KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Dead és Alice találkozása

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeHétf. Szept. 13, 2010 9:15 pm

Kellemetlen hideg volt a városban, a tegnapi eső miatt.
Már vagy három órája voltam a pályaudvaron a vonatomra várva, de hiába,az csak nem akart jönni. Végül meguntam és odamentem az egyik jegypénztárhoz,
hogy megérdeklődjem mi van a vonattal.
- Sajnálom, de a tegnapi vihar miatt több fa is rádőlt a sínekre, legközelebb csak holnap délután indul oda vonat.- Mondta. Éreztem a hangján, hogy tényleg sajnálja, de nem érdekelt. Ha ezt tudtam volna már elmentem volna. Azért megköszöntem neki és kimentem a pályaudvar elé.
- Na, akkor most keresnem kell egy szállást éjszakára. - Dünnyögtem az orrom alatt. Nagyon elgondolkodhattam, mert hirtelen arra lettem figyelmes, hogy valaki a kabátom ujját rángatja. Egy alacsony idős hölgy volt az.
- Elnézést, az az úr önnel van? - Kérdezte.
- Milyen úr?
- Hát az amelyik a csomagjával szalad. - Mutatott a hátam mögé. Megfordultam, s csakugyan ott rohant egy férfia csomagommal.
- Megállj, te tolvaj! Hozd vissza a cuccomat! Ha utolérlek úgy felrúglak, hogy a menetszél kikezdi a homlokodat te tolvaj! - Ordibáltam, s utána rohantam.
A férfinak esze ágában se volt megállni, sőt még be is gyorsított.
Már egy ideje szlalomoztunk a tömegben, de úgy tűnt, kettőnk közül csak én fáradtam ki. Míg én lépni is alig tudtam, ő csakúgy száguldott.
- Állj...már...meg...te...- lihegtem, majd megálltam. Nem bírtam tovább pihenés nélkül. Végül mégis erőt vettem magamon és utána futottam. Befordultam az egyik sarkon és akkor megláttam, hogy ott fekszik egy oszlop előtt szétvetett végtagokkal. Közelebb mentem és felemeltem a kezét, majd lengettem, ami ernyedten zuhant vissza a földre.
- Hát ez totál K.O. De béna. Nekiment az oszlopnak? - Felvettem a csomagom, és megfordultam. Ezzel a lendülettel sikerült nekem is beütnöm az orromat az oszlopba.
- Aúúú!- Nyöszörögtem könnybe lábadt szemmel, de inkább meghaltam volna, minthogy elbőgjem magam. Helyette két kézzel szorongattam az orrom.
- Vigyázz!- Kiáltott valaki a hátam mögül. Megfordultam. Egy labda repült felém nagy sebességgel, amit könnyedén elkaptam, de megbotlottam, s végül egy pocsolyában kötöttem ki. Tiszta víz lettem mindenhol. Egy csapat kisfiú szaladt felém. Az egyik felvette a pocsolyából a labdát.
- A fenébe! Emiatt a boszorkány miatt tiszta víz lett a labda! - Mondta pimaszul az egyik.
- Boszorkány?! - Pattantam fel dühösen.- Adok én nektek olyan boszorkányt...! - Hörögtem dühösen, szinte már tüzet okádtam a dühtől. Erre a gyerekek visítozva elmenekültek előlem.
- Nem bírom tohováhább!- Nyöszörögtem. - Keresnem kell valami helyet, ahol átöltözhetek, mert még a végén kapok egy jó kis tüdőgyulladást.
Szétnéztem, és a legközelebbi embert vettem célba. Egy csuklyás férfi volt az.
- Elnézést! Nem tudsz egy helyet véletlenül, ahol az éjszakát tölthetném.
Valahol csak van egy panzió, vagy valami...
- Gondoltam reménykedve.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Szept. 19, 2010 10:36 am

Az erdőben töltött hosszú éjszakák után egy Clover nevű helyre tévedtem. A város egész nagy volt és mi tagadás kissé megtetszett, így úgy döntöttem pár napot itt töltök. Az első nap bejelentkeztem egy panzióba és hogy kicsit kipihenjem magam, hosszú ideig aludtam. Reggel aztán egy nagyon finom reggeli után nekivágtam a város felfedezésének. Rengeteg féle és fajta üzletet fedeztem fel, aminek nagyon örültem, hiszen valamire el kell herdálni a pénzem. Később aztán azt is megtudtam, hogy a klán mesterek néha itt szoktak összegyűlni. Bár ez engem nem nagyon érdekel, hiszen nem tartozom egy klánba sem, így nincs semmi közöm hozzájuk.
Miközben ezen agyaltam, azt vettem észre, hogy eltévedtem, ugyanis egyáltalán nem akartam a vasútállomásra menni. Ám mégis ott kötöttem ki, minden esetre, ha már itt vagyok, kicsit körbenézek. Az állomáson rengeteg várakozó ember volt, ám a mai napon nem indultak vonatok, mint később kiderítettem. Talán ezért is ez a sok várakozó. Minden esetre, most ideje lesz távoznom, mielőtt valakinek túlságosan is felkelteném az érdeklődését és beszélgetést kezdeményezne. Ugyanis, most nincs hangulatom jópofázni az emberekkel, de még arra se, hogy elutasítsam őket.
Éppen egy kijárat felé tartottam, amikor azt vettem észre, hogy két ember kergeti egymást. Nem tulajdonítottam nekik nagyobb figyelmet, egyedül az zavart, hogy oda tartottak, ahova én is. Minden esetre nem szóltam bele a kicsi emberek játékába, főleg hogy mikor az elől haladó nekiment az oszlopnak véget is ért. A teste erőtlenül zuhant a kemény földre, melyről nem kelt fel. Mikor játszótársa utolérte megnézte, hogy valóban eszméletét vesztette-e. A kis teszt végeredménye pozitív lett, így a lány elvett valamit a barátjától és megfordult.
Milyen rosszul is tette, hogy megfordult, hiszen ekkor telibe találta egy labda, mellyel pár taknyos kölyök játszott. Nem nagyon hallottam, mit is mondtak a hölgynek, de nem is érdekelt. A nő reakciója megnyugtatott a felől, hogy nem jót. A nőstény végül elkergette a kölyköket, majd magára maradt az alélt testtel. Alig pár méterre jártam tőle, mikor felém indult. Mikor aztán elég közel ért hozzám feltette a kérdését.
Szerencséjére, ahol megszálltam ott minden bizonnyal neki is jut még hely. De megéri-e nekem ez a kis útmutatás, hiszen koránt sem biztos, hogy kapok bármit is. Bár talán kapok egy kis kedvezményt a tulajtól, az pedig mindig jól jön. Hiszen az extra pénz mindig jó, főleg ha az ember nem tartozik klánba, így nem mindig van munkája.
- Helló! Kövess, ha valahol pihenni akarsz! – Mondom neki kurtán, monoton hangon. Könnyen lehet, hogy a lány ezt is sértésnek veszi, minden esetre más lehetősége úgy sincs most.
Elindultam az átmeneti lakóhelyem felé, miközben hallottam a kis teremtés lépéseit a hátam mögött. Talán nem ártana bemutatkozni, annak érdekében, hogy tudja, ki is segített rajta. Ha szerencsém van, talán egy pénzes csaj és kapok tőle egy kis jutalmat.
- Dead Shadorick. – Mondom neki monoton hangon a rég eltervezett bemutatkozást. Talán nem ártana valahova betérni, mielőtt visszamegyünk a panzióba, kicsit megszomjaztam. Gondoltam, miközben elhatároztam, hogy a legközelebbi italboltba betérek egy kis üdítőre.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Szept. 19, 2010 3:55 pm

A férfi nem tűnt elsőre valami segítőkész embernek, s végül nem is tévedtem nagyot, mert szemmel láthatóan a hátára kívánt volna engem és mindenki mást is a földön.
Ha rossz napja van, akkor az az ő baja. Nekem most ennél égetőbb problémával kellett szembenéznem, mégpedig azzal, hogy ha nem találok valahol egy meleg helyet, valószínűleg tüdőgyulladást még itt ragadnék egy időre.
- Helló, Kövess, ha valahol piheni akarsz! - Mondta végül nem túl kitörő lelkesedéssel. Mivel szerettem az emberekről csupa jót gondolni, igyekeztem úgy gondolni, hogy a srác a rossz idő miatt van ilyen hangulatban.
Mint a gyerekek. Nyűgösek lesznek azok is a rossz időtől.
Az idegenvezetőm elindult egy irányba, én meg követtem. Az orrom még mindig fáj, végig fogtam és dörzsölgettem, mintha attól hamarabb elmúlna a fájdalom.
- Dead Hadorick. - Szólalt meg egy kis idő után az előttem haladó.
- Alice, örülök, hogy megismerhetlek. - Mondtam neki, de nem hangzott valami lelkesnek, inkább mintha csak azért mondtam volna, mert az illem így kívánja.
Most biztos egy sznob libának tart, bár ez az ő baja, nem az enyém.
- Köszönöm, hogy segítesz. - Miközben beszéltem sikerült beérnem.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Okt. 03, 2010 2:17 pm

A lány az illemhez méltóan bemutatkozott. Szavaiból hiányzott a lelkesedés, ám ez egyáltalán nem érdekelt. Mikor megköszönte a segítséget a kicsi lábaival sikerült beérnie. Nem tartottam jó ötletnek megszólítani a kölyköt, így inkább arra vártam, hogy ő szólaljon meg. Ám látszólag nem állt szándékában beszélgetni velem, s nekem se vele. Végül is, attól hogy együtt sétálunk, még nem muszáj beszélgetnünk. Bár, igaz, ami igaz, hogyha beszélünk, akkor egy kicsit jobban szórakozunk és akkor gyorsabban telik az idő. Ha pedig gyorsabban telik az idő, akkor hamarabb érünk a célállomásra. Éppen valamiféle beszélgető témán gondolkodtam, amikor egy kocsma cégérét vettem észre. Jobb ötlet híján, ide megyek be. Mikor már a kocsma bejáratától pár lépésre jártunk, megszólaltam.
- Pár perc és itt vagyok, de ha gondolod be is jöhetsz! – Adtam meg a lehetőségeit a hölgynek, miközben én vissza se nézve besétáltam az üzletbe. A helységben sokkal többen voltak, mint azt gondoltam. A páran csöndben ültek a sarokban és suttogva beszélgettek valamiről. Pár asztalnál éppen Szkandereztek, miközben természetes módon ment a fogadás is a győztes kilétére. Néhányan a zenegép mellett táncoltak egymagukba, hiszen a két pincérnőnek a vendégekkel kellett foglalkoznia. Az egyik pincérnő éppen rendelést vett fel az egyik asztalnál ülő vendégektől, amíg a másik éppen a pult mögött készített valamiféle ételt. A pult mögött még egy öreg, szakállas férfi is álldogált, talán ő lehetett a tulaj.
Miután felmértem a helyiséget lassan odasétáltam a pulthoz és rendeltem egy adag almalevet. Az öreg kissé furán nézett rám, ám egy igen gyilkos tekintettel megakadályoztam abban, hogy esetleg megkérdezze, hogy biztos almalevet szeretnék-e inni ennyi idősen. Inkább nem néztem oldalra, nehogy balszerencsém legyen és üldözési mániám valódi legyen, ugyanis szentül meg voltam győződve, a felől, hogy Alice bejött velem a kocsmába, ám szerencsére még nem vettem észre, így úgy tehetek, mintha azt hinném, kinn van, ami persze meg is történhet.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Okt. 03, 2010 6:37 pm

Kínos csönd állt be, miközben egymás mellett haladtunk az utcán.
Lehet, hogy beszélgetnem kéne vele? Áh....!
A szél metszően hidegen fújt, kicsit kezdtem fázni. Már éppen kérdezni akartam, hogy mikor érkezünk meg, de ő megelőzött.

- Pár perc és itt vagyok, de ha gondolod be is, jöhetsz! - Mondta, de meg se várta, hogy feleljek, azonnal bement.
- Ok, akkor én is bemegyek... - Morogtam már csak magamnak. Már nagyon fáztam úgyhogy az sem érdekelt, hogy egy rozzant kis kocsmáról van szó.
Főleg, ha még jó meleg is van odabent...
Bementem. Odabent valóban jó meleg volt, bár egy igen kellemetlen szag párosult hozzá.
Az egyik asztalnál két férfi éppen szkanderezett, köréjük szép kis tömeg verődött. Közelebb mentem, hogy jobban lássam őket.
Az egyik egy nagy köpcös félszemű férfi volt, a másik meg egy az előbbinél jóval véznább lófogú kopasz férfi. Mindketten erősen koncentráltak, főleg a vézna, aki néhány másodperc után vesztett. Hangos szidalmak és vidám röhögés támadt a körülöttük álló fogadásokat kedvelő emberek felől.
- Még valaki, aki kiállna velem? Na? Nincs egy vállalkozó kedvű ember sem? - Kérdezte a nagydarab félszemű pofa. Senki sem felelt, néma csönd lett a tömegben.
- Én ezer örömmel kiállok önnel! - Közöltem nevetve a férfivel, mire többen is nevetni kezdtek. - Mi az? Talán valami vicceset mondtam a tudtomon kívül?
Leültem az asztalhoz és vártam, hogy hogyan reagál erre a férfi.
- Hehe! Na ne viccelj velem kislány...
- Leülni! - Vágtam közbe keményen. Ha akartam tudtam ijesztő is lenni.
A férfi hitetlenkedő nevetgélés közben leült, és felkönyökölt az asztalra. Követtem a példáját és megfogtam a hatalmas kezét. Egyáltalán nem aggódtam, hogy mi lesz ennek a vége, Kurk-től akaratomon kívül is megtanultam, hogyan lehet lehetetten helyzetben is nyerni.
Néhány percig tartott csak a mérkőzés. Alkalmanként erőlködő arcot vágtam, aztán lenyomtam a kezét a asztalra.
- Hát...szűz kéz, ahogy mondani szokás! Na viszlát! - Mondtam és gyorsan követtem a kísérőmet ki az ajtón.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Okt. 03, 2010 8:17 pm

Miután megrendeltem az üdítőt, pár pillanat múlva ki is lettem szolgálva. Az öreg szakállas fazon elém lökte az üveget, ami óhajomnak megfelelően teli volt alma lével. Én rögtön belekezdtem elfogyasztani az italt, miközben a szakállas tulaj hozzám beszélt.
- Mondja, magával van a hölgy? Csak mert – Nem hagytam, hogy befejezze a szövegét, ugyanis időközben végeztem.
- Még egy adagot, vagy ha szeretne időt megspórolni, akkor egy literes üveggel kérnék. – Mondtam a fazonnak monoton hangnemben, mire ő kissé meglepődött. Talán nem várta, hogy ilyen rideg leszek, de a kis hölgyért nem tartozok felelősségért, így nem igazán érdekel, mit csinál. Felőlem aztán meg is öletheti magát, vagy akár ő is lehet a tettes, nekem teljesen mindegy. Végül az öreg a rövidebb megoldás mellett döntött és egy literes üveget nyújtott nekem.
- Biztos nem ismeri a hölgyet? – Kérdezte tőlem a tulaj, most úgy döntöttem válaszolok neki, ám előtte még ittam pár kortyot az italból. Arcomat kezemmel megtöröltem, majd válaszoltam a férfi kérdésére.
- De ismerem. Azonban csak pár perce. – Feleltem neki őszintén, miközben egy 180 fokos fordulatot tettem, a kishölgyet keresve. Végül megtaláltam az erőművészek asztalánál. Pár pillanatig csak figyeltem az eseményeket, majd eszembe jutott egy fontos dolog. Ismét visszafordultam a pultoshoz, majd megkérdeztem tőle az útvonalat a fogadó felé. Természetes módon kicsit rá kellett fizetnem az innivalóm költségére, ám félő volt, hogy a végén még én se találok a szálláshelyemre, az pedig nem lenne jó. Végül megittam a rendelésem, majd távoztam a kocsmából. A lányt nem zavartam meg a küzdelemben, nehogy még valami bajom legyen belőle, így három percet adtam neki. Nagyjából két percet vártam Alicera, majd mikor észrevettem rögtön pár szót intéztem hozzá.
- Remélem elvégezted a dolgaidat, nem vagy se szomjas se éhes és pipilned se kell. – Mondtam neki lekezelően, ahogy egy gyereknek szokás. Mivel nem akartam veszekedni a kicsivel, így mielőtt akár megszólalhatott volna a mérföldes lépéseimmel megindultam a nemrég elárult irányba.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeHétf. Okt. 04, 2010 12:17 pm

- Remélem, elvégezted a dolgaidat, nem vagy se, szomjas seéhes és pipilned se kell. - Fogadott az ideiglenes útitársam lekezelően, majd választ se várva előre ment.
Hogy az a... - Dühöngtem magamban, s haragomat elfojtva utána mentem.
- Ezt pont attól nem akarom hallani, aki, aki azért megy be egy kocsmába, hogy almalevet igyon. Ami pedig a pipilést illeti...amennyit magadba döntöttél az almaléből...van egy olyan érzésem, hogy neked hamarabb kell majd felkeresned a mellékhelyiséget. - Mondtam neki ugyanolyan lekezelő hangnemben, ahogy az előbb ő beszélt velem, miközben újfent beértem. A Nap végre előbújt a felhőtakarója alól, s élvezhettem az arcomat simogató langyos meleget. Úgy éreztem, most már semmilyen rossz dolog nem történhet ezen a napon.

Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeHétf. Okt. 04, 2010 5:00 pm

A lány, ahogy azt gondoltam követett engem, mire pár szót intézett hozzám. Lekezelő hangneme nem igazán hatott meg, hiszen idősebb vagyok én annál, hogy holmi kölkök fel tudjanak húzni engem. Bár, koránt sem biztos, hogy olyan kicsi gyerek, mint ahogy azt én gondolom. Hiszen a kor megítélésben koránt sem vagyok olyan jó, mint ahogy azt már sokszor megtapasztalhattam. De hát ez nyilván a remete módon élt életmódom számlájára írható.
- Hány éves vagy? –Tudtomon kívül csúszott ki a számon a kérdés, minden esetre már nem vonom vissza a dolgot, ha egyszer már megkérdeztem, akkor nincs visszaút. Ám úgy tűnik, valami nagyobb erő hatalmába vett és olyan dolgokat mondat ki velem, amiket nem igazán akarok. – Egyébként pedig, mi a foglalkozásod? – Kérdeztem az ifjú hölgytől megint csak a tudtom nélkül. Talán lenne egy sötét belső énem, aki elő akarna törni, vagy mi? Minden esetre, szerencséjére eddig még semmi rosszat nem tett, így még nem teszek ellene semmit, de azért remélem, hogy nem fog ez állandósulni.

/Off:Bocsi, hogy ilyen gyér lett, most ennyi jön ^^"\

Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeHétf. Okt. 04, 2010 5:28 pm

Dead nem reagált a megjegyzésemre, bár nem is vártam, nem azért mondtam azt amit, csak amolyan megállapításfélének szántam. Kezdtem azt érezni, hogy tudom milyen ember is ő: Az a tipikus borongós, halk, szűkszavú, citromképű ember, aki nehezen tud másokkal beszélgetni. Bár amennyiben ő tényleg ilyen, akkor már az is furcsa volt a számomra, hogy egyáltalán segít nekem.
Ahha! Már minden világos! Valószínűleg még ő sem tudja magáról igazán, hogy milyen ember is. Akkor csak próbál csöndes ember lenni és nem kapcsolatba kerülni más emberekkel.
- Hány éves vagy? Egyébként pedig, mi afoglalkozásod?
Meglepett, hogy magától szólt hozzám és nem nekem kellett bármit is harapófogóval kihúzni belőle.
- Oh, furcsa, hogy te kérdeztél előbb és nem én! Pedig azt hittem, hogy már nagyjából sikerült kiismernem a személyiségedet. Tizenhét éves vagyok. És Mágus. És Te? Abban szinte biztos vagyok, hogy te is Mágus vagy, de fogalmam sincs, hogy nagyjából mennyi idős is lehetsz.
Vajon felel a kérdésemre vagy sem? - Járattam az agyam. - Amúgy messze vagyunk még?
A ruhám már teljesen átázott, s a langyos napsugarak ellenére is fáztam, szerettem volna végre átöltözni.


(Semmi gond, most én is ki vagyok égve Exclamation ) XD
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeKedd Okt. 05, 2010 7:17 pm

A hölgy válasza kissé meglepett, talán ennyire feltűnő, hogy mágus volnék. Talán a rejtélyességem teszi, mindegy, végül is sok normál mágus is járkál álruhában, így nem biztos, hogy lebukom a sötét mágiámmal. Nem igazán akartam válaszolni kérdésére, ám mivel ő is válaszolt az én kérdésemre, így az illem azt diktálta, hogy én is feleljek neki.
- 21 éves vagyok. – A koromban nem voltam biztos, mivel nem igazán szoktam figyelni a naptárat, ám evvel most nem törődtem. – Nem nézel ki 17-nek, de gondolom, ez a szűk látóköröm miatt van. – Rövid szünet állt be a beszélgetésünkbe. Észrevettem, hogy a lány ruhája kissé vizes, s ebből arra következtettem, hogy kissé nehezére esik, hogy ne fázzon meg. Egyik kezemmel megfogtam a kabátom ujját és elkezdtem kihúzni belőle a másik kezem. Mikor a kezemen már csak a fehér ingem ujja volt megfogtam vele a kabátom másik ujját és azt is kihúztam belőle. Vártam volna, hogy a ruhadarabom elkezdjen a földre zuhanni, ám ez nem történt meg. A fejemen lévő csuklya épp elég volt, ahhoz hogy az ne essen le rólam. Két kezemmel, egy lassú mozdulattal levettem magamról a köpenyem és ráterítettem a kislányra. – Ha beértünk a szállóba kérem vissza. – Mondtam az utolsó mondatom egy hihetetlen mosollyal az arcomon. Ez a mosoly nem illett a könyörtelen gyilkos jellememhez, de talán a csuklya miatt most ilyen vagyok.
Emlékszem, mikor legutóbb levettem a csuklyám és nem védett semmi sem, akkor is ilyen közvetlen és barátságos lettem. Talán valóban egy más ember lennék, ha leveszem azt a kedvenc ruhadarabomat. Mindegy, ez van és ezen nem is lehet változtatni. A járásom most nem volt olyan gyors, valahogy sikerült egy olyan tempót felvennem, amelyet a kicsi lány is könnyedén bírt tartani, arcomon pedig egy szűnni nem akaró mosolygós kifejezés volt látható. Kezeimet a nyakamra fonta és úgy sétáltam tovább a lány mellett. Nem csodálkoznék, ha Alice megkérdezné, hogy hova is lett a valódi énem,ám most ez nem igazán zavart.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeKedd Okt. 05, 2010 9:02 pm

- 21 éves vagyok. Nem nézel ki 17-nek, de gondolom, ez aszűk látóköröm miatt van. - Nem úgy tűnt, hogy nagyon válaszolni akart volna, de mégis megtette, aminek azért örültem valamilyen szinten. Egy ideig csöndben haladtunk egymás mellet az úti célunk felé, amikor egyszer csak Dead elkezdte levenni a kabátját.
Ne má', hogy melege van... - Gondoltam magamban. Ekkor nagy maglepetésemre rám terítette.
- Ha beértünk a szállóba kérem vissza.
Csak ennyit mondott, ráadásul közben még mosolygott is. Reméltem, hogy ettől nem tátottam el úgy a számat, mint egy hal, mert még valami debil, buggyant tyúknak nézne. A karjait a tarkójára fonta és úgy ment tovább, észre sem vette, hogy én megálltam, s ami azt illeti pár másodpercig még nekem se tűnt fel. Mikor végre magamhoz tértem az ámulatomból, utána iramodtam, de ezúttal könnyebb volt beérni.
Mintha lassabb lenne most.
- Azért nem nézek ki 17- nek, mert alacsony vagyok, gyerekes az arcom és nagyok a szemeim... - Morogtam az orrom alatt, bár hozzáintéztem a szavaimat, de az hogy ennyire megváltozott néhány másodperc alatt elbizonytalanított egy pillanatra, de hamar magamhoz tértem.
- Meglepően vidámabbnak tűnsz most. - Mosolyogtam rá. Most én is sokkal élénkebbnek és vidámabbnak éreztem magam.
Hát igen...elég hangulat ember vagyok...
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzer. Okt. 06, 2010 3:20 pm

A hölgy először elárulta miért is nem tűnik, annyi idősnek, amennyi. Érveit meghallgatva egy rövid időt rászántam, az említett jellemeinek külön-külön való megvizsgálására. Az arca tényleg gyerekes volt, talán ez egyfajta családi vonás lehetett, sajnos nem ismerem sem őt, sem pedig a rokonait, hogy ilyen következtetést vonjak le. Szemeit megtekintve valóban azt vettem észre, hogy kicsit nagyobb, mint ahogy azt vártam. A lány újabb pár szót intézett hozzám, majd elmosolyodott. Magam sem tudom miért is változott meg ennyire a jellemem, minden esetre talán kicsit jól is jártam evvel, hiszen így a hölgy is boldogabb lett. Nem igazán értem, miért is tett engem elégedett a lány mosolya, ám valahogy ezt az érzést váltotta ki belőlem Alice mosolya.
- Egyébként már csak pár utca van hátra, szerencsére már nem sok idő! – Mondtam neki, mire egy még nagyobb mosoly húzódott a számra. Rövidke gondolkodás után ismét szavakat intéztem a kis hölgy felé. – De ugye, nem azért kérdezted, mert untatnálak vagy valami? – Szavaim hihetetlenül gyerekesnek és kissé sértődöttnek hangzottak. Nem értettem, honnan ez a nagy átalakulás, de úgy döntöttem, nem is foglalkozom vele. Megpróbáltam inkább kihasználni az élet adta kis örömöt, hogy jól szórakozzam evvel a kis hölggyel.
- Egyébként mondd, nincs kedved felfedezni a várost, miután bejelentkeztél a szállodába? – Kérdeztem a leánytól arcomon ellenállhatatlan boci szemekkel és hatalmas mosollyal. Nem is tudtam, hogy ilyenre is képes vagyok.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzer. Okt. 06, 2010 8:36 pm

- Egyébként már csak pár utca van hátra, szerencsére már nem sok idő. - Még szélesebben kezdett mosolyogni. - De ugye, nem azért kérdezted, mert untatnálak, vagy valami? - Mintha nem is ő beszélt volna teljesen úgy hangzott: Némi sértődöttséget véltem érezni a hangjában, ami valahogy nem passzolt hozzá, de ez talán azért volt, mert most már tudtam, hogy 21 éves.
- Egyébként mond, nincs kedved felfedezni a várost, miután bejelentkeztél a szállodába?- miközben beszélt hatalmas bociszemeket meresztett, ami még inkább meglepő volt a számomra, főleg, ha eszembe jutott, hogy néhány perce még nem is nagyon akart velem beszélgetni.
- Eh... nem is tudom... - Viccelődtem vele, kíváncsi voltam, hogy erre hogy reagál, majd néhány másodperc után rávágtam, az eddiginél még szélesebben vigyorogva ( már, ha ez lehetséges ):
Persze! Végül is semmi dolgom sincs, ami miatt vissza kéne utasítanom az ajánlatodat...és gondolom ebből már rájöttél, hogy nem untatsz, különben nem mennék veled. Elég őszinte ember vagyok, ha untatnál azt már a szemedbe mondtam volna... Akkor miután bejelentkeztem mehetünk, vagyis előtte még átöltözöm mert így azért mégse mehetek sehova se.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeCsüt. Okt. 07, 2010 4:24 pm

A hölgy kezdetben kicsit meg akart viccelni, majd pár pillanatra rá hatalmas vigyorral az arcán kibökte a teljes választ. Szavain én is elvigyorogtam, majd rövid ideig sétáltunk még és meg is érkeztünk a célállomásra. Az épület kék színű volt a vörös színű cégéren pedig egy „Blue Elf” felirat volt olvasható. Eddig észre se vettem, hogy ez a fogadó neve, minden esetre most már ezt is tudom. Az ajtó előtt egy fiatal szőke hajú magasabb hölgyike álldogált, akire valamilyen számomra ismeretlen oknál fogva rákacsintottam. Minden esetre, mikor elhaladtunk mellette kissé elpirult, mire én csak tovább mosolyogtam rá. A szállóba belépve aztán megvártam, amíg Alice kér egy szobát, majd tettem neki egy kis vicces megjegyzést.
- Ugye segíthetek átöltözni? –Kérdeztem tőle, kissé kéjenc hangnemben. Bevallom őszintén valóban segítettem volna a lánynak az átöltözésben, ám a szívem úgy érzem már egy másik hölgyhöz szegődött. Ráadásul valamiért biztos voltam benne, hogy a hölgy nem akarja igénybe venni a segítségemet. Mielőtt azonban bárhogy is megsértődhetett volna gyors szavakat intéztem felé. – Csak vicceltem, ne vegyél komolyan!
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeCsüt. Okt. 07, 2010 6:14 pm

Úgy tűnt jót mulatott a válaszomon, legalábbis elvigyorodott. Még pár percig sétáltunk, maikor megpillantottam egy rikító, kék színű épületet. A hely neve "Blue Elf" volt.A bejáratnál egy fiatal, szőke lány álldogált tétlenül. Amikor elmentünk mellette Dead rákacsintott a lányra, aki ettől szemmel láthatóan zavarba jött és teljesen elvörösödött. Nem bírtam megállni, hogy el ne vigyorodjak ezen, s amikor elmentünk mellette Jól meg is bámulta a mellettem haladót. Én hátrafordultam, s azzal kellett szembesülnöm, hogy ezúttal engem bámult, és rettentő elégedetlen arccal, sőt, szinte már bántóan sértő lenézéssel mért végig. Egy pillanatra találkozott a tekintetünk, mire ő gúnyosan elvigyorodott. Ezt a reakcióját már végkép nem értettem, s jobb ötletem nem révén egy undok és rettentő gyerekes grimasszal feleltem neki. Ezzel sikerült elérnem azt, amit akartam, mert dühösen, felhúzott orral elfordult.
Hogy ennek meg mi baja lehet...
Elértük a recepciót, ahol kikértem egy szobakulcsot arra az éjszakára. A hetes szobát kaptam, a szerencseszámomat.
- Ugye segíthetek átöltözni? Csak vicceltem, ne vegyél komolyan!
- He! Ne aggódj, nem vettem komolyan.
- Mondtam neki vigyorogva, majd levettem magamról a kabátját és felé nyújtottam. - Köszi!
Elindultam az emeleti lépcső felé, hogy megkeressem a szobámat.
- Úgy tíz perc és kész leszek. - Mondtam és felrohantam a lépcsőn.
A szobát hamar megtaláltam bementem és átöltöztem ( az emberek meglepődnének, mennyi egyforma ruhám van).
- Így sokkal jobb! - Mosolyogtam a tükör előtt és kimentem a szobából az ajtót gondosan bezártam.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeCsüt. Okt. 07, 2010 7:56 pm

A hölgy szavaimra megnyugtatott, hogy nem vette komolyan a dolgot. Alice elkezdett vetkőzni, amin először meglepődtem, majd eszembe jutott, miért is cselekszik így, ugyanis a kabát, mely a meleget biztosította számára az enyém volt. Mikor a ruhát nyújtotta nekem, akkor jutott eszembe a jelenet, ahogy én is átadtam neki ezt a tárgyat. Akkor úgy éreztem a lelkem egy részétől válok meg, ám valamiért nem kívántam visszaszerezni eme darabomat. A hölgy a lépcsőhöz rohant, majd azt mondta tíz perc és itt lesz. Be kell valljam egyrészt örültem, hogy hamarosan újra láthatom a lányt, ám mégis nélküle kissé hosszúnak tűnt ez a tíz perc. Mivel jobb dolgom nem volt, így úgy döntöttem felmegyek a szobámba és lerakom a kabátom. A lépcsőket, talán azért mert nem akartam annyi ideig unatkozni, nagyon lassan szedtem. Végfül rövid idő alatt megtettem és hamar a szobámba is értem. Ahogy terveztem a szobámban található ágyra leraktam a kabátom, majd úgy döntöttem felmérem a szobát. A szoba bal sarkában az ágy volt, a jobb szélen pedig egy asztal volt található, ami mellett egy szék volt észrevehető. Az ágy és az asztal között pedig egy keskeny ablak volt, amin puszta kíváncsiságból kitekintettem. Az ablak alatt egy kisebb fa kezdett növésnek, ami egész jó hatást keltett. A gallyak között pár édes kis falevél is látható volt, ám több időt nem pazaroltam rájuk, inkább a távolba tekintettem. A távolban egy madársereget véltem felfedezni, hogy milyen fajba tartoztak, azt valószínűleg akkor sem bírtam volna meghatározni, ha alig pár méterre tőlem repülnek el, hiszen nem vagyok én madarász. Végül, miután elég időt töltöttem a szobámban gyorsan leszaladtam a földszintre.
Ott aztán egy kellemes meglepetés fogadott, ugyanis az a szőke hölgy várt rám, akire nemrég az ajtóban rákacsintottam. A hölgy arcán látható bájmosoly volt, majd rövid idő múlva meg is szólított. Egész jól elbeszélgettünk abban a pár percben, amíg Alice távol volt. Mikor a kisebb hölgy lejött a szőke épp akkor kérdezte meg, hogy nincs-e kedvem elmenni vele színházba. Végül, arra hivatkozva, hogy most épp mással van dolgom, inkább leléptem a helyszínről, majd gyengéden kiráncigáltam Alicet az ajtón túlra. Ott aztán egy mélyet sóhajtva megszólaltam.
- Hát ez meleg volt. Még szerencse, hogy jöttél! – Mondtam neki egy hatalmas bájmosoly kíséretében. Már mióta megjelent mellettünk azóta fogtam Alice kezét, de az egész olyan természetesnek tűnt, hogy még mindig nem engedtem el a gyengéd és puha kezét.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimePént. Okt. 08, 2010 5:36 pm

Lementem a földszintre. Hamar megtaláltam azt akit kerestem, aki az előbbi szőke lánnyal beszélgetett. Érdekesnek tűnt, így vártam egy kicsit, s figyeltem ahogy a a csaj beszélt. Nem hallottam mit mond, csak azt láttam, hogy hatalmas mosollyal az arcán beszél.
- Hogy tud úgy beszélni, hogy közben látszanak a fogai? - Ahogy néztem egyre rosszabb véleménnyel voltam róla. Rettentő ostobának tűnt. - Sőt, hogy tud egyáltalán egyszerre állni és beszélni? Nem okoz neki gondot az ő agyával? - Az egyik férfi vendék csodálkozva bámult rám, hogy magamban beszélek.
- Talán gondja van? - Néztem rá mogorván, mire ő egy rosszalló pofa kíséretében távozott.Még egy ideig néztem a Dead és szőke lány kettőst, de gyorsan ráuntam az ácsorgásra és bámulásra, így inkább odamentem hozzájuk. Nem hallottam, hogy mit kérdezett a lány Dead-től de alig, hogy odaértem, kijelentette, hogy mással van dolga, megragadta a kezemet és finoman kirángatott az épületből.
- Hát ez meleg volt. Még szerencse, hogy jöttél! - Mosolygott rám, amiből arra következtettem, hogy a csaj rettentő rámenős lehetett. Már egy jó ideje mentünk, amikor feltűnt, hogy Dead még mindig fogja a kezem. Az ő keze jóval nagyobb volt, az én kicsi mancsomhoz képest.
- Öhm... Dead...tudom, hogy nem tűnök 17-nek meg minden és elég alacsony vagyok, de nem fogok eltévedni. - Vigyorogtam rá. Szent meggyőződésem volt, hogy azért fogja a kezem még mindig, mert vagy elfeledkezett róla, vagy mert attól félt, hogy eltűnök a tömegben és eltévedek, mint egy kisgyerek.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 12:06 pm

A lány kissé zavartan kért meg rá, hogy engedjem el a kis kacsóját. Mindeddig észre se vettem, hogy a kezünk ennyire szorosan összefonódott. Az én hatalmas mancsom, mely nagy termetem miatt ilyen, szinte fogva tartotta az ő icipici tenyerét. Kissé zavarban éreztem én is magam, hiszen nem sűrűn szoktam ilyen helyzetbe kerülni, ám úgy tűnt az új jellemem ezt is csak egy hatalmas vigyorral jelezte a világ felé. A megjegyzése, hogy esetleg eltévedne kissé nyugtalanított. Valamiért nem akartam elveszíteni őt, talán valamilyen kapcsolat alakulhatott ki a lelkemben irányába, nem tudom. Ám a kérésre eleresztettem a selymes, puha kezét és az útra koncentráltam. Nem tudtam, hová tartunk, így inkább felé fordultam, majd ekkor vettem észre a ruháját. Elméletben átöltözött, ám ez nem nagyon szúrt szemet nekem, hiszen ez ugyanolyan, mint a másik, csupán ez minden bizonnyal száraz.
- Jól nézel ki száraz ruhában. – Jegyeztem meg neki viccesen, majd hozzátettem. – Egyébként, merre menjünk? – Kérdeztem a kicsitől, miközben továbbra is mosolyogtam. Igazából nekem semmilyen ötletem nem akadt. Az utcán, melyen haladtunk semmilyen segédeszköz nem volt programtervezésre. Az utcán csupán páran sétáltak, továbbá semmilyen üzlet nem volt errefelé, megpróbáltam saját kútfőmből kitalálni valamit, de sehogy sem sikerült. Talán jobb lenne az árra bízni magunkat és csak sodródni valamerre.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 12:39 pm

Dead kérésemre elengedte a kezemet, s így haladtunk tovább egymás mellett.
Befordultunk egy utcába, ahol szinte senki sem volt, alig egy- két embert lehetett errefelé látni, ami nem is volt csoda, hisz, se boltok, se semmi nem volt a közelben.
Kíváncsi lennék, hogy Dead mit szeretne megnézni ezen a környéken... - Elmélkedtem miközben jobbra- balra nézelődtem, hát ha látok valami érdekeset.
- Jól nézel ki száraz ruhában. Egyébként, merre menjünk? - Kérdezte tőlem, amiből arra következtettem, hogy különösebb terve nem volt.
- Köszönöm, szárazon jobban is érzem magam, mint vizesen. - Körbenéztem, de nem láttam semmit sem, ami mind a kettőnket érdekelhetett volna.
- Hmmm... szerintem, mennyünk előre aztán csak találunk valami érdekeset. - Mondtam végül, jobb ötlet híján.
Így hát csak, mentünk és mentünk előre. Egyszer aztán egy park felől zajt hallottam.
- Te is hallod? - Kérdeztem Dead-től, aki bólintott. - Nézzük meg, hogy mi folyik ott. - Kezdeményeztem és elindultam a parkba. A zaj forrására hamar ráakadtam. Egy nagy csapat ember gyülemlett össze valami színpad féleség előtt, amin öt teljesen egyforma tíz év körüli fiú bukfencezett és szaltózott. Kézen álltak és úgy sétálgattak körbe- körbe, egymás nyakába álltak é még több ehhez hasonló mutatványt csináltak. A Produkció végén egy idősebb férfi jelent meg a színpadon, akinek hatalmas izmai voltak, s úgy látszott, hogy ő a porondmester. Ám felkomf helyett, egy csomó mindent hozott be, majd egymásra téve őket felemelte őket. A férfi egy erőművész volt. A mutatvány végén a körülöttünk állók tapsolni kezdtek, így én is csatlakoztam hozzájuk. Amíg a férfi felkonferálta a következő előadót, addig én Dead-hez fordultam.
- Ha érdekel, akkor nézhetjük őket, de ha nem, akkor mehetünk.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 7:46 pm

A hölgy szavaimra elárulta, hogy jobban is érzi magát, így száraz ruhában. Végül is, nem igazán élvezhette, hogy elég vizes ruha volt rajta, amely miatt akár könnyen meg is fázhatott volna. Igazán reméltem, hogy nem betegedett le, ám egyelőre nem mutatta jelét annak, hogy egészsége veszélyben forogna. Ennek örültem, hiszen nem akartam, hogy a kislány napokra az ágyhoz legyen szegezve, mert egy városon kellett végigsétálnia nedves öltözékben. Ráadásul még egy kocsmában is időzött, mert a szomjam arra késztetett, hogy bemenjek, s evvel őt is feltartsam. Észre se vettem, milyen önző is voltam, talán mert túl sokat vagyok egyedül? Vagy egyszerűen azért, mert ilyennek születtem, de nem, hiszen gyerekkoromban is sikerült szert tennem egy barátra, akivel igenis törődtem. Lehet csatlakoznom kéne egy klánhoz, ám nyilván egy klán sem lát szívesen egy hozzám hasonló otromba nekromantát, ráadásul én sem szeretem a klán mestereket, ám most nem is törődöm inkább velük, egyelőre élvezem a hölgy társaságát, addig pedig nem zavarhatnak meg az ilyesmik. A lány úgy döntött, hogy egyelőre csak menjünk egyenesen, amíg nem találunk valami érdekeset. Nekem sem volt jobb ötletem, így hallgattam rá és csöndben sétáltunk. Rég honolt már a csend, így kettőnkre, ám most egyikünk se bírt szólni semmit sem. Végül egyikünk sem törte meg a csendet, ugyanis egy park felől hallottunk zajt. Arról, hogy a kis hölgy is hallja, akkor bizonyosodtam meg, mikor megkérdezte, Én hallom-e.
Végül elindultunk a zaj forrásának irányába. Be kell valljam, valami nagyobbra számítottam, mint amit ott látni véltem. Valami nagyobbat vártam volna, mint az ezekhez hasonló erőművészeket, akik mindent a pénzért és a feltűnésért csinálnak csak. Úgy döntöttem, hogy tekintetemmel, inkább mást figyelek meg, Alice úgyis szólni fog, ha megunja vagy valami. A szememet az ég felé emeltem, ahol „V” alakban repültek a madarak. Talán azok voltak, akiket még az átmeneti szállásom ablakában láttam, nem tudom, hiszen nem láttam őket rendesen, de legyenek ezek ők. Döntöttem el magamban, majd egy rövid pillantást vettem a fellépőkre, majd rögtön inkább a tömeget fürkésztem. A legtöbben szájukat tátva bámulták az előadást, ám voltak, akik nem így cselekedtek, mi több a nézők között sikerült észrevennem egy érdekes alakot, aki minduntalan nekiütközött a nézőtársainak. Megvolt a véleményem arról mit csinálhat a férfi, ám nem cselekedtem, mivel semmiféle bizonyítékom nem volt, ráadásul ez az Énem valamiért nem akarta belőle a legrosszabbakat kinézni.
Mikor Alice megszólított, úgy döntöttem, hogy cselekedni fogok.
- Egy pillanat és mehetünk, ha téged sem érdekel. – Mondtam, miközben elindultam a tömeg egyik tagja felé. A srácnak megkocogtattam a vállát, majd megkérdeztem, nem tudja merre van a legközelebbi étterem. Szerencsére helyi úriemberrel hozott össze a sorsom, így rövid idő múlva már tudtam, hogy merre kell mennünk, már ha a kicsi hölgy is beleegyezik egy kis étkezésbe. – Mondd, te nem vagy éhes? – Kérdeztem tőle egy mosollyal az arcomon. Őszintén reméltem, hogy ő is elég éhes legyen, ugyanis én már eléggé ki voltam éhezve egy kis meleg ételre.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 8:43 pm

Úgy látszott, hogy Dead-et nem nagyon érdekli az ilyesmi. Most valahogy engem se kötöttek le az ilyen dolgok, pedig általában vevő szoktam lenni az ehhez hasonló dolgokra. Gyerekkorromban a Duke és Louis alig tudott elrángatni. Minden fesztiválra vagy ünnepségre elmentünk, de engem csakis a mutatványosok érdekeltek. Most már, hogy idősebb lettem már nem érdekeltek. Légfokkepén azért nem, mert tudtam, hogy vannak ennél érdekesebb és jobb dolgok is.
- Egy pillanat és mehetünk, ha téged sem érdekel.- Mondta és elindult egy irányba a tömegben.
- Ok, akkor én itt várok.
Amíg ő elment, addig én néztem a következő műsorszámot, egy nőt, aki karikákat forgatott a karján, a lábán, a csípőjén, sőt még a nyakán is.
Már egy ideije néztem a műsort, amior egy férfi nekem jött, ránéztem és éppen megláttam, hogy az erszényem madzagjával matat.
- Jobban teszi, ha abba hagyja, különben nagyon megbánja. - Miközben beszéltem egy kis lángocskát gyújtottam a tenyeremben, mire a férfi felemelte mind a két kezét és elhátrált tőlem.
Sunyi, féreg... ma már másodjára akartak kirabolni. - Dühöngtem magamban, amikor feltűnt Dead.
– Mond, te nem vagy éhes?- Dehogy nem...nagyon. - Mosolyogtam rá.
Otthagytuk a mutatványosokat és elindultunk keresni egy jó kis éttermet.
- Azt hiszem nem kell majd aggódnunk, hogy sehol se lesz hely. - Néztem körbe az a szinte teljesen kihalt utcán. Hamar találtunk egy helyet, ami valóban elég kihalt volt. Alig volt néhány ember. A hely hatalmas volt, s lehetett talán fél tucat ember odaben.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeSzomb. Okt. 09, 2010 10:27 pm

Kérdésemre Alice elárulta, hogy igenis éhes, és nem is kicsit. Ennek kicsit örültem, hiszen ilyen módon ő is sietett, ráadásul az étvággyal sem voltam egyedül. Az idegesítő mutatványosokat és a velük járó közönséget ott hagyva elindultunk az étterem felé. Út közben a kicsi megjegyezte, hogy a helyhiány miatt nem igazán kell majd aggódnunk, ebben teljesen egyet értettem vele, hiszen az utcák elég kihaltak voltak. Végül meg is találtuk a férfi által elmondott útvonal végén található étkezdét. Láthatóan nem volt gyorsétterem, de az a túlságosan puccos sem volt, így nyugodt szívvel tértem be a helyre. A helységben talán fél tucatnyian lehettek, így bőven akadt nekünk hely. Egy asztalhoz sétáltunk, ahol is én egy úri emberhez illően kihúztam a széket a hölgynek, amely mellé még egy amolyan komolyabb mosolyt is sikerült felé eresztenem. Majd, miután helyet foglalt elvettem a kezem a székének támlájáról és a vele szemben lévő széket kihúzva leültem arra. Szebbik felem a széken pihentetve kérdeztem a velem szemben ülő szép hölgyet.
- Mit rendeljünk? – Szavaim után az étlapot kezdtem fürkészni. Volt itt minden, ami szem-szájnak ingere, meg az is, ami nem. Volt mindenféle finom, illetve kevésbé finom üdítő is, na meg természetes módon alkohol tartalmú kedvcsinálók is voltak. Bár, még nem bírtam dönteni, úgy döntöttem, először felmérem a helyiséget, hátha sikerül megtudnom, milyen stílusú étteremben is tartózkodunk. Az étterem mondhatni hatalmas volt, így arra következtettem, hogy valójában igen népszerű lehet, csupán valamilyen ünnepség lehet a városban s ezért ilyen kihalt minden. A teremben rengeteg asztal volt található, ez tovább erősített azon gondolatomban, hogy a hely valóban népszerű lehet. A lánynak még nem volt ideje válaszolni a kérdésemre, ugyanis a pincérfiú megjelent és üdvözölt bennünket.
- Jó napot kívánok Gareto mindenes éttermének a nevében! – Tehát valamiféle mindenes étteremben vagyunk, de vajon mit jelenthet ez a kifejezés. Talán mindent el tudnának készíteni, amit a vendég óhajt, vagy mi? Minden esetre, a hölgyeké az elsőbbség, így átadom Alicenak az első rendelő jogát.
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeVas. Okt. 10, 2010 1:19 pm

Odamentünk a hozzánk legközelebb lévő asztalhoz. Úgy látszott nem haltak még ki az úriemberek, Dead kihúzta nekem a széket.
Még senki nem húzta ki nekem a széket... nem mintha erre vágytam volna a legjobban, de nem is olyan rossz.
- Mit rendeljünk? - Kérdezte Dead és az étlapot kezdte tanulmányozni, én meg követtem a példáját. Az étlapon mindenféle finomság fellelhető volt, bár akadtak köztük olyan ételek is, amiket akkor sem kóstoltam volna meg, ha az életem függene tőle.
Még végig se néztem az étlapot, amikor egy pincér jött oda hozzánk. Kis köpcös, kopaszodó férfi volt, arcán nem túl elégedett kifejezés ült amit a nagyjából üres étterem számlájára írhattam fel.
- Jó napot kívánok Gerato mindenes éttermének a nevében! - Mondta az untig ismételt mondókáját bamba arccal, amit valószínűleg minden egyes új vendégnek el kellet mondania.
- Magának is...! - Próbáltam vidáman mosolyogva beszélni, de ahogy a férfi rám nézett, inkább abbahagytam.
- Öhm... - Néztem az étlapot és igyekeztem nem húzni az időt, ugyanis félő volt, hogy a csöppet ideges pincér bedühödik és vadmacskavetődésben rám veti magát. - Akkor én szeretnék egy tál spagettit és egy pohár teát. - Adtam le a rendelést, s míg vártam, hogy Dead is rendeljen szemügyre vettem azt a hat embert, akik az étteremben ültek.
Az ablak mellet két ember ült egy nő és egy férfi, akik egymást etették, olyan arckifejezéssel, hogy az ember alig tudta eldönteni, hogy hányjon vagy nevessen. Valamivel messzebb tőlük egy férfi ült egy könyvel a kezében és az innivalóját kavargatta egy kiskanállal. Tőle két asztalnyira egy nő ült és alig tudta levenni a könyvet olvasgató pasiról. A maradék két ember is egy pár volt, de ő nem tűntek túl vidámnak, dühösen egymásra meredtek és nem szóltak egy szót sem. Inkább visszafordultam az asztalhoz.
A pincér épp befejezte az írogatást és közölte, hogy nemsokára hozza az ételt.
- Amúgy szabad megkérdeznem... hogy milyen mágus is vagy? - Kérdeztem tétován, bár magam se tudtam, hogy miért is.
Vissza az elejére Go down
Dead Shadorick
Fekete Mágus
Fekete Mágus
Dead Shadorick


Hozzászólások száma : 333
Aye! Pont : 10
Join date : 2010. Aug. 14.
Age : 34
Tartózkodási hely : titok

Karakter információ
Céh: Skull Order
Szint: 4
Jellem:

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeKedd Okt. 12, 2010 5:12 pm

Alice tudta, hogy mi a dolga, annak érdekében, hogy a goromba pincér ne kezdjen el kiabálni velünk. Miközben rendelt a kissé idegesnek tűnő dolgozó szorgosan jegyzetelt. Mikor leírta, hogy a hölgy mit rendel rám tekintett. Most nekem kellett rendelni, ám nem volt ötletem, arra hogy mit is rendeljek. Zavaromban elnéztem a pincér mellett a pultig, ahol a kajákat adják ki a felszolgálóknak. Ekkor akadt meg a szemem egy plakáton, amelyen egy titokzatos finom ételt és hozzá illő italt is ígérnek. Az ára igen nagy volt, ám úgy döntöttem, hogy most megengedek magamnak egy kis luxust. A hirdetésre írt szavakat elég nehezen bírtam kibogozni, így pár másodpercbe beletelt, mire el tudtam mondani az úriembernek.
- Egy – Kezdtem bele óvatosan a rendelésbe, majd kis hatásszünetet tartva folytattam. – „Le gout de la mort” menüt rendelek. – A férfi arcán kaján mosoly jelent meg, majd megszólalt.
- Rendben, egy tál spagetti és egy tea a lányának és egy „Le gout de la mort”menü, úgy negyed óra és készen leszünk, ez idő alatt a türelmüket kérném. – A srác elég gyorsan eltűnt, így nem igazán vette észre a velem szemben ülő lány reakcióját. Ami azt illeti én se vettem észre rajta semmi változást, amit a fiú szavai idéztek volna elő. A kölyök szerencséjére a fiatal nő éppen az étteremben lévő többi vendéget figyelte. A munkás távozása után nem sokkal aztán észhez tért.
- Amúgy szabad megkérdeznem... hogy milyen mágus is vagy? – Kérdése számomra zavarba ejtő volt, talán ennél kényesebb témát fel sem tudott volna vetni, az optimista énem szája is lefelé görbült. Viszonylag sok időbe telt, kifundálni, pontosan mit is feleljek, de végül sikerült némileg válaszolni a kérdésére.
- Hogy milyen mágus vagyok? – Kérdeztem tőle immár mosolyogva, mire ő természetesen bólintott. Talán azért mert ilyen könnyen rábólintani, mert arckifejezésem már nem elmém kezdeti zavartságát mutatta, hanem a régi jól megismert békés és mindig mosolygós emberét. Kezemmel jeleztem, hogy hajoljon közelebb, hogy had válaszolhassak neki. – Én egy – Kezdtem bele suttogva, majd ismét csak rövid szünetet tartva befejeztem a megkezdett mondatot. - félelmetes mágus vagyok! – Szavaim után visszaültem a helyemre, majd hozzátettem. – De ezt nem szeretném tovább részletezni, remélem megérted. - Mondtam neki, kivételesen komoly arckifejezéssel. – Egyébként téged mi szél hozott erre a helyre? – Kérdeztem tőle egy mosollyal az arcomon. Reménykedtem, hogy nem sértődik meg, amiatt, hogy nem adtam egyenes választ, de nem tehettem mást. Valamiért úgy érzem nagyot csalódna bennem, ha megtudná milyen sötét mágia titkait is próbálom kifürkészni. Minden esetre, most másról beszélünk, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.

//Remélem nem gond, hogy nem vetted észre, hogy a férfi mit mondott, de ha ebből bármi problémád adódna, akkor csak szólj nyugodtan és javítom ^^ //
Vissza az elejére Go down
Alice
Elemi mágus
Elemi mágus
Alice


Hozzászólások száma : 478
Aye! Pont : 9
Join date : 2010. Jun. 11.
Age : 29
Tartózkodási hely : Itt vagyok

Karakter információ
Céh: Quatro Cerberus
Szint: 11
Jellem: Kaotikus Jó

Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitimeKedd Okt. 12, 2010 6:04 pm

A kérdés, amit feltettem úgy tűnt egy pillanatra letörte a velem szemben ülő
Dead-et, de hamar vissza is tért a megszokott mosolya.

- Hogy milyen mágus vagyok? - Kérdezte, mire én bólintottam, hisz nem véletlenül kérdeztem meg, hanem mert kíváncsi voltam, hogy mit válaszol rá. Intett a kezével, hogy hajoljak közelebb, amit én meg is tettem.
- Én egy - Kezdte a mondatot sejtelmesen suttogva, mint amikor az ember rémtörténetet mesél, majd egy kisebb hatásszünet után folytatta.- félelmetes mágus vagyok. - Miután befejezte, visszaült a helyére és én is hátradőltem a székemben. Fojtogatott a nevetés.
Félelmetes...? Na ne már...!
– De ezt nem szeretném tovább részletezni, remélemmegérted. - Folytatta, egy jóval komolyabb arckifejezés kíséretében. – Egyébként téged mi szél hozott erre a helyre?
- Ne haragudj, de nem vagy félelmetes. Kivéve ha az akarsz lenni, mert akkor hátborzongató vagy.És valójában semmi dolgom nem volt, csak mostanában annyi dolgom volt, hogy úgy döntöttem egy kicsit pihenek és utazgatok. - Közöltem vele a végtelenül egyszerű okomat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dead és Alice találkozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dead és Alice találkozása   Dead és Alice találkozása Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dead és Alice találkozása
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Noah a Csillagmágus és Alice az Elemi mágus találkozása
» Dead és Tabu találkozása - Tango kioktatása
» Alice
» Alice
» Alice

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játéktér :: Fiore Királyság :: Clover-
Ugrás: