KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magánküldetés - A Házasság

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitimeKedd Ápr. 30, 2013 6:26 pm

A házasság

Résztvevők:
- Kurai
- Karen
- Hwarug

Nemes család nemesi házasságra készül. A nemes család legyen a Retwiwier. Fiatal férfiú, fiatal és gyönyörű leány. Egyszerű sokak által látott ünnepséget tartottak, melyet a lakrima víziók is közvetítettek. Mindez egy hete volt, ám még mindig van utóhangja. Hol pletykás öreg néniket hallani erről beszélni, hol egy egy újságban jelennek meg cikkek a párról. Már már unalmassá válik, hogy mindenhol csak róluk beszélnek, idegesíthet ez titeket, vagy örülhettek ennek, esetleg érdekelni se érdekelheti személyeiteket ez a téma. Szó mi szó, ha ez még nem lenne elég, a küldetések tábláján is feltűnik a Retwiwier név. Ha nem akarnátok meglátni ezt, akkor rámutatnak és egyébként is vonzza a tekintett a nagy és vörös betűk, melyekkel a címet alakították.
Egy retwiwieri rokon meghalt, azonban a mikéntje kérdés. A feladat egyszerű, ki kell deríteni. Ha nem akarnátok elvállalni ezt és inkább félredobnátok, akkor küldenek titeket a főnökök.
Kurai és Karen. Ti együtt induljatok ide, hisz egy céhben tartoztok.
A körötök azzal érjen véget, hogy megérkeztek Oak Town városába.

Határidő egyenlőre nincs, de fogok szólni, ha nagyon húzódnak a dolgok.

Kérlek szóljatok, ha kérdéseitek vannak.

Kellemes írást!
Vissza az elejére Go down
Karen de Laber
Elemi mágus
Elemi mágus
Karen de Laber


Hozzászólások száma : 13
Aye! Pont : 0
Join date : 2013. Apr. 07.
Age : 28
Tartózkodási hely : mindenhol megtalálsz, ahol van juharszirup

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 1
Jellem:

Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitimeCsüt. Május 02, 2013 5:26 pm

- Hát, nem elragadó? – áradozott nekem egy öreg nénike, az orrom alá tolva egy újságlapot, mely az ifjú Retwiwier házaspárt ábrázolta. Nem kedveltem az öreglányt, aranyos volt, de órákig képes volt csacsogni, nekem pedig nem volt pofám faképnél hagyni. Kérdezhetnétek, hogy akkor, miért nem kerültem el r sugarú ívben. Nos azért, mert a törzshelye abban a kávézóban volt, ami egyedül árusított juharszirupot a városban. De be kell valljam, az a kép, amit most mutatott nekem, felkeltette a figyelmemet.
- De, igaza van, gyönyörű – néztem a menyasszony ruhájára. Engem, aki csak fehér ruhákat hordok, lenyűgözött egy ilyen stílusomhoz illő műalkotás. Lehuppantam a néni mellé, és megkentem a palacsintámat juharsziruppal. Örültem, hogy végre közös pontot találtunk.
- Bájos! Bárcsak nekem is lehetne egy ilyenem… - ábrándozott az öreglány.
- Lélegzetelállító! Vajon, milyen anyagból lehet?
- A legmasszívabból, ami jól ki van tömve pénzzel.
- Igaza van, nekem sosem tellene ilyenre.
- Ugyan, aranyom, ha egy ilyenekre csak rá kell kacsintanod, és a kiskutyáid lesznek, én már túl öreg vagyok hozzájuk.
- Há? – rájöttem, hogy nem ugyanarról beszélünk.
- Pedig mikor ifjú voltam, ennél délcegebbek is csapták nekem a szelet, hahaha…
A mellettünk lévő asztalnál két férfi ült, akik ugyanazt az újságot olvasták, mint mi, és a következő párbeszédből ítélve az egyik kihallgathatott minket.
- Ezek meg miről beszélnek? – ellenőrizte, hogy biztos ugyan azt az oldalt nézzük-e.
- Chö, nőből vannak, talán még önmagukat sem értik, fölösleges próbálkoznod – hallottam az asztaltársa lekezelő hangját.
Ez után próbáltam minél gyorsabban megenni a palacsintám, és otthagyni a perverz nénikét.
Pár nappal később, mikor munkát kerestem, az orrom elé került egy Retwiwier feliratú. Mivel kínos emlékeket ébresztett bennem, először nem nagyon érdekelt, de mire végigolvastam, már azt gondoltam, hogy ezt a munkát nekem találták ki. Bolondulok a rejtélyekért, és ha szerencsém van, még egy szaftos gyilkossági nyomozás is kerekedhet a dologból. Amúgy nem vagyok pszichopata. Letéptem a falról a küldetést, aztán társ után kutatva körbetekintettem. Ekkor elcsíptem egy mondatfoszlány egy férfi szájából. Olyasmiről beszélt, hogy küldetésre szeretne menni, de még nagyon kezdő. Megragadtam az alkalmat, és vele együtt a kabátujját.
- Hát, akkor te most velem jössz – mondtam, ellenvetést nem tűrve. – Itt a tökéletes küldetés számodra, csak itt, csak most. Amúgy Karen vagyok, téged hogy szólíthatlak?
- Szervusz, Karen én Kurai vagyok, de szólíts csak Jeisu-nak. ha jól látom a kezedben egy küldetésnek a papírosa van nemde? Elkérhetem? Szeretném átolvasni én is.
Átnyújtottam neki a papírt, de azért lelkesen elmondtam neki, hogy miről szólna a dolog.
- Hallottál a Retwiwier házasságról? Haláleset történt a családban. Ki kéne derítenünk a mikéntjét - pár másodpercet vártam, hogy dönthessen. - Nos, jössz, vagy nem?
- Természetesen elmegyek veled erre a küldetésre és remélem, kicsit jobban megismerkedhetünk már, ha egy céhben vagyunk.
Meglepett a válasza. Én csak valami munkatársi kapcsolatra számítottam, mert az árvaházban, ahol felnőttem, gyakran kaptunk közös feladatokat, viszont senkinek sem volt kedve ismerkedni. Jeisu kedvességén felbátorodva nagy mosolyt eresztettem meg felé, és elkönyveltem, hogy milyen kedves emberek vannak ebben a céhben.
Az Oak Town-ba vezető út zökkenő mentes volt. A várkastélyokból összenőtt várost öt percig leesett állal csodáltam. Már biztos voltam benne, hogy nem tévedtem, amikor ezt a munkát választottam.
Vissza az elejére Go down
Kurai
Fegyver mágus
Fegyver mágus
Kurai


Hozzászólások száma : 5
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 28.
Age : 30

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 1
Jellem:

Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitimeCsüt. Május 02, 2013 7:56 pm

Már lassan egy hete voltam a céh tagja de még semmi érdekes nem történt velem, ám ezen a main megtörtént. Úgy indult az egész ahogy szokott. Felkeltem majd zuhanyoztam egyet miután elvégeztem a reggeli nyújtásaimat. Amint ezek megvoltak felöltöttem magamra gúnyámat s magamra aggattam fegyveremet is. Elmentem reggelizni és Akio már várt reám a törzshelyünkön. Amint elhagytam a házat a postaládában a reggeli újságot ott hagytam hiszen soha nem történik semmi érdekes. A mostanában történt nagy eseményről meg már mindent megírtak amit lehetett és mindenki tud mindent, de engem nem érdeket, mert nem érintett személyesen. Bementünk hát a fogadóba és ettünk egyet majd elindultunk a céhbe természetesen kéz a kézben. Amint beértünk szinte még senki nem volt benn, így gyorsan át néztem a feladatokat, de sajnos semmi jót nem találtam ami kezdésnek megfelelne nekem.
- Légyzikeee Akio mester *.* Vigyél egy egy küldetésre csak most az egyszer még hiszen még egy kezdő mágus vagyok - kértem tanáromat arra, hogy vigyen el amikor a céhből egy leányzó jött oda hozzám és rángatta meg gyengéden a kabátomat.
- Hát, akkor te most velem jössz – kaptam utasításba a leányzótól, csak nem tudtam mire is mondta hirtelen, majd észrevettem kezében egy papírost.
~ Biztos egy küldetés lehet ~ és ahogy erre gondoltam szívem hevesen kezdett el mellkasomban verni.
– Itt a tökéletes küldetés számodra, csak itt, csak most. Amúgy Karen vagyok, téged hogy szólíthatlak? -
- Szerbusz Karen én Kurai vagyok, de szólíts csak Jeisu-nak. Ha jól látom a kezedben egy küldetésnek a papirosa van nemde? Elkérhetem? Szeretném átolvasni én is - válaszoltam a leányzónak. A kérésemre a leányzó át is nyújtotta nekem a papíros amit át is olvastam és a mostanában történt híres esküvőről szól.
- Hallottál a Retwiwier házasságról? Haláleset történt a családban. Ki kéne derítenünk a mikéntjét - szólt hozzám ismét a leányzó kinek már tudom a nevét.
~ Hol hallottam már ezt a nevet. Áhh megvaann … Mostanában volt az híres esküvő ~ jutottam erre a következtetésre és ezt a a papírdarab is alátámasztotta.
- Természetesen hallottam róla Karen és szívesen elkísérlek erre a küldetésre. - majd fordultam oda Akio-hoz. - Látod mester mégse vagyok annyira ügyetlen ... Majd találkozunk amint visszatértünk. - és már indulásra készen is álltam.
- Nos, jössz, vagy nem? - tette fel végül a kérdést Karen és ahogy jobban megnézem eléggé aranyos kis leányzó.
- Természetesen elmegyek veled erre a küldetésre és remélem kicsit jobban megismerkedhetünk már ha egy céhben vagyunk - adtam neki választ kérdésére. Oak Town-ba vezető út alatt nem történt semmi érdekes, se egy rajtaütés se egy segélykérés. Kicsit lelombozott, de most végre megvolt az első feladatom amit teljesítenem kell. Ráadásul egy gyönyörű leányzó társaságában aki szintén abban a máguscéhben tag melyben én is. Ez már két pont ami mellette szól. Már csak a személyiségét kellene megtudnom milyen. ~ Kedves vagy netalán rámenős? ~ ki tudja, de remélem egy ilyen szépségnek nem rossz jelleme van. Egész út alatt őt figyeltem míg meg nem érkeztünk a helyszínre amit a papír írt.
~ Még jó hogy eltettem magamnak hátha szükség lesz rá ~ mondtam magamban, majd kicsit elámultam a város látványán.

// Remélem mindent leírtam Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Hwarug Zhor
Sárkányölő
Sárkányölő
Hwarug Zhor


Hozzászólások száma : 60
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Jun. 04.
Age : 34

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitimeCsüt. Május 09, 2013 7:04 pm

- Nézd, kész van. - nyújtott oda egy halat, a lábánál lévő kis jószágnak.
- Köszi, de te nem eszel? -
- Előbb – - kotorászott táskájában, majd előhúzott egy naplót és egy tollat – lejegyzem a történteket, míg emlékszem rájuk.- Letelepedett az egyik fa alá, a macskán pedig szárnyak jelentek meg és fölröpült a fiú fejére.
- Akkor én is várok még.-
- Ahogy gondolod. – válaszolt a fiú, aztán belekezdett az írásba.
Több mint egy héttel ezelőtt az egész Fiore- ben csak egy névről beszéltek, amit még a lakrima víziók is közvetítettek. Tudniillik egy Retwiwier nevű nemesi család lakodalmat tartott. Engem különösebben nem érdekelt a dolog, de Speedyt, annál inkább lázba hozta az ünnepség. Kénytelen voltam eleget tenni kérésének és megnézni a közvetítést, valami jóképű fickó vett el egy gyönyörű lányt. Ezt még csak kibírtam, de egy héttel a házasság után is csak ez az esküvő folyt mindenhonnan, szerencsére Speedy nem beszélt az esküvőről, megtette helyette mindenki más. Mikor arra a társalgásra ébredtem a szobámban, hogy a nyitott ablakom alatt egy héttel a lagzi után is a Retwiwer folyik minden honnét, kicsit felment bennem a pumpa. Felkaptam táskámat és a szokásos dolgokkal megtömtem, amit utazáshoz szoktam vinni: kötél, kulacs, elemózsia, édesség, váltás ruha stb. Míg buzgón pakoltam nem vettem észre, hogy közben Speedyt is felébresztettem.
- Mit csinálsz Hwarug? –- nyújtózott egy nagyot az ágyon.
- Ó bocs, nem akartalak még felkelteni. –- hagytam abba a pakolást kicsit lenyugodva. – Úgy gondoltam, ha majd felébredsz, elmehetnénk egy felkérést megcsinálni, mert kicsit le vagyunk égve anyagilag.-
- Tényleg?! –- pattant fel az ágyon Speedy. – És, és választhatok én? – - nézett rám hatalmas szemekkel.
- Hiszen még olvasni sem tudsz.- vágtam rá a választ.
- Nem baj, naaa, légyszi. – meresztette, vetette be a tipikus macskanézést. Mégis, ki tudna nemet mondani erre?
Felöltöztem felkötöttem a tőröm, magamhoz vettem a táskám, majd intettem Speedynek, hogy indulunk. Ő ráröppent a fejemre, aztán kiléptem az ajtón, majd csak a felkéréseknél álltam meg és döbbenten néztem rá arra a küldetésre, amelyen vörösen virított a Retwiwier név. Reméltem, hogy Speedy nem ezt fogja kiszúrni, de reményem hamar szertefoszlott, mert kapásból erre a felkérésre bökött. Nem volt mit tenni, megígértem neki, hogy ő választhat, tehát levettem és felolvastam neki, ami a plakáton állt. Egy halálesetről szólt, amiről nem tudják, hogyan történt és mindez, egy Retwiwier rokonnal történt. Speedy úgy megdöbbent, hogy majdnem leesett a fejemről.
- Ez, az a Retwiwier ?-
- Az. – - sóhajtottam egy nagyot, majd magasba tartottam a papírost és szóltam Luiginak, hogy elmentünk. Egyenesen a vonatállomásra mentem és megvettem a jegyeket Oak Townba. Az út során végig Speedyt hallgattam, hogy milyen jó már, hogy pont a Retwiwereknek csinálunk meg egy küldetést. ~ Még jó, hogy azért akartam eljönni, mert már untam a Retwiwereket~- bámultam ki az ablakon. Amikor megérkeztünk, osztoztam Speedy ámulatán, ahogy percekig a hatalmas várost néztük.
Vissza az elejére Go down
Gazille Redfox
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Gazille Redfox


Hozzászólások száma : 65
Aye! Pont : 0
Join date : 2012. Nov. 10.

Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitimeKedd Május 14, 2013 7:37 am

Nos, tehát megérkeztettek a városba, mi bár kezdetben nyugodtnak tűnik, jobban megnézve egyáltalán nem az. Rendfenntartók zavartan állítanak meg mindenkit és még zavartabban kérdezik a járókelők hovatartozását, mibenlétét. Természetesen csupán csak merő véletlenségből esik rátok úgy e felügyelet, hogy négyen álltok egymás mellett, miként egy igencsak terebélyes sörhassal megáldott katona faggat titeket. Kérdései hamar rávilágítanak arra, hogy eláruljátok miért is érkeztettek a városba. Hogy a célotok kiderült, úgy akár hárman is folytathatjátok a küldetést. Ez nem kötelező, csak egy lehetőség. Picipocak kétségesen állít titeket irányba és kalimpálva mutatja meg, hogy mikor merre kanyarodjatok, ha elakartok érni a Retwiwier rezidenciára.
A hatalmas kastélyról és annak még nagyobb udvaráról nem tartanék beszámolót. Úgy hiszem egyszerűbb, ha ti képzelitek el e csodás építményt és én olvasom el, hogy miként is gondoljátok. Bár idegenül fogadnak titeket, az egyszerű szó, hogy „segítség” hamar megtöri a szőrös szívű őröket és családtagokat, majd egy körülbelüli egy – két órás vesztegelés után elértek egy bizonyos szobába, majd egy ottani pár perc után lép be hozzátok a frissen egybekelt házaspár. Arcuk sovány, hófehér, kiállásuk nem előkelő, függetlenül attól, hogy elegáns ruhákban vannak. Látszik rajtuk, hogy az utóbbi pár napban nem sokat aludtak. Nos, detektívjeim, elő a kérdésekkel.
Miként Picipocaknál különválnátok, úgy a szobában újra találkoztok.

Elnézést, hogy ennyit kellett rám várni, valamiért nem vettem észre, hogy mind a hárman írtatok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magánküldetés - A Házasság  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés - A Házasság    Magánküldetés - A Házasság  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magánküldetés - A Házasság
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Magánküldetés: A Bál
» Magánküldetés: Ölj
» Magánküldetések
» Magánküldetés: A villámlopó
» Magánküldetés: Egy kis zűrzavar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Oak Town-
Ugrás: