KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Nov. 27, 2010 4:39 pm

Végül is, a harc nem épp rossz döntés, persze, elvégre mi már kipihenten találtuk magunkat, míg az ellenfeleink az előző pillanatokban még lihegtek a fáradtságtól. Az iménti fölényükkel ellentétben, most mi vagyunk jobb helyzetben, s ez az apró futás sem fárasztott le minket annyira.
- Dean, Zack! Rátok bíznám őket! – Kiáltotta a Rika nevezetű szélmágus a hátuk mögül. Talán csak, mert annyira elfáradt volna, vagy tervez valamit…? Nincs kizárva egyik sem.
- Ok. – Kiáltotta a Rika által Zacknek nevezett fickó, ki korábban ellenfelem volt s eléggé meg is szorongatott. – Amúgy mit képzel ez a szőke csaj?! Csak úgy kikapta a kezemből azt a szart..! – Kapta fel a vizet hirtelen a pasas.
- Majd őt kezelésbe veszem én..., törődj a többivel!! – Kiáltotta társa, majd hirtelen felgyorsulva már Miranda előtt volt. Figyelmem egészen feléjük terelődött, ám már csak Zack figyelmeztető hangja ért el hozzám.
- Jobb lenne, magad miatt aggódnál, kislány! – S már emelte lábát a támadásra. Szerencsémre Firmus tudta, hogy ez fog történni, és megelőzésképpen elém ugrott, ám már mágiáját nem tudta megidézni, így a rúgás messzire repítette.
- FIRMUS! – Kiáltottam utána, ám a következő ütés célpontja már százszázalékosan én lettem volna. – Pictor Kapuja, Tárulj! – Kiáltottam szinte azonnal, s hű festőm mágikus körén keresztül előtűnt. A varázslat fénye kicsit elvakította támadómat, így kaptam kisebb előnyt. A parancsom pedig nem volt más, minthogy Pictor fessen üvegfalakat, össze-vissza. Ennek kellős közepén tért magához Zack, és idiótán bámulta az ide-oda kapkodó lelket. Elrugaszkodott a földtől: a magasból akart kirúgni, ám ebben az egyik fal meggátolta.
- Mi a..? – kérdezte hirtelen, ahogy felkenődött rá, illetve hátra esett.
- Monsieur, kérnék egy pisztolyt! – Kiáltottam hirtelen, mire a festő ecsetet váltott, s egy vékonnyal a levegőben megformázta a fegyvert. Ekkor Firmus is visszatért, neki pedig a kezébe helyeztem a pisztolyt… csak elővigyázatosságképpen, mert a fény mágiája elvakíthatja ugyan az ellenfelet, de rajtam, festőmön és Miranda-Dean pároson is ez lenne a hatása. Megértette mit akarok, aztán pedig célzott, és lőtt. Zack a magasba rugaszkodott, ám még mielőtt földet érhetett volna, vállába hatolt egy töltény. Nagyot nyekkenve ért a földre, a vállát fogta. Ekkor hirtelen, mintha semmi sem történt volna, ott állt sértetlenül, egészségesen.
- I… Illúzió mágia! – Mondtam hirtelen Firmusnak, fejemmel pedig intettem, hogy Rikát iktassa ki. Szükségtelen volt, akkor ő már rég felé tartott, a pisztollyal a kezében. Majd mikor odaért egy erős ütéssel földre terítette a nőt. Elég gyenge volt, bizonyára minden erejét a varázslatra pocsékolta. Közben a keltett illúzió éppen megütni készült, azonban társamnak hála még időben eltűnt.
Miranda howling mágiája ütötte meg fülemet, mire kezeimet odakaptam a fájdalomtól. Az ellenfele is hasonló helyzetben volt, a földön fetrengett fogva fájó füleit.
- Monsieur, kérek egy hosszabb kötelet! –emelte is az ecsetet s már a festékkel formázta a tárgyat. Amint ezzel megvolt, már kezembe is kaptam s rohantam vele Miranda felé.
Dean éppen akkor kelt fel a földről, aztán hírtelen eltűnt, majd a hátam mögött bukkant fel. Egy zsebkést a torkomhoz szorított.
- Még egy mozdulat és megölöm! – jelentette ki Mirandának, teljesen megfeledkezve Firmusról. Ennek hála, a pisztolyból kilőtt tölténynek már semmi nem állta az útját; egyenesen a fiú combjába hatolt. A kés kiesett a kezéből, ő maga pedig sérült végtagját szorongatva rogyott a földre.
- Köszi, Firmus! – tekintettem hátra rá, amit egy mosollyal honorált, majd előre néztem, Mirandára, s hozzá szegeztem egy kérdést.
- Jól vagy? – aztán hirtelen rám förmedt.
- Nem tudtatok hamarabb jönni??!! – kérdezte meg, közben rámutatott a kissé megtépázott szoknyájára. Elmosolyodtam, mert örültem, hogy tényleg csak ennyi baja van. Oda sétáltunk Firmushoz, aztán pedig megveregettem a vállát és gratuláltam, illetve nagyot öleltem rajta hisz neki köszönhetem, hogy még életben vagyok. Körül tekintve arra lettem figyelmes, hogy festőm önkényesen visszament saját dimenziójába.
- Hahh, ez az idióta…Még köszönni sem tud. – vakargattam a fejemet.

Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeVas. Nov. 28, 2010 2:29 pm

Miranda laza csomagszerző mozdulata látszólag sokkolta ellenfeleinket, ezért a két srác eléggé begurult. Ezt jó jelnek vettem, mert így hajlamosabbak hibákat véteni, amit könnyen az előnyünkre fordíthatunk.
- Persze addig nem ártana egyben maradni, amíg hibáznak. – gondoltam vissza előző harcunkra.
Bár eléggé legyengültnek néznek ki és a Rika nevű szélmáguscsaj még inkább ki volt ütve, mégis tartottam a harctól egy kicsit.
- Dean, Zack! Rátok bíznám őket! – kiáltotta Rika.
A két srác nem habozott. Rögtön a lányokra vetették magukat. Mivel előző „játszótársam” most kispadra kényszerült, ezért igyekeztem valamelyik lány segítségére lenni. Sophy volt a legközelebb és a támadók sebességét látva nem is volt igazán más választásom. Futásnak eredtem, hogy csökkentsem a kettőnk közti távolságot és igyekeztem szemmel tartani Zakariás mozdulatait és észre is vettem egy ismerős mozdulatsort.

Még régen egy kocsmai verekedésben láttam, ahogy egy vézna gyerek egyik pillanatról a másikra szétverte az egész kócerájt a bent lebzselő kötekedő dokkmunkásokkal együtt. Persze a srác inkább áldozat volt, mint agresszor, de a belőle előtörő elemi erő megdöbbentett. Miután majdnem mindenki álomföldön kirándult, odamentem a fiúhoz megérdeklődni varázsereje mibenlétét. Meglepetésemre egy számomra ismeretlen állatról, a kengururól kezdett mesélni.

A fickó mozdulatai, pedig ugyanolyanok voltak, mint anno a kocsmában. Tudtam, hogy Sophy nehezen viselne el egy ilyen csapást, ezért futási energiámat ugrásra váltottam. Alig zuhantam be a lány elé, amikor már mellkasomba is nyomódott a két csizmás láb.
- Affene! – mondtam volna, de a levegő olyan erővel szorult ki tüdőmből, hogy kapásból félájult lettem, de még repülve is hallottam Sophy aggódó hangját.

Megint rámborult a már ismerős sötét köd, ahogy levegőért kapkodva igyekeztem magamhoz térni.
Nem tudom mennyi idő volt, mire látásom is visszatért, de mire feltápászkodtam, már az egész harcmezőt tükrök borították. Társaimat nem is láttam, csak magamat, ahogy enyhén nyúzottan álldogálok, ingemen két méretes sáros lábnyommal.

Már nevüket kiáltottam volna, amikor az egyik résben észrevettem Pictor-t, ahogy éppen piktorkodott. Felé iramodtam, a tükröket kerülgetve, közben a lehetőségeken vívódtam. Fénymágiámat nem használhattam, mert a tükrök hatásra elszabadulhatott volna a pokol, aminek mindannyian áldozatul eshettünk volna. Percekig fetrengtünk volna mindannyian a földön szemünket takarva, ami nem tűnt túl előnyösnek.
A célhoz érve majdnem fölborítottam Sophy-t, aki nagy meglepetésemre a kezembe nyomott egy pisztolyt.
- Sivatagi sas 0.50? – olvastam hangosan a vésetet rajta.
Ilyen fegyvert sem láttam még, de bár súlya először igencsak meglepett, hamar megcéloztam a már levegőbe ugrott mágust. A lövedék pont a vállát kapta el és jópár métert hátralökve a földre küldte.
Alig ért le, mikor újra talpra ugrott és minden látható sérülés nélkül felénk rontott. Első kőrben nem jutottam szóhoz és csak lestem, mint a lukinyúl, hol a fegyverre néztem, hol a feltámadt mágusra.

A megoldás Rika volt. Szemem sarkából láttam és önkéntelenül felé indultam.
- I... Illúzió mágia! – szólt utánam Sophy, én pedig hátrabiccentettem neki.
Okos lány. Rögtön átlátta a helyzetet, míg én csak ösztöneimre hallgattam, ami ez esetben szerencsés volt ugyan, de nem biztos, hogy mindig az lesz.
A földön ülő lányhoz érve csak erőlködést láttam az arcán, amit lassan felváltott a félelem. Nem akartam istenigazából megütni, ezért csak egy „kisebbet” csaptam a tarkójára a pisztoly agyával.
Liszteszsákként borult lábam elé, én pedig aggodalmasan néztem arcát, de egy mindent elsöprő hanghullám térdre kényszerített. Szerencsére nem csak engem, hanem a még megmaradt ellenfelünket is, aki bár láthatóan szenvedett, mégis iszonyat gyorsan talpon termett, hogy Sophy-t elkapva előnyösebb pozícióba kerüljön.
- Még egy mozdulat és megölöm! – tartott kést a lány nyakához.
Engem talán észre sem vett és ez elemi hiba volt. Gyors célzás után a lábába kapta a lövedéket. Köpenyként csúszott le a lányról és combját elszorítva visítozott a földön, mint egy disznó.
- Köszi Firmus! – mosolygott rám Sophy.
- Máskor is hölgyem. – biccentettem felé.

Amíg a két lány Mira ruházati problémáin nevetett, addig én egy köszönet kíséretében leadtam a fegyvert Pictornak, aki fejet hajtva elpárolgott.

Lezárásként kaptam egy ölelést Sophy-tól, ami nagyon meghatott, majd együtt körbenéztünk a harcmezőn. Az előbbi káoszt végtelen béke váltotta fel , amit csak a három földön fekvő kiütött emberke rontotta kisé. De legalább vége volt.
- Hahh, ez az idióta. Még köszönni sem tud. – vakargatta Sophy a fejét a távozó csillagszellem miatt.
- Ha ilyen fegyvereket fest, esküszöm, én fogok köszönni helyette! – nevettem el magamat.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 04, 2010 9:47 pm

Miután kikaptam a csomagot a fiú kezéből eléggé bedühöttek.
- Dean, Zack! Rátok bíznám őket! – kiáltotta Rika a sajátos nyávogó hangján. Én csak mozdulatlanul áltam ott miközben Dean felém kezdett el "ugrálni. Én természetesen egy ordítással a földre küldtem, de sajnos óvatlanságom miatt ebből Sophy is kapott. Firmus közben 3 métert repült, de nyugalom, nem miattam. Az események fénysebességgel zajlottak. Tükör, Pictor-pisztoly, illúzió, elszakadt lila szoknya, stb. A csomagot az óriási zsebembe rejtettem el, majd ismét megtámadtam Dean-t ami sajnos rosszul sült el, mert a hangom az üveg felé irányult, és én kaptam meg Dean helyett. Persze ezt a helyzetet a fiú ki is használta és kikaptam a zsebemből a csomagot, majd Sophy-hoz ugrott, és megvesztegetett engem. Én éppen egy Howlingon gondolkoztam de nem..abból Sophy is kapna. De pár másodpercel később Firmus ismét megmentett minket, és meglőtte Dean-t. Én odafutottam, és vissza vettem a csomagot. Ezután Sophy aggódva kérdezte tőlem, hogy nem esett e bajom..?
-DE! Szegény lila szoknyám! Most mehetek újra vásárolni..habár ez nem is olyan nagy baj...-Nevettem fel, és erre Sophy egy kisebb mosolyt küldött felém. Körbenéztem a csatatéren. Nagy mosollyal kijelentettem: -NYERTÜNK!
Vissza az elejére Go down
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 35

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzer. Dec. 08, 2010 3:41 pm

Győztetek, és tiétek a csomag, de a pecsét letört, miközben harcoltatok... így már könnyen lejön a doboz teteje, amiben egy nem túl nagy kőtáblát találtok. A tetején furcsa rúnák vannak, amiket egyikőtök sem tud elolvasni... alighanem az ősi írással íródott.
Bár feltétel volt, hogy a pecsét nem sérülhet meg, úgy döntötök, hogy még mindig jobb leszállítani a csomagot, és reménykedni, hogy a megbízó nem tartja fontosnak a történteket, mint feladni a melót.
Ideje hát folytatni utatokat (ha szeretnétek, elláthatjátok a Lamia Scale-es mágusok sebeit, de nem ébrednek fel ezalatt). Saját nyomaitokat követve visszakeveredtek az útra, és ezzel ismét visszatért a béke az utazásotokba. Persze már túl sok mindenen mentetek át ahhoz, hogy elhiggyétek a béke tartós mivoltát. Meglepetésetekre viszont másnap dél körül további megpróbáltatások nélkül értek a Clover kültelkein ácsorgó villa bejáratához.

Postotok eddig tartson.
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Dec. 09, 2010 7:45 pm

Alaposan végignéztem a földön fekvő eszméletlen ellenfeleinken és megnyugodva tapasztaltam, hogy nem fognak mostanában fölkelni. A csomag visszakerült hozzánk, s újra Miranda kezében nyugodott, azaz nyugodott volna, ha a lány nem forgatja a dobozkát elkerekedett szemekkel.
- Mi a gond Miranda? – kérdeztem, odasétáltam hozzá.
- Megsérült a doboz. – mutatta felém.
Jobban szemügyre véve, a pecsét repedt ketté, így könnyűszerrel ki lehetett nyitni a fedelét.
- Meglessük? – fordultam Sophy-hoz, aki szintén már ott állt mellettünk.
Igenlő válasza rögtön megnyugtatott, s Mira kezéből kikapva a csomagot, felnyitottam a tetejét.

A belső vörös bársonyborításon közepes mérető kőtábla nyugodott. Látszólag nem szenvedett el sérülést egyik harc alatt sem, hála a jól párnázott dobozkának. Szürke felületén ismeretlen rúnák sorakoztak, melyek nem csak nekem, de a lányoknak sem voltak ismerősek. Miután tisztáztuk, hogy a tábla nem túl informatív, máris egy nagyobb döntéssel kellett szembenéznünk, Sophy ugyanis bölcsen figyelmeztetett minket, hogy a pecsétsérülés miatt a küldetésünk már nem túl kifizetődő.
- Akkor mi legyen? Adjuk el a piacon, vagy kérdezzük meg az eszméletlen srácokat, hogy mi is ez valójában? – kérdeztem karjaimat széttárva.
- Vagy le is szállíthatjuk a megbízónak. – hümmögött Sophy.
- De hát buktuk a jutalmat, s ha neadjisten tényleg valami sötét dologról van szó, nem biztos, hogy örülnek majd neki, hogy megtudtuk a titkukat. – szájaltam tovább.
- Én azt mondom, folytassuk az utat. Vagy netalán nyuszi vagy? – vigyorgott rám.
- Ilyen érvekkel nem vitatkozhatok hölgyem. – nevettem el magamat, majd kis csapatunk elhagyta a harcmezőt, hogy visszatérjünk az útra.
Még egyszer visszanéztem a korábbi ellenfeleinken, s apró bűntudat markolászta szívemet. Rikát néztem és újra lepörgött előttem a csata, és ahogy a földre küldtem. Lelkem egy darabkája azt kiabálta, hogy menjek oda hozzá és lássam el sérüléseit, de ez megengedhetetlen luxus lett volna.
- A lány biztos nem bánt volna velem kesztyűs kézzel. – ráztam meg fejemet, hogy kiűzzem belőle a gyengítő gondolatot.
Megacéloztam magamat, majd a lányok nyomába eredve csakis előre nézve megszaporáztam a lépteimet.

Az útra viszonylag hamar kiértünk és újra megindultunk Clover városa felé. Tempónk kicsit lassult, mert már egyikük sem hitte, hogy ez egy sétagalopp küldetés lesz. Óvatosan kémleltük az előttünk elterülő tájat, várva az elkerülhetetlen támadást. Ahogy ránk esteledett apró tábort vertünk, hogy ne kelljen a sötétben menetelnünk, s miután jól bevacsoráztuk, váltott műszakokban őrt álltunk, míg a többiek aludtak.

Bár többször majdnem elbóbiskoltam őrködés közben, szerencsére mindig arra járt egy kóbor madár, amelyik szárnycsapkodásával kiverte az álmot a szememből. Sajnos éreztem, hogy kezdek kikészülni. A folyamatos harc és az ezzel járó stressz kezdte megtenni a hatását. A napon való többórás sétáról nem is beszélve. Szerencsére mikor ott tartottam, hogy eldőlök mint egy liszteszsák, felváltott Sophy.
Megveregette vállamat, én pedig leheveredtem a földön lévő köpenyből eszkábált alkalmi fekvőhelyre és pár pillanat múlva már javában húztam a lóbőrt.

Másnap kipihenten ébredtem, bár néhány tagom még mindig sajgott, ahol támadóink megdolgoztak, de összeségében jól éreztem magamat. Látszólag a lányok is kipihenték magukat, így tábor bontva újra az útra léptünk, s meg sem álltunk Clover-ig. A célunk egy hatalmas villa volt a város külső területein, így a városon keresztülrobogva egyenesen a célhoz meneteltünk Sophy útmutatását követve.
- Kicsit másmilyennek képzeltem a kereskedőnegyedet. – álldogáltam a hatalmas kapuban a villát nézegetve.
Miranda-nak nem voltak ilyen irányú gondolatai és a bejárathoz lépve megzörgette a hatalmas kopogtatót.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 11, 2010 12:38 pm

Miután megnyertük a csatát boldogan felkiáltottam, vagyis csak felkiáltottam volna, de megint egy "baleset" történt a csomaggal. A pecsét fertörött, és én ezt nem nagyon szívleltem.
-Mi a gond Miranda? -Kérdezte Firmus.
-Megsérült a doboz! Most mi lesz?- Mutattam felé. Ő közelebb lépett és elkezdte bámulni. Átadtam Firmusnak a csomagot, aki nagy mosollyal meg is kukkolta mi van benne. Egy szép kőtábla volt benn, ami nekem valami múzeumi alanynak tűnt. Engem inkább a csomag érdekelt. Nagyon megtetszett az, ahogyan ki volt párnázva. De gondolom, úgy sem tarthatjuk meg, mert Sophy túl, "olyan". Egy pillantást a legyőzött kisseregre vetettem, de nem érdemelték meg, hogy segítsünk nekik, hisz a szoknyám elszakadt. Ez pedig súlyos bűn. Sophy-val tovább is indultunk, majd pár másodpercel később Firmus is utánnunk futott.
-Nah..megint sétálunk..-Húztam meg a szám szélét a sétálásra. Pár órával később leesteledett. A testem már szinte magától ment a semmibe. Egyszercsak elestem. Nem bírtam tovább menni, és ahogy láttam Firmus se. Pihenőt fújtunk, és megegyeztünk, hogy holnap reggel tovább indulunk. Én keltem fel először. Míg a többiek aludtak, addig megvartam a szoknyámat. Bizony. A szoknyám alatt mindig van egy tű, és egypár fajta cérna. Mikor befejeztem a varródásdit, felébresztettem a többieket, és lassan tovább indultunk. Mikor megérkeztünk a városba nagyon megkönnyebbültem.
-Végre, itt a cél! Remélem kapunk legalább 20.000 gyémántot..ha nem kapunk semmit, akkor morcos leszek! -Mormogtam a többieknek. Erre a mondatra Sophy, és Firmus felnevetett. Pár háznyira meg is találtuk a küldetés feladó házát. Mielőtt beléptünk, a társaim felé fordultam.
-Sajnálom, hogy keveset tudtam segíteni, és szinte csak akadék voltam! -Utaltam Lyra eltörött hárfájára, és a hangmágiámra, amiből Sophy is kapott. Miután bocsánatott kértem, nagy erővel megráztam a kopogtatót, és vártam mi lesz.
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Dec. 25, 2010 11:05 pm

Pictor távozását követően, a Miranda kezében heverő csomagocskára terelődött a figyelem. A lány kissé zavartan forgatta azt, s meglehetősen értetlenül pislogott rá, majd Firmus kérdésére annyit felelt, hogy megsérült a doboz. Odakaptam tekintetemet, fejemben pedig rengeteg kérdőjelcikázott, míg oda nem mentem, közelebbről szemügyre venni helyzetünket. A csomag pecsétje még csak véletlenül sem úgy sérült meg, hogy vissza lehessen ragasztani…, ha meg Pictor nem lép le olyan hamar, még vissza is festhettük volna, azonban ez már teljességgel mindegy, fáradt vagyok. Nem csekély varázserőt használt el nekem Pictor ezalatt a csata alatt. Firmus kíváncsi természete előbújt, s megkérdezte, meglessük-e, s minthogy az én fantáziámat is mozgatta a csomag tartalma, rábólintottam. Az igényes csomagolásban a már az „ellenség” által említett kötábla rejtezett. Azon rengeteg ismeretlen rúna foglalta a helyet, legalábbis annak tűntek, de úgy egyébként nem ismertem őket. Mirandára és Firmusra felváltva tekintgettem értetlenül, hátha valamelyikőjük tud adni egy csepp magyarázatot, esetleg egy támpontot, azonban ez a gondolat nem állt helyet: egyikük sem ismerte a rúnákat, vagy hogy miért vannak ezen a táblán, illetve, hogy miért is kellene ezt nekünk leszállítani.
- Tényleg, a leszállítás. Az a…. Ferdinand nevű fickó.. azt mondta: - férfiasan elmélyítettem hangomat, már amennyire sikerült-, Természetesen amennyiben a pecsét megsérül, vagy elveszítik a küldeményt, nem jár fizetség. – Majd vissza rendes hangszínembe- Nos, ezután – ujjammal a csomagolásra mutatok, melyből még ráadásul ki is vettük tartalmát-, nem valami sokat kaphatunk. – húztam számat.
- Akkor mi legyen? Adjuk el a piacon, vagy kérdezzük meg az eszméletlen srácokat, hogy mi is ez valójában? – Kérdezte Firm, amire csak egy kis gondolkodást, elmefuttatást követően tudtam válaszolni.
- Vagy le is szállíthatjuk a megbízónknak. Hmm … - hümmögtem kissé, még gondolkodtam, mit is lehetne még tenni eme helyzetben.
- De hát buktuk a jutalmat, s ha neadjisten tényleg valami sötét dologról van szó, nem biztos, hogy örülnek majd neki, hogy megtudtuk a titkukat. – Visszakozott Firmus.
- Én azt mondom, folytassuk az utat. Vagy netalán nyuszi vagy? – vigyorogtam, s a további magyarázatokat elvetve, kérdő tekintettel vitattam a fiú arcát.
- Ilyen érvekkel nem vitatkozhatok hölgyem. – Nevetett fel, én pedig láttam rajta, hogy ő is ugyanannyira okos, ha nem okosabb, mint én, s érti a helyzetet (nagyjából).
Ezt követően pedig, a távozás mezejére léptünk. Ellenfeleinket, bár nem züllött hozzá túlságosan a fogam, de ott hagytuk, semmi ellátás, vagy gyógykezelés nélkül. Láttam, hogy a többieknek is megerőltető volt a gondolat, hogy egy kicsit segítsünk szegény párákon, ha már így ráharaptak a csalira, de egyikünk sem merte szóvá tenni, hogy maradjunk. Többször is megremegett ajkam, talán minden egyes lépésnél, még kezemet is Miranda után nyújtottam, ám mielőtt elértem volna, lemondtam róla. Mágusok, s ne azért, mert nem tudják, mivel jár ez a munka, tudták ők, már abban a percben, hogy elkezdték tanulni a mágiájuk első sorait. Éppen ezért pedig, vállalják! Ha nem mi lennénk, hanem mások, azok talán még a „kegyelemdöfést” is megadták volna, így is örülhetnek, mert hála égnek, azért nem voltunk annyira barbárok – legalábbis szerintem-, hogy halálos sebet ejtsünk bármelyik Lamiáson is.
Mint észrevettem, Firmus is ezen gondolatok miatt maradt le, s fordult néha-néha hátra. Fanyarú képét is észrevettem, azonban addigra már eldöntöttem, megkomolyodok, határozott leszek, és nem fordulok vissza, senki miatt.
Az erdő szélét elhagyva, az úton vonultunk tovább, egyenesen Clover felé, melyet a táblák is igazoltak. Egyik nyíl erre, másik arra mutatott, követve az út girbegurba alakját, fel a hegyre, le a hegyről, sínek mellett, erdő szélén. Lassú tempóban baktattunk, célt nem tévesztve. Fáradt voltam, de próbáltam a legfiatalabbhoz híven tartani a lépést velük, mert hát igen, úgy tűnt én vagyok a legfiatalabb is. Ennek ellenére, vagy pont ezért, nem akartam annyira vezető egyéniség lenni, vagy talán csak ezt az érzetet kelti bennem, ha meghallgatnak, nem tudom.
Besötétedett, odafönn pedig a majdnem teli hold fénye ragyogott. Közös megegyezés alapján, kicsivel beljebb lógva az erdőbe, mert nem akartunk szó szerint útban lenni ellenfeleinknek. Sátrat vertünk, vagyis vert Mira és Firmus, én pedig elszaladtam tűzifáért. Na jó…, nem szaladtam, éppen csak táborunktól néhány lépésre távolodtam el, s száraz gallyakat ragadtam meg. Visszalépdeltem; ekkorra már a többiek mindent előkészítettek, a kajákat is, s csak a tűz hiányzott. Firmus a kovakövekkel próbált tüzet csiholni, de a fáradtságtól, meg persze végtagjainak fájdalmától nem volt hozzá elég ereje. Ekkor Mira kikapta kezéből azokat, s erőteljesen – talán utolsó csepp erejével -, egymásnak ütötte a kettőt, a szikra, ami pedig közben keletkezett, lángra lobbantotta a fatornyot.
Hamarosan jóllakottan feküdtünk, míg egyikőnk őrt állt. Miranda kezdte, mert ő még úgy ahogy bírta tartani magát, de Firmus alig egy órával később váltotta, a lány pedig szinte azonnal elaludt. Az alatt a néhány óra alatt, amit szundikáltam, egészen kipihentem magam vagyis én annak éreztem magam. Észrevettem az akkor még mindig őrséget álló fiút, majdnem eldőlt. Megböködtem, hogy itt a váltás, ő pedig szélesre húzott mosollyal ment a rögtönzött ágyba szunyálni.
Bámultam a csillagokat, volt időm gondolkozni. Nem sokkal éjfél után, a tábortüzet, ami alig-alig pislákolt már, földdel szórtam be, elaltatva azt, s a csapathoz bújva újból elbóbiskoltam.

Reggel, csicsergő madarak, felettünk kavargó szél, Miranda ujjacskái a vállamon… várjunk csak…, Miranda ujjai? Tényleg reggel van már…
Hatalmas ásítással üdvözöltem a csapat másik két tagját, majd nyújtóztam egy hatalmasat.
- De jól aludtam. – Jelentettem ki vidáman, míg hajamat felfogtam, aztán besegítettem a pakolásban.
- Megvarrtad a szoknyád? – Pillantottam Miranda teljesen ép ruhadarabjára, ő pedig büszkén bólintott. – Ügyes vagy. – Mosolyogtam rá.
Az összeszedelőzködést követően újból útnak indultunk, ám ezúttal, a célpont közelsége végett, már nem kellett megállnunk, s nem is esteledett be. Alig pár óra séta, s már a megjelölt ház kapuja előtt álltunk. Nem is tudom miért, de valahogy egész jól lehetett navigálni ebben a városban. Talán mert kevés a ház? Megeshet. A lényeg azonban az, hogy félretéve egyébként GPShez cseppet sem méltó iránymutatásomat, vezettem a csöpp csapatot.
- Végre, itt a cél! Remélem kapunk legalább 20.000 gyémántot… ha nem kapunk semmit, akkor morcos leszek! – Jelentette ki kissé poénosan Mira-chan, amin akarva, akaratlanul is elmosolyodtam.
- Kicsit másmilyennek képzeltem a kereskedőnegyedet. – bámult felfelé a hatalmas kapu felett átszűrődő villa látványára Firmus.
- Gazdag kereskedő. – Húztam számat, aztán Mirandára figyeltem.
- Sajnálom, hogy keveset tudtam segíteni, és szinte csak akadék voltam! – Mondhattam volna, hogy nem volt az, ám mivel az előbbi bocsánatkérésnek hála, biztos megnyugodott a lelke, nem kívántam tovább bolygatni, csak néztem, mi fog a kopogtatást követően történni…


Vissza az elejére Go down
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 35

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimePént. Dec. 31, 2010 12:17 pm

Az ajtót egy lakáj nyitja ki (hasonlít Samhelm úrhoz Kunugiból), és miután elmondjátok, hogy mi járatban vagytok, behív titeket, ő maga pedig elsiet.
Belépve az ajtón egy elegáns hallban találjátok magatokat, egyértelmű, hogy egy gazdag ember lakásába kerültetek. A szemközti lépcső tetejéről egy férfi sétál le, öltözéke alapján ő a ház ura, azaz Remo Fabio, a megbízótok.
- Áh, a mágusok - mosolyog le rátok szélesen egy sztereotipikus kereskedő (értsd: kövér, kedélyes, finom ravasz csillogás a szemekben, bő, aranyozott ruhák). Boldogan átveszi a csomagot, és odaszól az időközben visszatért lakájnak:
- Johannes, fizesd ki őket. Hölgyeim... uram... öröm volt önökkel üzletelni.
A lakáj belső zsebéből a várakozásokkal ellentétben nem egy jól megtömött pénzeszacskót húz elő, hanem egy revolvert. A megfeszülő nyílpuskák recsegő hangja és a kovaköves puskák csövén lecsusszanó lövedék zöreje adja tudtotokra, hogy az erkélyen egy tucat felfegyverzett ember szegezi rátok a fegyverét.
- Hogy is szokás mondani...? "Túl sokat tudnak." Talán ha nem néztek volna bele a dobozba, most gazdagabban, de legfőbbképp élve távozhatnának. Igazán sajnálom...
Azonnal cselekednetek kell. Szerencsére amilyen gazdagon fel van szerelve a hall, könnyen fedezék mögé ugorhattok (persze valamivel el kell gyorsan terelni a fegyveresek figyelmét, különben végetek).

Fedezék mögül három mágus már jócskán előnyben van egyszerű lövészek ellen, így ki tudjátok őket iktatni, míg végül egyedül Remo marad. Postotok eddig tartson.
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 02, 2011 7:11 pm

A kopogásra hamar kinyílt az ajtó és egy majdnem ugyanolyan pingvin állt előttünk, mint Kunugi-ban.
Vagy lehet, hogy ő volt, mindegy. Az arcmemóriám sosem volt hiperszuper.
- Miben segíthetek, hölgyek-urak? – kérdezi kimérten
- Meghoztuk a csomagot Samhelm úrtól! – lépett előre Sophy, mint a csapat rangidőse, miközben én lezser könyökölésnek álcázva elnéztem a fickó háta mögötti térbe.
- Akkor, kérem kövessenek és a Gazdámhoz vezetem Önöket! – invitált be minket, udvariasan utat engedve nekünk.

Egy cicomás hallba terelt minket, majd elnézést kérve elviharzott a tulaj után.
- Nem mondom, szép kis házikó. – döbbentem le körülnézve a hatalmas térben.
Velünk szemben hatalmas lépcső vezettet az emeletre, aminek balkonjai körülölelték az egész termet. A falakon értékes festmények, a földön míves szobrok sorakoztak.
- Áh, a mágusok! – zökkentett ki a merengésből egy hang.
Egy jól megtermett, díszes öltözetű emberke sétált lefelé a lépcsőn. Mosolyogva átvette Mirától a csomagot, majd gyakorlott szemekkel nézegetni kezdte. Egy pillanatra mintha fintort vettem volna észre az arcán, de rögtön elmosta egy magabiztos mosoly.
- Johannes, fizesd ki őket. Hölgyeim... uram... öröm volt önökkel üzletelni. – intett az időzben visszatért lakájnak.
Persze vigyorogtam, mint a vadalma, amikor a pénz került szóba. Pénz helyett azonban fegyvert húzott elő a zsebéből, ami igazán meglepett.
- Csak nem fegyvert akar adni fizetség gyanánt? – ötlött fel bennem egy pillanatra az őrült gondolat, ami rögtön el is párolgott.
A revolver csak a kezdet volt, mert a karzaton felbukkant egy raklap puskás és nyílpuskás fickó, akik egyenesen a mellünkre céloztak. Látszólag, csak parancsra vártak, hogy kivégezzenek minket.
- Hogy is szokás mondani...? "Túl sokat tudnak." Talán ha nem néztek volna bele a dobozba, most gazdagabban, de legfőbbképp élve távozhatnának. Igazán sajnálom...
- Nos, ennek a fele sem tréfa! Blinding Flash! – engedtem szabadjára a fény erejét, hogy egy kis időt nyerjünk. – Fedezékbe lányok!

Én egy félpucér férfi márványszobor mögé vetettem magamat. Az egyik vaktában leadott lövész, így is leszakította a pózer szobor jobb bicepszét, s centikre kerülte el a fejemet. Szerencsére a lövészek nagyrészének kellett egy kis idő, míg kipislogták a vakítás utolsó morzsáit is. Gyorsan fölkaptam az egyik mellettem heverő vázát, majd a szemmel láthatóan pipa komornyik felé hajítottam. Pont fejen találtam, így sértett arckifejezéssel a pofáján hanyatlott a szőnyegre, miközben a pisztolya kisiklott kontroll nélküli ujjai közül.
Sophy közben megidézte Pictor-t, aminek nagyon örültem, mert a múltkori pisztoly nagyon nagy segítség volt a csapatnak, és lükék lennénk nem kihasználni egy ilyen előnyt. Át akartam kiáltani neki, de egy becsapódó golyó levitte szobor fedezékem egyik karját tőből és az azt követő golyók és nyilak is kezdtek rémisztően kopácsoló hangod adni fedezékem testén. Sündisznóként húztam össze magamat, így viszont megszűnt a rálátásom a lányokra.
- Sophy! Ha Pictor bírja még festékkel, tudna nekem dobni egy pajzsot?! – kiáltottam át végül.

Már azt hittem nem is hallották a hangomat, mikor egy acélpajzs koppant a fejemen. Elsőre azt hittem, fedezékem feje esett rám, de mire minden kitisztult, végre rájöttem, hogy az ügyes csillagszellem ajándékával van dolgom. A pajzsot magam elé tartva kilestem a szobor mögül, így sérülésveszély nélkül figyelhettem meg a támadóinkat. Nem voltak olyan sokan, mint az első pánikos pillanataimban láttam, sőt a tüzük sem volt folyamatos, mert az újratöltés elég sok idejüket igénybe vette. A pajzson kopogó golyók, tehát inkább a támadók számának köszönhetően tűnik folyamatosnak.
- Tehát a megoldás, hogy csökkentsük a támadók számát! – jöttem rá végül a megoldásra.

A pajzs a teljes felsőtestemet eltakarta, így bár féltettem kicsit lábaimat, de bátor rohamra indultam a lépcső ellen. A Remo nevű főnök már eltűnt a színről, de ez nem is igazán foglalkoztatott. Felszaladtam a lépcsőn, majd nem törődve hátammal, lerohantam a bal felé eső lövészek csoportját.
- Light Magic! – villantottam még egyet, hogy még jobban előnybe hozzam magamat, majd már el is értem az első számszeríjas fickót.
Éppen a töltéssel volt elfoglalva, így meglepetésként érte az ágyékrúgás, amivel nyitottam a „táncot”. Amíg ő lefelé roskadt, felkaptam nyílpuskáját és a már rám célzó puskás fickóra sütöttem. A rövidnyíl a mellkasába csapódott, majd hátralökve leterítette a társát is. A többiek erre már észbe kaptak, ezért újra magam elé kaptam a pajzsot. A jobbomon újratöltéssel vacakoló egyén egy kóstolót kapott a pajzs acélos ízéből, majd a bal oldali következett, aki a csizmája hegyével fogta fel a lecsapódó pajzs élét. Feje elvörösödött és lábai felé kapva úgy dőlt el, mint egy krumpliszsák. A maradék pár ember teljesen leblokkolt társaik ilyen mértékű fogyását látva, én nem tököltem, egyenesen nekik rohantam a pajzzsal, majd puszta lendületemet kihasználva letaszítottam őket egyenként a karzatról. Mire leértek, már csak pár nyögő emberkupac maradt belőlük.

A csatazaj olyan hamar ért véget, amilyen gyorsan elkezdődött. Leguggoltam, hogy kicsit kifújjam magamat, mert bár az adrenalin még mindig dübörgött bennem, de már a határon voltam. A pajzsra támaszkodva végül felálltam, így pont láttam a szintén elpárolgó bánatos arckifejezésű Leo-t, aki valószínűleg leváltotta Pictor-t.
- Tehát a lányok is rendben vannak. – nyugodtam meg, bár nem láttam őket.
Ez elhamarkodott kijelentés volt részemről, mert a következő pillanatban észrevettem Sophy-it, aki lőtt sebet kapott a karjába. Odarohantam hozzá, majd gyorsan leporoltam ruhámat és egy nagyobb darabot kitépve belőle bekötöztem a sebét. Látszólag nem volt komoly a sérülés, de nagyon aggódtam miatta, mert ez a bátor lány lehet a miatt sérült meg, hogy én önfejűen elrohantam. Megint.
- Sajnos csak ennyit tudok tenni. – mondtam neki és úgy éreztem elsírom magamat.
Elfordultam, hogy kicsit megembereljem magamat, közben végignéztem a csatatéren. Mindenki kész volt, csak egy ember nem. Már csak a főnök hiányzott. Mira erőszakosan berúgta az ajtót, ami mögött eltűnt. Bizonyára pipa lehetett az elvesztett csomag miatt és Sophy sérülése miatt. Én is csatlakoztam hozzá.

Ott találtuk meg Remo-t.
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 16, 2011 11:41 am

Hűvös, ellenszenves érzés kerített hatalmába, ahogy a kastélyra fel-felbámultam, a hangulatnak hála, hátam végig borsódzott, aztán egy kicsit összerezzentem, míg az ajtó kinyílt. Egy lakájszerű férfi bámult ránk, egész kimérten kérdezett tőlünk:
- Miben segíthetek, hölgyek-urak? – Egy picit közelebb mentem, mert eddig a csapattól pár lépéssel hátrébb lehettem.
- Meghoztuk a csomagot Samhelm úrtól. – Közlöm az úrral, majd az meghajolva kissé, karjával befelé ívelve mutatta meg az utat.
Hosszú, fényes folyosók, műkincsek mindenfele, s az út végén… hatalmas boltív jelezte a hall és a folyosó peremét, mely alatt átlépdelve egy hatalmas tágas, pompásan feldíszített szobába érkeztünk. Egy kissé túlerőltetettnek éreztem a rengeteg ingó-bingó, gyöngyös, habos-babos, fényes, csillogó és legfőképpen haszontalan tárgyat. A lakáj sürgősen távozott, de amilyen gyors volt, hamar vissza jött volna.
- Nem mondom, szép kis házikó. – Firmus ezen kijelentése mosolyt csalt az arcomra, de nem sokáig volt időnk a környezetet bámulni. A második emeletről ide kanyarodó lépcsőn kövér, vérbeli kereskedő kinézettel bíró férfi lépdelt lassan.
- Áh, a Mágusok! – S már lenn is volt, Mira előtt állt, kezeit a csomag felé nyújtotta, s minthogy a lány még kicsit megszeppenve állt, el is vette tőle. Vigyora szúrta a szememet, idegesített az a magabiztos ábrázat. Meg se kérdezi, nem e voltak útonállók, ellenfelek? Egy rendes megbízó azért aggódik a csomagjáért. Mi lett volna, ha elhagyjuk, ha mondjuk utána hanyatt-homlok menekülünk el, s soha többé nem lát minket. Akkor bezzeg ő lett volna kiakadva a történteken, e most, most olyan az arckifejezése, aki pontosan erre számított, nem aggódik, nem érez. – Johannes, fizesd ki őket. Hölgyeim… uraim… öröm volt önökkel üzletelni. – Természetes kézmozdulata az évek során biztos beidegződött már neki, ahogy intett a férfinek. Aki erre zakójának belső zsebéből egy revolvert ránt, s fog ránk. Ugyanekkor a lépcső után elterülő belső erkélyről is rengeteg löveg szegeződik ránk, íjpuskák, pisztolyok sokasága.
- Hogy is szokás mondani...? "Túl sokat tudnak." Talán ha nem néztek volna bele a dobozba, most gazdagabban, de legfőbbképp élve távozhatnának. Igazán sajnálom... – Mondta a férfi, kajla vigyorral a képén, elégedett képet vágva.
Firmus a fénymágiájának bevetésére készült, szerencsére kapcsoltam, még mielőtt kimondta volna a varázsigét, és Mirához sietve, kezeimmel eltakartam a szemét, az enyémet pedig erősen összeszorítottam.
- Fedezékbe lányok! – Kiáltotta az akció után Firmus, és nem sokkal ezután megindult a tűzzápor is.
Fentről, jobbról, balról, minden irányból érkeztek. Az erkély alatti holtterületen felállított kanapé mögé ugrottunk be Mirával.
Pictortól reménykedtem benne, nem kapok ki, amiért ilyenkor meg merem idézni, ugyanis ez egy tabu időpont lenne valójában, ám már volt rá példa, hogy mikor pont ilyenkor idéztem meg, unott pofát mutatott, mint aki csak ült és bámult maga elé, meg persze unatkozott.
Drága festőm hamar segítségemre sietett, bár ecsetét azonnal a képembe nyomta, összemaszatolva az arcomat.
- Még egy ilyen… - félbeszakította egy lövedék, ami szépen végig karcolta az arcát. Szemei szinte lángoltak, imádta bababőrét, melyből most csak csorgott ki a vér.
- Uhh… - pislákoltam értetlenül, ezt a festőt még nem ismertem. Ecseteivel gyorsan a levegőben suhintva, igazi acél falat festett, de megvolt az ára, mégpedig az, hogy rövid idő alatt, többszörösét emésztette varázserőmnek a szokottnál. Az ütegek csak úgy pattogtak lefelé a rögtönzött falról, mikor meghallottam Firmus segélykérését. Egy pajzsot kért, amit személyiségváltott festőm röpke pillanatok alatt el is készített neki. Az már rajtam múlott, hogy továbbítsam Firmusnak. Megfogtam a kör alakú acél peremét, s mint diszkoszt, áthajítottam. A bambaságot erőteljesen kólintotta fejbe, ám látszott rajta, hogy túléli.
Hajítás közben egy szemfüles lövész bemérte jobb karomat, s lőtt. A töltény baj nélkül hatolt át bőrön, izmon, húson, s mivel közel a karom széléhez talált, hamar távozott is. A fájdalomtól magamhoz szorítottam a lüktető végtagot, s hunyorogva figyeltem, ahogy ömlik a vérem. Pictor észrevette, hogy mi történt, ezért szorítókötést festett felkaromra, enyhítve a vérzést.
Mikor végre fel tudtam tápászkodni, már Firmus közelharcot vívott az ellenfelekkel sorra gyilkolta őket, míg addigra a csepp Mira is közelebb került, s egy-két Howlinggal segítette Firmet.
Érdekelt volna, hogyan szoríthatnak most a fejemhez egy pisztolyt, mert tudtommal odafigyeltem mindenre… vagy talán… áh nem. Pictor eltűnt előttem, nem tudtam hirtelen milyen eszközzel tartották vissza a varázserőmet, de mint kiderült, nem volt semmilyen eszközük, csak csupán a fegyver tulajdonosa mögé időzte magát Leo.
Oroszlánom tarkón vágta az orvtámadómat, aki összeesett ettől, majd Loki hátulról kezdett ölelgetni.
- Miértnemhívtááál????? – sírt, miközben agyonszorongatott.
- Engeeedjeeel!!!! – próbáltam kiszabadulni karjaiból, de nem sikerült.
- Sophyy~~!! – és tovább gyömöszkélt. – Láttad milyen ügyes voltaam? – kérdezte gyerekesen. – Kapok érte egy puszit? – nézett rám hatalmas szemekkel.
- Nem.
- Naaa~~~ - könyörgött.
- Nem. – Erre szomorú duzzogó kisfiúként távozott is. Félrenéztem, Firmusék mindenkit kivégeztek, egytől – egyig… Remo hulláját, és a kőtáblát nem láttam sehol. Mira valamiért ideges volt, Firmus pedig odajött hozzám. A sebet, ami már alig-alig vérzett, ruhája egy darabkájával bekötötte.
- Sajnos csak ennyit tudok tenni. – Tette hozzá, aztán követte Mirandát, ki közben berúgott egy ajtót, és előre ment. Én is követtem őket, nem sok más lehetőségem lett volna.

Talán azért nem láttam korábban Remot, mert most éppen előttünk áll…
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeKedd Jan. 18, 2011 2:48 pm

Lassan be is engedtek minket, aminek nagyon örültem. A komornyik pasas motyogott valamit, bár engem nem érdekeltek a részletek, miután betessékelt minket, egyből be is ugrottam. A szemem csak villogott-csillogott a háztól, mivel ilyen szép házat még nem láttam. Közben a megbízonk is megérkezett.
- Áh, a Mágusok! -Mondta. Én erre csak mosolyogva nyújtottam a csomagot. Erre a pillanatra már nagyon vártam, hiszen lassan már meg is kapjuk a jussunkat.
– Johannes, fizesd ki őket. Hölgyeim… uraim… öröm volt önökkel üzletelni. -Mondta. A szemeim felvillantak mikor a pénzéjért nyúlt, de az izgalom nem sokáig tartott. A pénz helyett egy revolvert húzott ki, és még amellé ide hívta pár emberét, akik szintén fegyvert szegeztek ránk.
~Ne már...ez a szép ház..~ -Gondoltam magamba, majd hirtelen Sophy a kezét rakta a szemem elé. Lassú volt a felfogásom, hiszen nem értettem mit is akart ezzel. De mikor meghallottam Firmus varázsigéjét, utánna már beugrott mi is volt a terv. Sophy-val gyorsan a kanapé mögé ugrottunk, majd el is kezdtük a védekezést. Sophy egy festőt idézett meg, akit már a mi nap megidézett.
-áááh..Picasso..vagyis Pictor..- Motyogtam magamnak, majd figyeltem a csillaglélek nagy erejét. Közben láttam Sophyn a nagy erő pocsékolást, amit a festő okozott. Kicsit aggódtam miatta, de nem tehettem semmit. Ezután pedig még egy golyót is kapott a kezébe amitől már tényleg tűzbe jöttem. Egy cigánykerék segítségével felugrottam Firmushoz, és segítettem neki a harcban.
-Howling! Howling! Howling! Howling! Howling! Howling! Howling! Howling!!! -Kiáltottam folyamatosan, majd lassan már az összes fickót a földre kényszerítettem, Firmus pedig megatta nekik a végső csapást..Közben én Sophyra néztem, akinek már közben gondját viselte Leo. Mivel már mindenkit kiírtottunk a kedves "főnök" maradt. Gyorsan elkezdtem futni az ajtó felé, és egy óriási nagy rugással kinyitottam.
-HOL VAGY TE KIS MOCSOK! IDE A PÉNZT! -Kiabáltam egy kissé betörős/rablós móddal. Nagyon ideges voltam..
Vissza az elejére Go down
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 35

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Jan. 20, 2011 4:29 pm

Remo látványosan remegve, eszelős tekintettel rángatja elő a kőtáblát a dobozból, és teljesen érthetetlen szavakat kezd el hadarni. A kőtábla felett ragyogó ibolyaszín, bonyolult mágikus pecsét villan fel, majd több irányba ragyogó sugarak vágódnak ki belőle a kereskedő kacaja közepette.
- Én irányítom! Enyém...!
Először nem teljesen tiszta, hogy mire is jó a kőtábla, de aztán látjátok, hogy amint hozzáér valamihez egy fénynyaláb az megremeg és mozogni kezd... egy-egy szőnyeg, szék, szobor, könyv felétek mozdul. Közben Remo hátrébb húzódik, és egy méretes íróasztal ágaskodik fel előtte. Hátulról közben zombiszerű mozgással néhány hulla is megérkezik. Egy néma jelre mindannyian rátok vetik magukat...
...de leszámítva, hogy nehéz szétverni őket, nem sok vízet zavarnak. Úgy tűnik, mintha inkább lefogni szeretnének titeket, mert ütéseik még a szobroknak meg a hatalmas íróasztalnak is elég gyengék. Az igazi probléma az, hogy egyre szorosabbra fogják a kört körülöttetek, és nem tudtok utat törni magatoknak. Aztán hatalmas döndülés, majd egy horpadás az íróasztalon, majd egy hatalmas reccsenés, és ketté törve hull a földre. A sorfalon támadt résen keresztül a három Lamia Scale-es mágust látjátok, élükön a Seidr mágussal, Zackkel.

Most már hatan vagytok (most, hogy egy a célotok, minden további nélkül összefognak veletek), de a zűrzavar egyre nagyobb; jóformán már nincs is olyan tárgya a szobának, ami ne mozogna Remo akarata szerint, ráadásul négy fegyveres őr is becsatlakozott a harcba, fene se tudja, hol voltak eddig. A hatalmas káoszban végül sikerül rendet vágnotok, amikor látjátok, hogy a kereskedő egy függönyt repülő szőnyegként használva kisiklik az ablakon...
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 30, 2011 3:18 pm

Követve a többieket, egy hatalmas, még ép berendezésekkel bíró szobába jutottunk, hol aztán Remo már szemben állt velünk. Mintha érezné, hogy meg fog halni… vagy legalábbis a hatóságok kezére juttatjuk majd, remegett, annyira érezhető volt, pedig mi a szoba másik felében álltunk. Szemében a gyilkolásvágy lángja pislákolt, aztán mintha előnye lenne hirtelen, száját majdnem füléig húzza. A csomagot feltépve, a benne rejtező kőtáblát rántja elő, majd minden bizonnyal a rajta álló írásjeleket mormolva a kőtábla felett egy pecsét jelenik meg. Élénk ibolyaszínben ragyog a számomra ismeretlen pecsét, aztán hatalmas fénynyalábok lövellnek ki belőle, találnak el egy-egy berendezései tárgyat.
- Mi a… ? – bámulok magam elé, mikor megmozdulni, görbülni látom hátrébb egy íróasztal lábát.
- Én irányítom! Enyém…! – kacag fel az őrült.
~ Vajon mennyi erőm maradt még? ~ kérdezem magamtól, elvégre Pictor előbbi ámokfutásának köszönhetően eléggé kimerültem, ráadásul még a jobb karom is fáj, ami azért egy gáz dolog, mert jobb kézzel szoktam kapukat nyitni. Ballal még nem is próbálkoztam.
Hirtelen fejen koppint egy könyv a gerincével, s a többieket is ostromolni kezdi pár tárgy. Mira lábára akaszkodik egy lábtörlő.
~ Mira hangmágus, még csak Aquariust se nagyon tudja beidézni ide, Lyra meg szintén hang… Firmus fénymágus… én le vagyok sérülve. ~ Mérlegeltem a helyzetet, aztán Remora tekintettem, de addigra őt már az imént görbülni látszó íróasztal rejti maga mögé.
- Baah.. – ám felvillant ekkor a villanykörte, megvilágosodtam.
- Mira! – Hátratekintett, én addigra balommal már a festő kulcsát markoltam. – Mira van annyi erőd, hogy Aquariust megidézd? – kérdeztem tőle, majd mikor kis gondolkodás után bólintott, elkiáltottam magam. – Pictor Kapuja! - nem ragyogott fel a kulcs… ~ Mi történt? ~ Néztem nagyot. Aztán fájó karomba vettem át a kulcsot, éreztem, ahogy lüktet az izom, a hús, s a vér újra áramlani kezd ki belőle. De nem törődtem vele, ha vége lesz ennek, akkor lesz időm aggódni magam miatt. – Pictor! – mostmár nagy nehezen sikerült.
- Monsieur… egy szökőkutat, ha lehet. – felfogta, bólintott, és előkapta az ecsetét. Addig volt időm körbenézni. Firmus kikapta az egyik, még eddig nem mozgó lovagi páncél kardját, és egy szőnyeget kezdett porolni azzal, ám akkor a páncélt eltalálta egy fénynyaláb, s mozgásba lendült, hogy fegyverét visszaszerezze. – Mira! – tekintettem vissza, bár ekkorra már közeledett felénk, s már elő is vette a Vízöntőt. – Pictor… ha lehet… kérnék egy tőrt. – Már nem tudom, mennyi lehet a tartalékomban, de egy tőrre elégnek kell lennie.
- Sophy.. lassan kimerülsz. – nézett pipettájára a művész úr.
- Tudom! – kaptam kezembe az új fegyvert, de félbeszakított megint valami. Mira sikolya volt. Rácsavarodott egy hatalmas csicsás aranyozott szegélyű szőnyeg, még azelőtt, hogy Aquariust megidézhette volna, a szökőkút meg… mostanra vizet spriccel magából, mert őt is életre keltette az őrült.
- Hogy az aaa…..!!!! – megindultam már remegő lábammal Miranda felé, ekkor egy szobor karja megragadta az enyémet. – he…?! - hátrarántott, de még mielőtt másik karjával is megragadhatott volna, Firmus segített ismét. Kardjával lecsapta a márványszobor vékony karját. – Köszönöm Firm… - Addigra már Miránál volt…

Kisebb körbe szorított minket a nagy tárgyhad, az egyik mozgó szekrény mögül pedig az őrült kacaj tört fel egyre hangosabban. Miranda morgolódott magában, hogy végezni akar Removal. Jobbunk felől a magasra ágaskodó íróasztalon dübbenés hallatszott, majd hatalmasat nyikordulva törött ketté. A résen keresztül megpillantottuk az egyik Lamiás fickót, azt amelyik, olyan nagyokat ugrott, rúgott… válla már be volt kötözve, nem tudom, ki láthatta el.
- Z-Zack? – néztem rá, aztán láttam mögötte a többi Lamia Scalest is. – Ti meg? – Lábaim pont ekkor adták fel a szolgálatot, és térdre rogyva tekintettem fel rájuk, értetlenül.
- Látod.. Pici lány… Lehet jobb lett volna, ha bíztok bennünk. – mondja nekem, ezzel kicsit feldühítve engem…, nem rá haragudtam, hanem magamra. Igen, hibásnak érzem magam, ha figyelmesebb lettem volna, nekik nem esik bajuk, és mi is megússzuk ezt a hercehurcát.
Egy töltény csapódik mögöttünk a falba, mi meg is ijesztett, légvonalban előttünk, a mozgó tárgyak mögött három… nem… négy fegyveres őrt pillantottunk meg, akik pont olyanok, mint a másik szobában lévők voltak, ám ezeknek kutya bajuk. Hol lehettek eddig? Erre nincs válasz.
Zack hatalmasat rúgott az előtte két lábra ágaskodó éjjeliszekrény-kutyusba, ami nyekkenve tarolta a kukát, és a mindenes ládát. Ekkor rálátásunk nyílt Remora, aki addigra már egy függönyön állt, s a széttárt ablakon suhantak ki hirtelen.


/Ha valami gond van a posttal, lécci szóljatok, illetve ha valami nem jól van >.</
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeKedd Feb. 01, 2011 8:34 pm

- Hol vagy te kis mocsok?! Ide a pénzt! – robbant be Miranda olyan szinten, hogy a szám is tátva maradt.
Sophy-val szorosan a nyomában, mi is beléptünk a fényűző szobába, ahol a reszkető „főgonosz” rejtőzött egy asztal mögött. Látszólag az őrület határán volt és kétségbeesetten próbálta előrángatni a kőtáblát. Mire mozdulhattunk volna, már koppant is a földön a dobozka, Remo pedig maga elé tartva a táblát, valami ismeretlen nyelven kezd el kántálni. A pecsétből előtörő hirtelen fény elvakított egy pillanatra. Az előtörő fénycsápok a szoba berendezéseit kezdik el tapogatni, Remo ördögi kacaja közepedte.
- Én irányítom! Enyém...! – nyeríti, miközben tekintete ide-oda jár a fénysugár érintette tárgyakon.

És ekkor észrevettem. Megmozdult az asztal! Sőt, megindult felénk! Aztán a szék is, az ágytál is, még az esernyő is.
- Mi a frász van itt? – néztem leesett állal.
A pofánvágó esernyő térített magamhoz, bár az ezzel járó repülés az egyik éhesen tátogó szekrénybe is elég figyelemfelkeltő volt. Alig landoltam a szekrény belsejében, máris rám csapódott az ajtó és vérre szomjazó vállfák kezdtek el kíméletlenül támadni. Igyekeztem lerázni magamról őket, de a szűk hely és a sötét igencsak megnehezítette a dolgomat. Végül egy kis fénymágiát bevetve sikerült fényt gyújtanom az ékszakában, ami biztos meglepetésként érte támadóimat, mert egy pillanatra leálltak a püfölésemmel.
- Várjuk csak! Mi a frásztól lepődhet meg egy vállfa? – töprengtem el fél pillanatra, de választ nem lelvén, az egyetlen helyes dologhoz folyamodtam.
Kirúgtam a szekrény ajtaját, ami recsegve engedelmeskedett akaratomnak. Persze az egyik kis mocsok vállfa utánam nyúlt, így lezser kiérkezésem, laza felborulásba fordult, ahogy begáncsolt hátulról. Egyensúlyomat vesztve eltámolyogtam egy kőtalapzatig, aztán engedve a fizika törvényeinek, nomeg a tiszteletnek, leborultam a fényes páncélruha elé.

Szerencsére a páncél nem adott életjeleket, így kardját kezéből kikapva lendületből kettévágtam egy gonoszul sípoló gumikacsát, majd a lábamat „megfojtani” igyekvő szőnyeget kezdtem el porolni. Mire szép szabályosan feldaraboltam, egy súlyos kéz nehezedett a vállamra. Először azt hittem, hogy Sophy az, de mint kiderült, ő éppen Pictor-t dolgoztatta. A tulaj maga a páncél volt, aki nyílván zokon vette, hogy elemeltem kedvenc kardját és még elismervényt sem hagytam. Elkezdte a fejemet csépelni acélkesztyűs karjával, én meg csak kongtam. Egy szerencsére arra sétáló szökőkút egy jól irányzott vízsugárral a sarokba küldte a klopfoló vashegyet, így végre fellélegezhettem. A következő fürdő engem terített be, ezzel nyilvánította ki a kút, melyik térfélhez is tartozik igazán. Rádobáltam a kicentizett szőnyeg darabkáit, így legalább elvolt egy darabig magában. Látszólag társaim sem unatkoztak, mert Mira egy szőnyeg vendégszeretetét élvezte, míg Sophy-t egy szobor inzultálta. Gyorsan lecsaptam a szobor karját, majd már futottam is Mirához, alig hallva a lány köszönetét.
- Ne mozogj Mira! – szóltam rá szabadulni vágyó társamra.
Gyorsan felszeleteltem ezt a szőnyeget is, majd büszkén feszítettem. Hát igen. Lehet, komoly karrier várna rám egy hentes üzemben.

Sajnos a népes tárgysereg végül egyre szorosabbra húzta a gyűrűt körülöttünk, így helyzetünk reménytelennek tűnt. A kard eltörött, mikor egy túlbuzgó súlyzókészletet próbáltam feldarabolna, így már csak saját két kezem és a jelen helyzetben használhatatlan mágiám maradt. A következő pillanatban fejbe talált egy éjjeliszekrény, én pedig ledőltem aludni.
Mire felébredtem újabb emberekkel bővült népes társaságunk.
- He? Hogy kerülnek ide a Scale-esek? – néztem bambán.
A hármas becsatlakozása a mi oldalunkra billentette a mérleg nyelvét, de Remo egy repülő szőnyegen, így is egérutat tudott nyerni az ablakon át.
- Hát, ha ennek vége, biztos elmegyek pár nap szabira! – dörmögtem, majd sajgó fejemet tapogatva megpróbáltam lábra állni.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzer. Feb. 16, 2011 6:47 am

- Hol vagy te kis mocsok?! Ide a pénzt! -Kiálltottam mérgesen, mivel márt tényleg tele volt a pohár. De ő nem halgatott rám. Elkezdte a csomagot feltépni, és a benne rejtező kőtáblát rántja elő, majd a rajta álló írásjeleket kezdi "motyogni" majd a kőtábla felett egy pecsét jelenik meg. Szép színben kezdett el ragyogni, és furcsa fénynyalábokat dobált a bútorokba.
- Jézusom! – Szólalok meg megijedt hangon, mikor elkezdtek mozogni a bútorok.
- Én irányítom! Enyém…! – kacag fel az őrült férfi.
Kicsit furcsán fogtam fel, a most következő életre kelt zombi tárgyakat, de nem volt sok időm gondolkodni, mivel egy lábtörlő már el is kapott. Én próbáltam leszedni, de nem sokra jutottam. Majd a gyorsan megfogtam egy vázát, és hozzávágtam, de ebből egy kicsit én is kaptam.
- Mira! – Szólított meg Sophy, miközben a festő kulcsát szorongadta. – Mira van annyi erőd, hogy Aquariust megidézd? – kérdezte tőlem, majd mikor kis gondolkodás után bólintottam, elkiáltotta magát. – Pictor Kapuja! - Nem történt semmi, amit én is furcsállottam, de nem tehettem semmit. Közben újra próbálkozott. – Pictor! – mostmár nagy nehezen sikerült neki.
- Monsieur… egy szökőkutat, ha lehet. – Nem értettem mit akart a szökőkúttal, de végül leesett, hogy Aquariust akarja megidézni. – Mira! – Kiálltott felém, és ekkor már elővettem a kulcsot, és futottam felé. De nem sokáig jutottam, mivel ismét egy szőnyeg támadott meg. De aztán Firmus megmentett, amit egy biccentéssel megköszöntem.

Aztán pár perccel később a Lamia Scalesek jelentek meg, aminek felettébb örültem. De sajnos a férfi, könyedén megszökött egy szőnyegen repülve.

//Bocsi a rövidségért, ennyi tellett tőlem, most is alig tudtam ide jutni! ^^" BOCSI ,hogy várni kellett rám!//
Vissza az elejére Go down
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 35

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzer. Feb. 16, 2011 11:52 am

Remo diadalittasan kacagva rázza felétek a kőtáblát, amikor egyszer csak rémült kiáltás és egy hatalmas puffanás hallatszik. Kinézve az ablakon látjátok, hogy a kereskedő a földön hever, teljes kábultságban. Mire leszaladtok hozzá, már éppen feltápászkodik, és rögtön ismét rázni kezdi a táblát, de ezúttal idegességében.
- Máris elromlott ez a vacak...? Működj már, gyerünk!
Végül dühödt sikollyal a ház oldalához vágja a táblát. Vakító fény csap fel, majd hatalmas recsegés-ropogás hallatszik. Először nem tudjátok beazonosítani a forrását, de aztán észreveszitek, hogy az egész villa elkezdett mocorogni... Talán csak képzelődtök, de az ablakok mintha igen morcosan merednének rátok.

Mozdulni ugyan nem mozdul, de mindent elkövet, hogy a hátatokra fektessen titeket - cserepekkel dobálózik, egy-egy falat rátok dönt, bútorokat köpköd felétek... Esélyetek sincs harcolni ellene, úgyhogy valahogy meg kell szöknötök a kertből. Postotok addig tartson, hogy kiértek az utcára, biztos távolságba a dühöngő háztól. Ha akarjátok, a Lamia Scaleseket is beleírhatjátok a postokba.
Vissza az elejére Go down
Firmus Kakte
Elemi mágus
Elemi mágus
Firmus Kakte


Hozzászólások száma : 249
Aye! Pont : 31
Join date : 2010. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Mindig két lépéssel Bob Mester előtt

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 6
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzer. Feb. 23, 2011 3:58 pm

A disznónak még volt pofája kajánul visszavigyorogni a repülő szőnyegéről, miközben mi nyakig álltunk a roncsteleppé vált szobában.
- Látjátok? Így jár mindenki, aki velem keeeeee! – hahotázott, de a feje hirtelen eltűnt a párkány alatt.
- Biztos sietős a dolga. – gondoltam, majd társaimmal együtt az ablakhoz léptem.
A vígan szárnyaló Remo helyett azonban csak egy krátert láttunk a földön, benne pedig a még mindig a táblát markoló mozdulatlan „megbízót”.
- Most kapjuk el, amíg még fetreng! – kiabált valamelyik Scale-es srác, nem tudom a nevét, mikor Remo egyik karja megmozdult.
Egy emberként rohanunk kifelé, majd lefelé a lépcsőn, miközben igyekszünk elkerülni a földön fetrengő, még mindig eszméletlen embereket. Dean-nek nem sikerül, ezért nagyot taknyol az egyikben. Nem röhögjük ki, legalábbis nem ott. Zack feltépi a hatalmas bejárati ajtót, és már kint is vagyunk a már mélán üldögélő Remo-val szemben.
- Máris elromlott ez a vacak...? Működj már, gyerünk! – noszogatja a táblát.
Végül csak eljut a tudatáig, hogy már öten vesszük körül. Szemeiben kétségbeesés villan fel, majd dühvel vegyes rémülettel hozzávágja a villa fehérre mázolt falához a táblát. A már ismert felvillanás a válasz a becsapódásra, ami elnémít mindenkit.
Feszülten figyeljük a veszélyes életadót, melynek fénye olyan sebesen hallt el, mint ahogy megjelent. A tábla a kemény betonalapra esik. Látszólag semmi sem történik, de egyre furcsább neszek szálingóznak a ház felől.
- Biztos valamelyik dinka nyitva hagyott pár ablakot, ezért van akkora huzat! – okoskodtam magamban.
- Mi a fene történt? Korog a ház padlózata! – botorkált elő Dean, de majdnem agyonütötte a bevágódó kétszárnyú ajtó.
A ház elkezdett mozogni, az ablakok dühösen hunyorítottak ránk és elkezdődött a pokol. Repülnek a nyakunkba a cserepek és egy kanapé is épphogy elkerüli kis csoportunkat. Hiába igyekszünk fedezékbe húzódni, a töméntelen cucc közül egy-kettő mindenképpen betalál. Engem egy cserepes virág talált végül fejbe, beborítva a nyakamat virágfölddel. Amíg ezt próbálom levakarni magamról, már jön is a többi áldás. Mikor egy súlyzó esik a lábunk elé, végül megszületik a döntés.
- Azt mondom, irány az utca! – veszi át a vezetést Sophy, mi pedig bölcsen bólogatva követjük.
Nagyokat lihegve érünk ki a békés macskaköves utcára. Egyedül Rika késlekedik, aki Remo-t maga után húzva csatlakozik kis csoportunkhoz.
- Remek. Virág nő a fejemen, ráadásul még ez a disznó is megússza „karcolás” nélkül!
Vissza az elejére Go down
Sophie Black
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus
Sophie Black


Hozzászólások száma : 336
Aye! Pont : 12
Join date : 2010. Jul. 01.
Age : 29
Tartózkodási hely : a csillagok közt :P

Karakter információ
Céh: Blackened Tears
Szint: 4
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeSzer. Feb. 23, 2011 10:25 pm

Mind odarohantunk az ablakhoz, amint a bútorzatok, kiegészítők engedték azt, s a diadaltól részegesen szálló, illetve röhögő Remot figyeltük.
- JEEZ… - morgolódok kicsit. – Elegem van… odamegyek… - másztam volna már kifelé az ablakpárkányra, de a többiek visszarángattak, meg már alig maradt varázserőm, kétlem, hogy ha onnan elrugaszkodnék, lenne bármilyen mód is arra, hogy épségben landoljak. Éppen ezért engedtem a visszahúzó erőnek, és a szobában maradtam; onnan bámultam kifelé a röhögő Remot, aki egyszer csak megszólalt.
- Látjátok? Így jár mindenki, aki velem keeeeee…! – És alámerült a párkány alatt…, még jó hogy a földszinti szobák egyikében vagyunk, de mivel a talapzat alapból sokat emel, nem keveset zuhanhatott a drága, nekem legnagyobb örömömre, még talán össze is törte magát.
Kihajoltunk az ablakon, és odalenn a földben egy lyukból a kőtáblát rázó kéz tűnt fel csak.
- Most kapjuk el, amíg még fetreng! – Kiáltotta Zack, és az egész banda át minden mozgón, és hullaként fetrengőn indult meg a nappaliba előbb, aztán onnan a hosszú folyosón át, egyenesen ki a főbejáraton. Dean egyszer elesett, így ő volt az utolsó, aki elhagyta a házat is, ezért egész könnyen tudott beszámolni arról, amit jobb lett volna nem hallani… mégpedig hogy korog a ház padlózata. Nem tudom, hol van az építmény gyomra, de régen kaphatott már enni, és igen éhes lehet. *ekkor talált fejbe egy kisláda, ami minden bizonnyal ékszerekkel volt tele*
- Áúúúú >.< - fogtam a kobakomat, majd a nem messze földet érő ketyerét visszahajítottam a háznak. Az az ablak, amelyiken át kijött, pont előtte csukódott be, így azt sikeresen betörtem a dobással. Erre a ház dühödten ránk mordult, persze a többiek inkább Removal törődtek… de engem… engem jobban lekötött, hogy a ház fara cseppet megemelkedett… és egy rémes zongoramű hallatszik éppen közeledni. Ezután valami erőteljesen a felénk magasodó erkélynek csapódik, ahogy a körvonalait kiveszem, pontosan az a bugyuta zongora az, aztán a korlátról óvatosan, mint valami úszó bajnok vetődne a vízbe, ő is elrugaszkodik, majd tőlem egy fél méterre, ha landol.
- Ez… ez a ház már nem viccel! Meg akar ölni… O.O – kerekednek el a szemeim, érzem, hogy Mira is észhez tért, hogy észrevette az építményt, ugyanis a ruhámat cibálja óvatosan.
Ekkor egy cserépsortűz csapódik be pontosan az orrunk előtt, egy kiskutya vizes tála meg fejbe kap, azt követi a víz is, amit azért már elkerültem.
- Anyucianyucianyuciiiiííííí – visítozok, de ekkor mindannyiónk előtt landolt egy súlyzó – Oké… Azt mondom, irány az utca! – Megelégeltem, hogy ez a valami éppen az életünkre tör, és mi alig tudunk ellene tenni valamit is, persze hisz én kifogytam a naftából már… A Lamiások meg… van, akit fejen talált már a ház, van aki még él, de már csak ide-oda ugrál… Firm is kikészül lassan, meg már Mira is.
Mindenki a nyakába kapja a lábát, és uccu neki, futás, át a kis erdős stányszerűségen, ki a macskaköves útra… A ház még búcsúképp utánunk hajított egy WC-papír gurigát, ami persze csak a Rika által kifelé hurcolt Remot találta fejbe már.
- Látja… több cseléddel kellett volna takaríttatni… most elég morgós. Legalább a pénztárcáját magával hozta, Uram? – Kérdeztem kicsit csipkelődve, míg a térdemre rogytam, és lihegtem akár a többiek.
Vissza az elejére Go down
Miranda Skyfire
Csillaglelkű mágus
Csillaglelkű mágus



Hozzászólások száma : 122
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Sep. 12.
Age : 27

Karakter információ
Céh: Blue Pegasus
Szint: 2
Jellem:

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Feb. 24, 2011 6:06 pm

Mind odarohantunk az ablakhoz, amint a bútorok, és egyéb cuccok engedik.
- Mikor lesz ennek már vége?-Kiálltottam idegesen, de a hülye idegbeteg megbízonk ismét bénázott.
- Látjátok? Így jár mindenki, aki velem keeeeee…! – Fejezte volna be a mondtatát, de lezuhant a párkányról. Szerencse, hogy nem a Hakoba hegyen vagyunk, mert zuhant volna pár métert.
- Most kapjuk el, amíg még fetreng! – Kiáltotta Zack, majd mindeki egyszerre kifzutott a főbejáraton, és elkezdtük keresni a férfit. De nem sokat tudtunk pihenni, mivel a ház ismét támadásba lendült.
-Sophy, Firmus, ha ezt túl éljük, ígérjétek meg, hogy kinyirjuk a pasast!!!!! -Ordítottam feléjük, majd szedtem a lábamat a bútorok elől. Egy WC, egy zongora, egy kutyástál. Minden ami volt, és ami van életre kelt. Nem tudtam merre fussak, de ekkor Sophy kiadta a parancsot.
-Oké… Azt mondom, irány az utca! -Mondta ki a végszót, majd teljes erőnkből elkesztünk futni és próbáltunk minnél távolabb kerülni a háztól. Mikor már elértük a kellő távolságot, kifeküdtem.
-N..n...nee...neemm ..nem bírom... -Nyögtem ki, de amint láttam a társaim, és a Lamia Scalesek is már alig áltak a lábukon.
- Látja… több cseléddel kellett volna takaríttatni… most elég morgós. Legalább a pénztárcáját magával hozta, Uram? – Kérdezte Sophy kicsit csipkelődve, amit én is helyeseltem.
-Esküszöm, ha nem ad legalább 40.000-ret, akkor tökön rúgom..-Nyögtem ki az utolsó hozzászólásomat.
Vissza az elejére Go down
Elfman
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Elfman


Hozzászólások száma : 315
Aye! Pont : 1
Join date : 2010. Sep. 20.
Age : 35

Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitimePént. Feb. 25, 2011 9:40 am

Az utcáról nézitek, ahogy a ház dühöng, dobálózik, de szerencsére pár perc múlva lassacskán lecsillapodik, majd teljesen mozdulatlan marad. Remo teljesen megtörten, remegve ül a földön, ahova Rika letette... a fejére csavarodott WC-papír azért sokat ront a drámai hangulaton.
- Remélem én is, hogy hoztad a tárcádat, öreg, mert épp az előbb törted össze a munkánkat! - hajol le Zack fenyegetőleg a kereskedőhöz.
Remo szomorú szemekkel felnéz rá.
- Megmentettétek az életemet... hogyan fizethetném meg valaha is a tartozásomat?
- Mondjuk pénzzel.
- Nincs.
Néhány rúgás után csak kiállít egy csekket, majd még néhány után belenyúl az öltönyzsebébe, és egy masszív pénzköteget húz elő. Zack idegesen kikapja a kezéből, gyorsan átszámolja, majd némi vonakodás után egyenlően elosztja hatotok közt.
- A táblába egy régi Elveszett Mágia volt zárva, azt kellett volna visszaszereznünk... sajnos így már nem tudjuk befejezni a megbízásunkat - magyarázza Rika.
- Hát, ez is több mint a semmi - rántja meg a vállát Dean.
Rövid csevegés után végül elbúcsúzik a Lamia Scale-es csapat, és lassan ideje nektek is utatokra indulnotok.


Jutalmatok a következő:

Firmus: 290 VE
Sophy: 290 VE
Miranda: 270 VE

Ezen kívül a szétosztott pénz fejenként: 55.000 gyémánt.


Nos, köszönöm a játékot! Tetszettek összességében a postjaitok, ráadásul többnyire össze is beszéltetek, ez mindenféleképp plusz. Mirandának tudnám még tanácsolni, hogy részletezze ki egy kicsit jobban a történéseket, mert a rövid postokban kissé elvesznek az érdekes részletek (persze megértem, hogy nincs mindig idő erre).
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)   Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter) - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Magánküldetés: Kényes csomag (Miranda Skyfire, Firmus Kakte, Sophy Walter)
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Magánküldetés: Sötét vizeken (Miranda Skyfire, Dead Shadorick, Wakana Yuri)
» Én vagyok ő, te vagy én, ő pedig te! ( Magánküldetés - Firmus Kakte, Noah Senshi, Bob Kingston Ash Valentine)
» Sophy Walter
» Miranda Skyfire
» Miranda Skyfire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Kunugi-
Ugrás: