KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Uetto Shasu

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Uetto Shasu
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Uetto Shasu


Hozzászólások száma : 22
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Dec. 07.

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Uetto Shasu Empty
TémanyitásTárgy: Uetto Shasu   Uetto Shasu Icon_minitimeCsüt. Jan. 06, 2011 12:52 pm

Akár a tengerre emlékeztem, még a túlsó kontinens partján, a vizek sziklás acélkékjében, az örökké partfalakat ostromló viharos csapongásban, akár Fiore partjaira, az ékkőként kéklő óceán partjain, akár a végtelen és mély feketébe hajló nyílt vizekre, vagy a sebes sodrású folyókra, az átláthatatlanul iszamos medrekre, mindenhol otthon éreztem magam, mintha csak a vízbe születtem volna, mintha a testemnek hiányzó részei lennének, vagy én születtem volna rossz testbe, ami unos-untalan a halál közelébe ringatott, alattomosan, szendén, csendesen, s azt is annak köszönhetem, hogy itt vagyok még és élek, hogy ugyanígy születésemtől fogva mintha valami a lábaim és karjaim alá nyúlnának, amikor úszom. Úgy érzem, a víz, ami másokból ügyetlen, nehézkes súlyt varázsol, az én testemet elfogadja, és segíti. Mintha egy napon visszavárná mindazt, amit adott, mintha azt mondaná, vegyek, éljek benne, hogy aztán valamikor elkezdje visszavenni, én pedig soha sem akartam ellenállni a visszafizetésnek. Soha sem féltem a víz egyetlen halálnemétől sem, de soha sem nyelt el a kékség, még nem akarta, hogy álmomban csendesen merüljek el, nem akart kimerült valómban lehúzni, nem jött elém egyetlen vadász sem.

Mára már nem gondolkodom mindezen. Kamaszként, kölyökként sokszor kérdeztem meg, vajon mit akarhat, kerestem mg minden titkos zugot, hátha valami titkot rejtenek, de mindig volt egy olyan érzésem, hogy elmegy mellettem mindaz, amit keresek. Egy áttetsző szem pillant vissza rám a sötétből, amire vissza már nem nézhetek, amit én magam meg nem láthatok, viszont ami folyton valamit hív bennem-belőlem. Hagytam hát. Minden nappal egyre tovább és tovább merészkedtem, és hagytam magamat, a gondolkodó, erős, mágiával és öntudattal teli levő lelket is aludni. Nem csak a testet, nem csak a szemeimet hagytam el, hanem a kimerültségtől zsibbadó haltestet is. Kiengedtem kezeim közül a koncentrációt, elengedtem a mágiát, és vagy a félrenyelt víztől köhögve, vagy néhol egyszerűen csak a partra vetődve ért véget a látomásom. Azonban ez a sorozat egyre enyhülni, egyre ritkulni látszott. A kísérletezésből kivetődött az akarat, a cél, és csupán néha kerültem abba az állapotba, ahol tudtam, hogy újra hamarosan felébredek. De nem ébredtem fel. Valami megváltozott, és nem keltem fel többé, csupán kinyitottam a szemeimet újra, de a nap, vagy a hold nem úgy állt, ahogyan elmerülésemkor, vagy arra riadtam, hogy halként csapkodtam, miután a partra vetődtem...


Liminal Slumber (Érzékek közti álom)

A Liminal Slumber eléréséhez esszenciális a mágus és a hasonult állatfajok közti erős összekötődés megléte, tehát csak olyanok lehetnek képesek ezt elérni, akik képesek azonosulni az állattal és annak élőhelyével, környezetével is. Ezt a kötődést kialakítani nagyon hosszú időbe telik, és teljes szellemet kíván, nem osztható meg, így az alakváltó aki egyáltalán eléri ezt a szintet is csak egy élettér állataiban képes elmerülni (égi/szárazföldi/vízi).

A képesség az állati alakváltás egy olyan szintje, ahol a mágus az alakváltás testi jellegén túl lelki változást is előidéz: az állatalak nem csupán állati formává válik, hanem a hasonult állat ösztönös viselkedése is az előtérbe húzódik, míg a mágus lelke meditatív állapotba kerül. A használó adottságai és fogékonysága miatt a képesség a maga tempójában mélyül el a mágusban.

Liminal Slumber: Sleep (Érzékek közti álom: Alvás)
A képesség használatakor az állatalakban levő mágus lelke meditatív-öntudatlan állapotba kerül, az állat pedig a saját nyugalmi állapotának megfelelő ösztönös viselkedést produkálja. Amint bármi kiringatja a nyugalmi állapotból a pszeudó-ösztönt, az álomnak vége szakad.
Pozitívumok: ebben az állapotban az állati forma fenntartása már nem követel energiát, és a varázslót nem lehet érzékelni az állatban.
Negatívumok: az alvás felszínes, könnyen megszakad és csekély mértékű pihentséget okoz, azaz a nap nagy részét ebben az állapotban kell tölteni, ha a mágus így akarja kipihenni magát.

Liminal Slumber: Limen (Érzékek közti álom: Érzékhatár)
A képesség egy fejlettebb formája az álomnak, és egy újabb állapotot is jelent egyszerre:
A meditáció az álommal szemben aktív, tehát a mágus lelke nem vonul vissza teljesen. Ezen állapot egyetlen pozitívuma az, hogy a mágus megtartja az álom pozitívumait úgy, hogy öntudatánál van, míg a negatívuma az, hogy jelentősen vissza van fogva, mintha egy mákonyszer hatása alatt lenne, ami lelassítja és visszafogja agyi képességeit, és a külvilágot csak távoli képzetként érzékeli.
Az álom esetén a változások: az álom nem szakad meg könnyen, de az állat védelmi ösztönei megnőnek és az alvás jóval pihentetőbb. A mágus körülbelül fél nap alatt piheni ki magát teljesen ebben az állapotban.

Liminal Slumber: Symbiosis (Érzékek közti álom: Szimbiózis)
A szimbiózis mind a meditáció, mind az álom képességét felerősíti:
A meditáció negatívumai eltűnnek, mindössze annyi marad meg, hogy a külvilág érzékelése még mindig érezhetően nem saját szemszögből, hanem közvetítetten történik, pozitívumaihoz pedig hozzáadódik a pszeudo-ösztönlényre való hatás. Az állatot irányító ösztön alapvető érzékek és információk párosításával befolyásolhatóvá válik.
Az álom még hatékonyabbá válik: hat-nyolc óra alvás ebben a formában elég a teljes pihenéshez, és az álom éberré válik, tehát az állat legaktívabb érzékelő szerve folyamatosan közvetítődik mind a pszeudo-ösztönhöz, mind a mágus tudatához, és mindkettő megszakíthatja az álmot.
Vissza az elejére Go down
Natsu Dragneel
Admin
Admin
Natsu Dragneel


Hozzászólások száma : 1746
Aye! Pont : 199
Join date : 2009. Oct. 06.
Age : 32

Karakter információ
Céh:
Szint:
Jellem:

Uetto Shasu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Uetto Shasu   Uetto Shasu Icon_minitimeKedd Jan. 18, 2011 6:04 pm

Bocsánat a késésért, de elvoltam havazva és hétvégén pedig még le is szívtak agyilag, de ami késik nem múlik. Mát itt is vannak vásárolható állapotban. Csak a tisztázás kedvéért először az alapot a Liminal Slumber-t kell megvásárolnod onnantól kedve pedig amilyen sorrendben óhajtod őket.

Név: Liminal Slumber / Érzékek közti álom /
Szint: 2
Ár: 180.000 Gyémánt
Leírás: A Liminal Slumber eléréséhez esszenciális a mágus és a hasonult állatfajok közti erős összekötődés megléte, tehát csak olyanok lehetnek képesek ezt elérni, akik képesek azonosulni az állattal és annak élőhelyével, környezetével is. Ezt a kötődést kialakítani nagyon hosszú időbe telik, és teljes szellemet kíván, nem osztható meg, így az alakváltó aki egyáltalán eléri ezt a szintet is csak egy élettér állataiban képes elmerülni (égi/szárazföldi/vízi).
A képesség az állati alakváltás egy olyan szintje, ahol a mágus az alakváltás testi jellegén túl lelki változást is előidéz: az állatalak nem csupán állati formává válik, hanem a hasonult állat ösztönös viselkedése is az előtérbe húzódik, míg a mágus lelke meditatív állapotba kerül. A használó adottságai és fogékonysága miatt a képesség a maga tempójában mélyül el a mágusban.


  • Név: Sleep / Alvás /
    Szint: 1
    Ár: 60.000 Gyémánt
    Leírás: A képesség használatakor az állatalakban levő mágus lelke meditatív-öntudatlan állapotba kerül, az állat pedig a saját nyugalmi állapotának megfelelő ösztönös viselkedést produkálja. Amint bármi kiringatja a nyugalmi állapotból a pszeudó-ösztönt, az álomnak vége szakad.
    Pozitívumok: ebben az állapotban az állati forma fenntartása már nem követel energiát, és a varázslót nem lehet érzékelni az állatban.
    Negatívumok: az alvás felszínes, könnyen megszakad és csekély mértékű pihentséget okoz, azaz a nap nagy részét ebben az állapotban kell tölteni, ha a mágus így akarja kipihenni magát.


  • Név: Limen / Érzékhatár /
    Szint: 2
    Ár: 180.000 Gyémánt
    Leírás: A képesség egy fejlettebb formája az álomnak, és egy újabb állapotot is jelent egyszerre:
    A meditáció az álommal szemben aktív, tehát a mágus lelke nem vonul vissza teljesen. Ezen állapot egyetlen pozitívuma az, hogy a mágus megtartja az álom pozitívumait úgy, hogy öntudatánál van, míg a negatívuma az, hogy jelentősen vissza van fogva, mintha egy mákonyszer hatása alatt lenne, ami lelassítja és visszafogja agyi képességeit, és a külvilágot csak távoli képzetként érzékeli.
    Az álom esetén a változások: az álom nem szakad meg könnyen, de az állat védelmi ösztönei megnőnek és az alvás jóval pihentetőbb. A mágus körülbelül fél nap alatt piheni ki magát teljesen ebben az állapotban.


  • Név: Symbiosis / Szimbiózis /
    Szint: 3
    Ár: 360.000 Gyémánt
    Leírás: A szimbiózis mind a meditáció, mind az álom képességét felerősíti:
    A meditáció negatívumai eltűnnek, mindössze annyi marad meg, hogy a külvilág érzékelése még mindig érezhetően nem saját szemszögből, hanem közvetítetten történik, pozitívumaihoz pedig hozzáadódik a pszeudo-ösztönlényre való hatás. Az állatot irányító ösztön alapvető érzékek és információk párosításával befolyásolhatóvá válik.
    Az álom még hatékonyabbá válik: hat-nyolc óra alvás ebben a formában elég a teljes pihenéshez, és az álom éberré válik, tehát az állat legaktívabb érzékelő szerve folyamatosan közvetítődik mind a pszeudo-ösztönhöz, mind a mágus tudatához, és mindkettő megszakíthatja az álmot.

Vissza az elejére Go down
 
Uetto Shasu
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Színtelen arany (küldetés Elizabeth Colmennek, Uetto Shasunak és Glen Ordwaynek)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Pályázatok :: Lezárt Pályázatok :: Egyediség Pályázat :: "Belső Mágia"-
Ugrás: