csak a sötét körülmények kényszerítették sötét módszerekre. Tudod, gyermekem, néhány hónapja egy idegen jött az erdőbe, aki fenekestül felforgatta itt az életet. Erődöt emelt maga köré és trolljaival olyannyira keres valamit, hogy már az erdő tizedét legázolták. Ugyan a trollok alapvetően nem rosszindulatúak, de ez az ember erőszakra és harcra képzi őket. Ami a medvék bokrait illeti, azok mindig is károsak voltak a környezetükre, de ezt mi is észrevettük ezért nem hagytuk elszaporodni őket. Viszont az idegen százával termeszti őket, hogy azzal erősítse a trolljait, akik így még őrültebb ütemben pusztítják az erdőt. A mackók annyiban valóban vétkesek, hogy a bokrok irtása helyett csak elloptak néhányat és kisajátították maguknak, de semmi többen. Nem is lehet őket hibáztatni, hiszen olyan kicsik, hogy nem valószínű, bármit is tudtak volna tenni troll sereggel szemben. Valakinek viszont muszáj tenni valamit! – ahogy egyre többet mesélt a hangja megtelt kétségbeeséssel, és fájdalommal. - Ezért adtam hát fel a hirdetésem. Mágusokat akartam, akik elűzik ezt az idegent az erdőnkből, és visszaállítják a természet egyensúlyát. De csak te maradtál. - sóhajtotta fáradtan. - Légy a vendégem az éjszakára gyermekem, hamarosan sötétedik. Pihend ki magad, holnap reggel pedig közöld velem a szándékaidat. Megküzdesz a betolakodóval, vagy inkább hazamész. Én nem kényszeríthetlek semmire.
Ezután megmutatta nekem a szobámat és, mivel az éjszaka meglehetősen rohamosan közeledett úgy döntöttem lefekszem aludni. Az alvásból viszont nem sok minden lett. Tekintve, hogy amúgy is elég rossz alvó vagyok vagy másfél órát forgolódtam az ágyban éberen. „Elég elkeserítő helyzet.” – gondoltam szomorúan. – „Nem szeretném itt hagyni az anyót tekintve, hogy ilyen nagy bajban van. Viszont én még elég kezdő vagyok mágus létemre és azt mondta csak én maradtam azok közül, akik megküzdhetnének a zsarnokkal. De ha én nem teszek valamit, akkor az erdő elpusztul, és ki tudja mi fog történni az anyóval. ” – egyre jobban rágódtam ezen a dolgon, míg végül mégiscsak elnyomott az álom. Álmomban szörnyűséget láttam. Az erdő helyén már csak egy szürke kráter tátongott, az anyó háza már inkább hasonlított egy szitára, mint házra és egyetlen egy teremtett lelket se láttam. Egyre csak az harsogta egy idegen hang – vagy a sajátom, már nem is tudom – a fejemben, hogy „Ez mind a te hibád! Ha itt lettél volna talán megakadályozhattad volna!” – erre riadtam föl. A nap éppen csak fölkelt, de én gyorsan fölöltöztem, megfésülködtem, és lerobogtam a konyhába abban a reményben, hogy ott találom majd az anyót. Úgy látszott szerencsém volt. Az anyó ott ült az asztalnál és teázott. Zajos megjelenésemre felvonta a szemöldökét és letette a bögrét az asztalra.
- Döntöttem. – jelentettem ki határozottan. – Szembe szállok az idegennel! Az erdőért és a benne élőkért. – reméltem, hogy elszántságom egészen a végsőkig ki fog tartani.
Vissza az elejére Go down
Yoru
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Yoru


Hozzászólások száma : 38
Aye! Pont : 1
Join date : 2011. Sep. 29.

Karakter információ
Céh:
Szint: 3
Jellem:

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeKedd Május 21, 2013 9:22 pm

Nem sokáig gyalogoltunk a pusztán, ahol kikötöttem az illúzió után, de az a kevés idő is igazán rossz volt. A vénember előttem csoszogott, s még így is lehagyott engem, ráadásul egy szót se szólt hozzám- se köszönet, se bocsánat!
A hosszú, kínzó percek után egy erőd bontakozott ki a távolból, és gyors léptekkel hamar odaérhettünk; az udvarban mindenféle méretű és színű trollok várakoztak. Volt, aki széltében kétszer akkorára nőtt, mint hosszában, valakinél épp fordítva, de még a ragyáikat is eltekintve is különböztek egymástól. Egymást csépelték különböző zúzófegyverekkel, mint például a buzogány, egy husáng pedig a fejem mellett zúgott el. Be kell, hogy valljam, kihagyott a szívem pár pillanatra.
A vénember viszont egyből tovább csoszogott, és újabb percek múlva egy kis szobában kötöttünk ki. Szegényes volt a berendezése, a legfőbb tárgyak, amik kitűntek, az a két szék volt, és a köztük elhelyezkedő kerek és apró asztal. Tárgyalószoba, vagy ilyesmi lehetett.
Felém fordult, és –a tőle legjobban kitelő módon- udvariasan meglendítette a kezét, mutatva, hogy üljek le.
Amint mindketten helyet foglaltunk, egy troll jött be a szobába.
- Mint láthattad, – Kezdte - különös dolgok történnek az erdő bizonyos részein. Sötét erők léptek működésbe, amelyeket egy ősi ereklye felbukkanása táplál. – Mikor a troll közelebb lépett, lerakott két poharat elénk, s azokba bort töltött. Egy pillanatra komolyan elcsodálkoztam, hogy most miért nem sör van a terítéken. - Te igencsak jónak bizonyultál az eltűnt tárgyak megtalálásában. – Rosszallón lötyögtettem a bort, és grimaszolva visszapillantottam rá. - Azt szeretném, ha megtalálnád nekem azt, amit ezek a szörnyek hiába keresnek már hónapok óta. Ez az a feladat, amiért Charlotte is ideküldött téged. – Megfáradtan felsóhajtottam, miközben ő egy tekercset halászott elő, mely már majdnem mindenhol meg volt szakadva. Óvatosan nyitotta ki, majd mikor széttekerte, egy nyakláncot pillantottam meg; medálján egy szemet formázó szimbólum volt. - Ezt kell megtalálnod nekem. Holnap reggelre előkészítek neked egy tucatnyi kísérőt, akik elvezetnek majd azokra a helyekre, ahol nagy eséllyel rálelhetsz erre a nyakékre. Addig jobb lesz, ha kipihened magad. – Fáradt tekintettel néztem hol a tekercsre, hogy az aggra, de végül beletörődve sóhajtottam. Mégis, mit tehettem volna?
- Rendben. A szobám… – Az öreg intett a trollnak, aki megindult, én pedig utána indultam.
Sok folyosón kellett átmennünk, mikor végre megállt egy szoba előtt. Benyitottam; újra szegényes berendezés fogadott, de most nem érdekelt. Örültem, hogy ledőlhetek az ágyra, és már aludhattam is…
Fáradt voltam akkor is, mikor visszamentem a tárgyalószobába. Nem volt túl jó minőségű bútor az ágy se, hát eléggé álmatlanul forgolódtam…
Szerencsémre ott ült egy széken az öreg, várakozó pillantását egyenesen rám szegezte.
- Megyek. – Morogtam halkan.
Vissza az elejére Go down
Gérard Fernandez
Mesélő
Mesélő
Gérard Fernandez


Hozzászólások száma : 263
Aye! Pont : 44
Join date : 2013. Feb. 08.

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem: Semleges Jó

Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitimeSzer. Május 29, 2013 2:01 am

Layla:

Gronn anyó egy szelíd mosollyal fogadja döntésed, majd egy rongyos térképen elmutogatja neked, merre kell menned. Ezen túl megajándékoz téged egy apró dobozzal, s elmondja, hogy annak tartalmát csak akkor szabad használnod, ha már semmi választásod nem maradt. Addig a pillanatig még felbontanod sem szabad!
Kisvártatva visszatérhetsz hát az erdőbe, amely békésnek tűnik így kora reggel. Mégis, ahogy egyre messzebb merészkedsz kijelölt ösvényeden, több, állig felfegyverzett troll járőrbe is belebotlasz. Ne engedd őket közel magadhoz, hisz akkor széttépnek hatalmas fegyvereikkel, a mágiádat használva kell legyőznöd őket.
Végül, minden viszontagság ellenére eléred az erőd falait, amelyről az anyó is mesélt neked. A két, felvonóhidat elálló troll itt is rád tör, ám az ő legyőzésük után egy sokkal kényesebb nehézség vár rád...

Yoru:

A dolgozószobát elhagyva, utad a kastély felvonóhídjához vezet, ahol féltucat, jól felfegyverzett troll vár téged. Parancsnokuk készséges, összeszedett jelentésbe fog bele, vadállat létére, ám alig mond el egy fél mondatot, mikor történik valami... Hirtelen a mély szavak fájdalmas ordibálásba torkollanak, s az egész osztag úgy kezd rángatózni, mintha valami az őrületbe kergette volna őket. A fejüket fogják, a padlót döngölik, karmaikkal rozsdás vértjeiket tépik. Majd hirtelen vége lesz... és rád rontanak. Nincs más választásod, le kell győznöd a kis csapatot, kiket kísérőnek szántak.
Ám hiába teríted le a fenevadakat, a zűrzavart aligha sikerül ennyivel orvosolnod. Az egész erőd a feje tetejére fordult, mindenhol trollok üvöltöznek... kivéve a vonóhíd felől, onnan egy lány hangját is ki tudod szűrni. Siess hát oda, hogy megszemlélhesd, ahogy egy számodra ismeretlen máguspalánta hadakozik az őt támadó szörnyekkel.
Mielőtt dönthetnél, mitévő légy, az öreg szinte a semmiből mögötted terem, majd így szól:
- Ez a lány okozza ezt a felfordulást. Ártalmatlanítsd!

Közös:

Bizony, Yoru döntéshelyzetbe került. Engedelmeskedik-e a parancsnak, és megtámadja Layla-t? Nos, ez csak rajta áll...
A variáció: Yoru megtagadja az utasítást, és segít a bajba esett lányon. Ez esetben közös erővel kell szembeszállnotok a kapun kiáramló, tucatnyi troll erejével. Győzedelmeskedtek ugyan, de a végletekig kimerültök.
B variáció: Yoru engedelmeskedik, és megtámadja Layla-t. Mivel a csillagmágus ereje sokszorosa ellenfelének, a harc hamar az ő medrébe csordul. Ám mielőtt végérvényesíthetné diadalát, Layla-nak alkalma nyílik kihasználnia titkos fegyverét. Nyisd fel a kis dobozkát...


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az utolsó gumibogyószörp legendája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az utolsó gumibogyószörp legendája   Az utolsó gumibogyószörp legendája Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az utolsó gumibogyószörp legendája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A Mélység legendája
» Az utolsó Olafson!
» Az utolsó Olafson!
» Magánküldetés - Az utolsó varázsgőzös!
» Anabell hercegnő legendája

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Keleti Erdők-
Ugrás: