KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Uetto Shasu

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Uetto Shasu
Alakváltó mágus
Alakváltó mágus
Uetto Shasu


Hozzászólások száma : 22
Aye! Pont : 0
Join date : 2010. Dec. 07.

Karakter információ
Céh: Lamia Scale
Szint: 2
Jellem:

Uetto Shasu Empty
TémanyitásTárgy: Uetto Shasu   Uetto Shasu Icon_minitimeSzer. Feb. 23, 2011 7:07 pm


Uetto Shasu - olvashattam a dokk hirdetőtábláján a névsor tetején a nevemet. A Saint Marion, a legnagyobb halászhajók egyike ami a Fiore körüli óceánon szabadon jár és kel újra indulásra kész. A szemeim előtt átfut néhány régi emlék - jó és rossz, nehéz és még nehezebb - és mosolyogva indultam a hatalmas hulk felé. Csupán megnézni jöttem a hajót, hiszen hallottam újra kiköt fél év tengerjárás után, de hogy még mindig várnak a hajóra minden alkalommal, nos erős nosztalgiával töltött el. Persze a jelenlétem nem csupán a barátság jele lett volna a hajó számára: mint hal, könnyedén derítettem fel a tengert a hajó számára, és gazdag haliskolákat hálózhattak be miattam már...

Uetto Shasu Lawless6b
A 400 tonnát elbíró hajószörnyeteg a maga többemeletes méreteivel, és a mágikusan megerősített szerkezetével és falaival olyan volt, mintha a kikötő legnagyobb dokkjába egy hatalmas raktárépület érkezett volna meg. A mindig napokig tartó rakodás alatt a temérdek fajtájú hal és cet áramlott ki a hajó gyomrából, és ahogy ez várható volt, a Sain Marion ittléte egy merő piactérré változtatta az egyes dokkot, ahol a legkülönbözőbb árusok tolongtak a legkülönfélébb kívánságaikkal a hajó felé. Nem hiába, elfogott az ismerős érzés amikor a Marion közelébe értem. A halak és a tenger erős és éles szaga, a hajótest kordulása amint a tenger hullámai nem bírnak vele, a rekedt-fülsértően erős hangú matrózok zsivaja a hajóról mind-mind egy olyan időt juttattak eszembe, ahol nem voltam csupán egy a sokezer, a sokmillió közül, a folyók és partok rabja. A mindent megtépő szelekkel úszva végeláthatatlan vizeken, ahol az égen csupán az albatroszok úsznak a felhők alatt és nincsenek hegyek a horizonton, ahol az acélos, fagyos tenger vizében minden zaj elül, és minden olyan nehéz mintha ezernyi élettel lenne súlyosabb, mint bármi is a szárazföldön.

-UE! Uetto Shashu! - hangzott fel a máshol fülrepesztő, de a dokkon csupán erős kiáltás. Az emberek lendülete nem változott, de sokan kapták fel a tekintetüket a két emelet magasból kilógó tengerészre, aki felém csalimpált és sok más fej kibukkanása követte a kiáltását. Nagyrészt ismerősök voltak, de pár ismeretlen arc is közéjük vegyült. A rakodók és árusok tömegéből jó pár szem felém fordult amikor visszaintettem, és néhol megrökönyödött hangú kérdések hangzottak viszont.
-A halászhajó mágusa?! - Egy közeli luxuskivitelű kocsi mellől szóló, papirosait lengető úriember kapta fel rám tekintetét, mire inkább tekintetemet is meghúzva továbbsiettem. Réges-rég óta nem kedveltem az arisztokráciát, és sietségemben majdnem beleütköztem a következő rám csodálkozóba.
-Maga az - csupán ennyit vártam meg, és siettem tovább. Nem érdekelt az elkiabált kérdés vége, sem bármilyen további ami Fiore folyton pletykáló embereihez kötött. Felléptem a pallóra, majd le is borultam onnan.
Egy megrakott kézikocsi sorolt le éppen a hajóról, én pedig menekülve az engem üldöző tekintetek elől szinte vakon fordultam a feljáróra, csak hogy aztán le is sodorjon onnan pár száz kilónyi jegesládákba zárt hal. Az óceán hidegébe zuhantam a pár méteres magasságból, és még néhány sikolyt és meglepett kiáltást is magammal vittem a vízbe. A meglepett tömeget azonban kinevették, már hal alakban voltam, vitorlás haléban, amikor az erős hang újra átrepesztette a tömeget.
-Mindjárt előjön, nem kell fosni - a tompa kiáltás mosolygásra késztetett volna, ha nem éppen hal vagyok, de adtam a szavakra, és mélyebbre úsztam, hogy felgyorsulhassak. A tengerfenéken csupán pár másodpercre volt szükségem míg elértem leggyorsabb sebességemet, majd a hajó oldala felé kanyarodtam, és a vízből kitörve ezüstös nyílként lőttem ki a fedélzet felé. A dokk megdermedni tetszett kissé, az emberek mind a hajóra kilőtt érdekes halat nézték, majd amikor visszaváltoztam emberré újra kitört a hangzavar. Pár pillanat múlva a hajó padlóján landoltam, és az ismerősök már gyűltek is körém.
-Végre látunk koma! Ugye, hogy jössz velünk egy kört - kezdett rám Harry, én meg nem nagyon tudtam neki mit mondani. Nem akartam elkedvetleníteni, és én magam sem tudtam, hogy visszatérnék-e a hajóra újra - annak ellenére, hogy mennyire szerettem a tengeren élni annak idején.
-SHASU! - A harsány kiáltás mindent félbevágott, és a legénység mind a felső-fedélzet felé nézett. A kapitány állt ott összefont karokkal, mögötte pedig az elsőtiszt hajított felém egy kis szütyőt. Az apró csomagban fémpénzek csörögtek. -Az utolsó béredet itt hagytad, olyan sietősen távoztál. És most le a hajómról amíg nem írtad alá az új szerződésedet! Civil nem teszi lábát az én hajómra! - A kapitány kiköpött maga mellé, mire a legények mind hahotázásba kezdtek, én pedig mosolyogva sompolyogtam le a hajóról. Taylor Kapitány mindig is tudta kit hogyan kell megszólítania, hogy sose érezze biztonságban magát az illető...


[Gyakorlatilag bejelentem a távozásomat Fioréből; az északi tengereken fogok hajózni fél éven át, mindent élményekben leírva, és csupán a jelenleg is futó kalandomat fejezem be, többet már nem vállalok.]
Vissza az elejére Go down
Igneel
Ex-mesélő
Ex-mesélő
Igneel


Hozzászólások száma : 439
Aye! Pont : 12
Join date : 2011. Jan. 25.
Age : 33

Uetto Shasu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Uetto Shasu   Uetto Shasu Icon_minitimeSzomb. Feb. 26, 2011 9:46 pm

Akkor ez egy izgalmas kaland kezdete. A kalandokhoz pedig jár a kezdőtőke is, ami 7750 gyémánt! Jó szelet, és sok sikert!
Vissza az elejére Go down
 
Uetto Shasu
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Uetto Shasu
» Színtelen arany (küldetés Elizabeth Colmennek, Uetto Shasunak és Glen Ordwaynek)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Nyilvántartás :: Élmények :: Kalandok-
Ugrás: